В Одесі відкрито першу в Україні клініку фундації AHF для швидкого тестування та лікування пацієнтів з ВІЛ/СНІД

15 Грудня 2017 5:47 Поділитися

Більше 2 тис. одеситів зможуть безкоштовно пройти тест на ВІЛ у клініці «Test & Treat» благодійної фундації АНТИСНІД-США в Україні (AHF Ukraine), що відкрилася 15 грудня на вул. Велика Арнаутська, 44.

Заклад створено коштом фундації AHF Ukraine у співпраці з Одеським обласним центром СНІД у рамках меморандумів про наміри між Міністерством охорони здоров’я та AHF, а також між Департаментом охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації та AHF.

Одеська обл. є одним з найбільш уражених ВІЛ-інфекцією регіонів країни. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, станом на 1 жовтня 2017 р., поширеність ВІЛ-інфекції в області становить 876,4 випадку на 100 тис. населення.

Згідно з розрахунковими даними, майже половина людей, які живуть з ВІЛ в Україні, не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Тому одним з ключових кроків у реалізації стратегії держави з подолання епідемії ВІЛ/СНІД до 2030 р. є збільшення мережі лікувальних закладів, де діятимуть ефективні моделі швидкого тестування та лікування ВІЛ-позитивних людей.

Клініка «Test & Treat» фундації AHF — це перший в Україні заклад охорони здоров’я, що покликаний не лише діагностувати ВІЛ-інфекцію, але й у разі її виявлення допомогти ВІЛ-позитивним людям якнайшвидше розпочати лікування й підтримати їх та їхніх рідних на всіх його етапах.

Якнайшвидший та регулярний прийом ВІЛ-позитивною людиною антиретровірусної терапії (АРТ) сповільнює та пригнічує розвиток вірусу імунодефіциту, відновлює функції імунної системи та дає можливість жити повноцінним життям. Наприклад, вагітна шляхом прийому АРТ знижує ймовірність передачі ВІЛ дитині до менш ніж 1%.

Зоя Шабарова, голова Європейсього Бюро AHF, відзначає унікальність на теренах Європи відкритої в Одесі клініки: «Цьогоріч фундація AHF святкує 30-річчя своєї роботи у світі. Лише в Європі ми опікуємося більш ніж 50 тис. пацієнтів. І ми пишаємося, що в Україні ми відзначаємо цю дату відкриттям першої в державі клініки AHF, яка працюватиме за комплексною моделлю раннього виявлення ВІЛ-інфекції та її негайного й ефективного лікування. Для нас важливо, щоб ця клініка стала прикладом нового підходу до надання послуг з діагностики та лікування ВІЛ, і щоб досвід її роботи й досягнуті результати були покладені в основу структурних змін у Національній політиці громадського здоров’я у сфері профілактики та лікування ВІЛ/СНІД».

Вячеслав Полясний, директор Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації, звертає увагу на те, що Одеська обл. готова ділитися досвідом комплексного підходу до контролю ВІЛ-інфекції: «Одеська обл. є одним з ключових регіонів, де є гостра потреба в контролі ВІЛ-інфекції. Рівень захворюваності на ВІЛ в області — один з найвищих в Україні вже не один рік поспіль, тому розширення доступу одеситів до послуг швидкого тестування і, за необхідності, лікування є вкрай важливим. В Одеській обл. AHF вже протягом багатьох років підтримує програми швидкого тестування та лікування пацієнтів з ВІЛ на базі широкої мережі комунальних лікувальних установ різних рівнів. Відкриття клініки в форматі, за якого комплексні послуги надаються з особливим фокусом на індивідуальні потреби кожного відвідувача або пацієнта, є цінним не лише для самих пацієнтів, але й для області в цілому. Одещина як перший регіон, у якому відкривається такого типу клініка, готова надалі ділитися досвідом комплексного підходу до контролю ВІЛ-інфекції. Ми впевнені, що реалізувати мету подолання ВІЛ-інфекції в регіоні до 2030 р. можливо тільки за допомогою об’єднання зусиль і ресурсів влади області, державних установ охорони здоров’я та неурядових організацій».

Світлана Єсипенко, головний лікар Одеського обласного центру СНІД, підкреслює критичну потребу Одещини в збільшенні можливостей для виявлення та контролю ВІЛ-інфекції: «Багаторічна співпраця Обласного центру по боротьбі зі СНІДом з AHF Ukraine стартувала в 2009 р. Сьогодні вона набула нової форми, що відповідає формату реформи охорони здоров’я, яку проводить Міністерство охорони здоров’я України. Політика Одеської обласної державної адміністрації та Департаменту охорони здоров’я з посилення заходів у відповідь на епідемію ВІЛ і туберкульозу в регіоні полягає в забезпеченні доступу пацієнтів до інтегрованих послуг на базі одного лікувального закладу та наближенні допомоги до пацієнтів шляхом децентралізації послуг. Створення комунального підприємства «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» дає можливість впровадити нові форми співпраці з міжнародними партнерами, зокрема з AHF. Таке партнерство дозволить поліпшити діагностику ВІЛ та інших опортуністичних захворювань серед населення, забезпечити АРТ усіх ВІЛ-позитивних пацієнтів і розширити доступ до профілактичних програм».

Усі послуги в клініці — безкоштовні. Заклад працюватиме з понеділка до суботи з 9:00 до 19:30.

За матеріалами, наданими AHF

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті