Главная RSS Контакты
Издательство МОРИОН Компендиум OnLine Украинский Медицинский Часопис Фармэнциклопедия Геоаптека

Підписання меморандуму в МОЗ України щодо розробки е-health

[ #1067 (46) 28.11.2016 ]
25 листопада 2016 р. в Міністерстві охорони здоров’я України відбулося підписання Меморандуму намірів щодо співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної електронної системи охорони здоров’я. Було задекларовано роль держави на ринку е-здоров’я (е-health) в розробці стандартів, політик та протоколів обміну даними, регулюванні та гарантуванні безпеки зберігання медичних даних пацієнтів. Створення зручних інтерфейсів для роботи лікарів, медичних працівників, керівників медичних закладів може бути ефективно вирішено компаніями приватного IT-сектору, але в інтересах всього суспільства необхідно принципово унеможливити монополізацію цього ринку.

Як зазначалося під час заходу, протягом останніх 10 років про створення електронної системи охорони здоров’я тривали дискусії, однак вони були безрезультатними через спроби держави самотужки вирішити цю складну та дороговартісну проблему. Тож команда профільного міністерства пішла іншим шляхом, запустивши співпрацю з публічною ініціативою, яка складається із представників медичного та ІТ-бізнесу, громадських організацій, профільних експертів, науковців та державних органів.

У підписанні меморандуму взяли участь Уляна Супрун, виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я, Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я, Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань е-урядування, представники публічної ініціативи з електронізації сфери охорони здоров’я та профільних державних підприємств.

Учасники заходу наголосили, що публічна ініціатива, як і меморандум, відкрита для участі всіх, хто згоден із задекларованими принципами та готовий зробити внесок в реалізацію цілей меморандуму задля всього українського суспільства.

За словами Уляни Супрун, в останні півтора місяці було розпочато роботу щодо створення консорціумів з розробки електронної системи охорони здоров’я, які працюють в громадських організаціях і допомагають у розробці унікальної української системи е-health. Україна потребує реєстру лікарів. Як відомо, лікарі не є ліцензованими професійно, вони ліцензовані через медичний заклад, в якому працюють. Необхідна система, яка об’єднала би лікарів і пацієнтів. У 2017 р. розпочнуться реформи первинної ланки, тому необхідно мати систему реєстрування пацієнтів, лікарів. Також слід створити систему електронних рецептів, адже у квітні 2017 р. починається програма реімбурсації в системі серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, бронхіальної астми. Необхідні й системи електрон­них лікарняних листів, щоб позбутися корупційних схем. Заплановані кроки допоможуть створити відкриту й прозору систему, яка буде доступною як для лікарів і пацієнтів, так і для МОЗ України. Необхідна правдива статистика, щоб з’явилася можливість для створення актуальних планів щодо організації громадського здоров’я, закупівлі ліків, вакцин.

Підписання меморандуму в МОЗ України щодо розробки е health

До обговорення щодо співпраці у сфері розробки е-health приєднався Витяніс Андрюкайтіс (Vytenis Andriukaitis), єврокомісар Європейської комісії з питань охорони здоров’я і харчування, зауваживши, що в Україні створений такий консорціум, який може запровадити систему електронних послуг, що сприятимуть розвитку охорони здоров’я. Наступного року у Європейському Союзі планується запровадити систему референтних центрів, тому всі питання, які стосуються електронних послуг у сфері охорони здоров’я, є надзвичайно актуальними. Недоцільно мати 300 таких центрів в 28 країнах, якщо вони не здатні обмінюватися інформацією між собою, тому створення такої системи є дуже важливим. Сфера охорони здоров’я — це хороший приклад плідної співпраці між Україною і Європейським Союзом, у тому числі в контексті боротьби з корупцією, сірою економікою та запровадження прозорості у цій сфері.

Олександр Риженко зазначив, що агентство електронного урядування підтримує дану ініціа­тиву. Наразі відсутня централізована система е-health, але є досить непогані ініціативи в регіонах. У цьому контексті від МОЗ, перш за все, очікують ефективної координації, запровадження прозорих правил і стандартів обміну інформацією між системами, внесення відповідних змін до нормативних документів. «Ми готові допомагати з ефективною взаємодією між реєстрами та інформаційними системами органів влади, як цього потребує ефективна робота центрального органу охорони здоров’я», — підкреслив О. Риженко.

«Відкрита система допоможе досягти результату, якого ми не могли очікувати раніше, — повідомив Павло Ковтонюк. — Платформа, яку ми створюємо, є відкритою для всіх, хто готовий поділитися знаннями, часом, досвідом, іншими ресурсами. До неї може приєднатися будь-яка зацікавлена структура, що поділяє принципи і цілі розробки нової системи». В основу розробки системи, на думку доповідача, мають бути покладені наступні принципи:

  • безпека, пріоритет захисту медичної інформації;
  • зручність;
  • сучасність;
  • надійність;
  • прозорість управління;
  • конкурентність та недискримінаційність доступу для суб’єктів ринку інформаційних технологій;
  • інтероперабельність та використання кращих світових практик;
  • відкритий код програмного забезпечення;
  • можливість подальшого розширення функціоналу.

Згідно з відкритим до підписання Меморандумом сторони об’єдналися на шляху створення та впровадження комплексної електронної системи для забезпечення зручної взаємодії між пацієнтами, закладами охорони здоров’я та лікарями, а також для прозорого та ефективного розподілу і використання державних коштів у цій сфері.

Підписання меморандуму в МОЗ України щодо розробки е health

На самому початку до цієї ініціативи вже приєдналися близько 20 учасників, які представляють громадськість, IT-бізнес, експертів з медичної галузі. Так, була створена робоча група з розробки системи е-health. Підписання меморандуму є першим кроком до того, що в Украї­ні нареш­ті з’явиться якісна система електронної охорони здоров’я.

Результатом меморандуму має стати підписання до кінця поточного року «дорожньої карти» впровадження електронної системи, створення єдиних, прозорих і недискримінаційних правил доступу до системи, а також базового програмного забезпечення, необхідного для запуску реформи.

Яна Гасюк,
фото автора

Комментариев нет » Добавить свой

Другие статьи раздела

[2017-02-20 12:42]
Витамин В может помочь в лечении шизофрении?

[2017-02-20 12:17]
Нове державне цінове регулювання ліків: чи не наступить Уряд на ті ж граблі?

[2017-02-17 19:53]
Мілдронат: ефективність боротьби з підробками бренду клінічно доведена в суді

[2017-02-17 19:39]
Бриф-анализ фармрынка: итоги января 2017 г.

[2017-02-17 19:29]
Як оформити заяву на включення лікарського засобу до нового Національного переліку?

[2017-02-17 19:27]
С  ДНЕМ РОЖДЕНИЯ, ВАЛЕРИЙ ИВАНОВИЧ!

[2017-02-17 19:03]
Регуляторні інновації на українському фармринку: плани та реалії

[2017-02-17 18:13]
«Зеленые» технологии на службе фармацевтической логистики: эко-проект от «ХФК «Биокон»

[2017-02-17 17:47]
Как помочь иммунной системе в борьбе с простудой?

[2017-02-17 17:41]
Стань победителем на любовном фронте!

Последние новости и статьи

[2017-02-20 12:42]
Витамин В может помочь в лечении шизофрении?

[2017-02-20 12:17]
Нове державне цінове регулювання ліків: чи не наступить Уряд на ті ж граблі?

[2017-02-17 20:32]
Харвоні

[2017-02-17 20:19]
Фітовіол

[2017-02-17 20:18]
Ліки Ведмедика БО

[2017-02-17 20:17]
Диклак

[2017-02-17 20:16]
Колдрекс Хотрем \ ТераФлю

[2017-02-17 20:15]
Розпорядження Держлікслужби України у період з 13.02.2017 р. по 17.02.2017 р. про заборону на обіг лікарських засобів

[2017-02-17 19:53]
Мілдронат: ефективність боротьби з підробками бренду клінічно доведена в суді

[2017-02-17 19:39]
Бриф-анализ фармрынка: итоги января 2017 г.

RSS Лента, ukr.net, Актуально, Главное в номере, Новости фармацевтики и фармации, Фармацевтика и фармация Все новости

Подписка на новости


№ 46 (1067) 28 ноября 2016 г.
PDF-версия номераСредневзвешенная розничная стоимость лекарственных средств в Украине на январь 2017Мы в социальных сетях:

Еженедельник Аптека в Твиттере Еженедельник Аптека в Вконтакте Еженедельник Аптека на Facebook Еженедельник Аптека в Google+