Главная RSS Контакты
Издательство МОРИОН Компендиум OnLine Украинский Медицинский Часопис Фармэнциклопедия Геоаптека

Содержание номера

№ 27 (298) 9 июля 2001 г.

В архив

ИНГИБИТОР АПФ КВАДРОПРИЛ®.Особенности применения в клинической практике
КВАДРОПРИЛ производства немецкой компании «AWD» является препаратом первого ряда при лечении пациентов с артериальной гипертензией различного генеза. Ценным свойством КВАДРОПРИЛА является его способность существенно снижать повышенное диастолическое артериальное давление. Кроме того, применение данного препарата у больных с диабетической нефропатией благодаря двойному механизму его элиминации (почечному и печеночному) оказывает благотворное влияние на функциональную активность почек.
#298 (27) 09.07.2001
Міністерство охорони здоров’я УкраїниНаказ від 16.05.2001 № 184
Про затвердження державної реєстрації імунобіологічних препаратів
#298 (27) 09.07.2001
Краще один раз побачити, ніж сто разів почути
Екскурсії на «Дарницю» стали доброю традицією — все більше спеціалістів та партнерів по бізнесу можуть особисто ознайомитися з виробництвом лікарських засобів «по-дарницьки».
Нещодавно «Фармацевтична фірма «Дарниця» влаштувала серію екскурсій на підприєм-ство для завідуючих аптеками та керівного складу київського аптечного об’єднання «Фармація».
#298 (27) 09.07.2001
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я УкраїниЛист від 04.07.2001 № 1412/12-04
За результатами аналізу зразки таблеток «Кофеїну-бензоату натрію» 0,2 г № 10 серії 51096 виробництва ЗАТ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», надані Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів у Рівненській області, не відповідали вимогам АНД за показником «Опис» (на поверхні та на зламі таблеток були плями бурого кольору).
#298 (27) 09.07.2001
Державний фармакологічний центр МОЗ України має новий статут
Державний фармакологічний центр МОЗ України має новий статут Наказом МОЗ України від 17.05.2001 р. № 186 затверджено у новій редакції статут Державного підприємства «Державний Фармакологічний центр», засновником якого є МОЗ України. Що ж зміниться у роботі ДФЦ з прийняттям нового статуту? Про це розповідає заступник голови ДФЦ Віктор Чумак.
#298 (27) 09.07.2001
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я УкраїниЛист від 27.06.2001 № 1391/12-04
Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів у Луганській області при проведенні інспекційної перевірки приватного підприємства «Відар», м. Луганськ, виявлено препарат Цифран, таблетки по 250 мг № 10 серії Р00799 виробництва, згідно з маркуванням, фірми «Ranbaxy Laboratories Limited», Індія, який не відповідає вимогам АНД, затвердженої під час його реєстрації в Україні, за розділами «Упаковка» та «Маркування» (відсутні вторинна упаковка та інструкція з медичного застосування, маркування виконано англійською мовою). Реалізувався препарат вказаним суб’єктом господарювання без сертифіката якості виробника, будь-які документи, на підставі яких він був ним отриманий, відсутні.
#298 (27) 09.07.2001
ЛАКТОФЛОР.Биологически активная добавка для нормализации обмена веществ и лечения нарушений пищеварения
ЛАКТОФЛОР БИО ПЛЮС и ЛАКТОФЛОР ПРОТЕИН МАКС являются эффективными добавками, которые обладают общеукрепляющим, иммуномодулирующим, гиполипидемическим действием. Важным преимуществом данных продуктов является полное отсутствие противопоказаний, побочных эффектов и возможности передозировки. Указанные БАД могут найти широкое применение в клинической практике как средства комплементарной медицины.
#298 (27) 09.07.2001
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництваРозпорядження від 19.06.2001 № 22-р
Про усунення порушення законодавства у сфері ліцензування державним департаментом з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства Охорони Здоров’я
#298 (27) 09.07.2001
Премьер-министр Украины назначил нового советника
Одним из советников на общественных началах назначен Михаил Пасечник, президент Ассоциации фармацевтических дистрибьюторов ФАРМУКРАИНА.
#298 (27) 09.07.2001
ЙОДДИЦЕРИН.Ефективний препарат широкого спектра антибактеріальної дії
ЙОДДИЦЕРИН є сучасним ефективним антибактеріальним та противірусним йодвмісним засобом, який застосовують для лікування гнійно-інфекційних ушкоджень шкіри, слизових та серозних оболонок. Висока фармакотерапевтична ефективність препарату, відсутність штамів мікроорганізмів, резистентних до нього, а також мінімум побічних ефектів дозволяють рекомендувати ЙОДДИЦЕРИН для широкого застосування у клінічній практиці.
#298 (27) 09.07.2001
В России увеличивается объем продаж препаратов западных компаний
Наиболее прочные позиции на российском фармацевтическом рынке удерживают компании «Авентис», «Ново Нордиск» и «Санофи-Синтелабо». Среди ведущих компаний, которые несколько снизили объемы поставок препаратов в Россию, — «Гедеон Рихтер» и «KRKA».
#298 (27) 09.07.2001
Президент Таджикистану відвідав «Фармацевтичну фірму «Дарниця»
Президент Таджикистану відвідав «Фармацевтичну фірму «Дарниця» Минулого тижня в Україні з триденним візитом перебувала офіційна делегація Республіки Таджикистан на чолі з Президентом Емомалі Рахмоновим. Окрім переговорів з Президентом України, зустрічей з головою парламенту, прем’єр-міністром програма візиту включала відвідання Емомалі Рахмоновим «Фармацевтичної фірми «Дарниця».
За словами прес-секретаря Президента Таджикистану Зафара Саїдова, відвідання провідного українського фармацевтичного підприємства може стати кроком до налагодження співробітництва між двома країнами у галузі виробництва лікарських засобів.
#298 (27) 09.07.2001
Будут ли использовать ЛОВАСТАТИН XL для лечения болезни альцгеймера?
Американская компания «Andrx» получила патент на использование статинов для лечения болезни Альцгеймера, а также представила в FDA пакет документов для получения разрешения на применение препарат Авикор для терапии соответствующих нарушений липидного обмена.
#298 (27) 09.07.2001
Компания «Эли Лилли» приобрела патент на антиатеросклеротический препарат фирмы «Пьер Фабр»
Эксперты считают, что препарат эфлуцимиб является новым этапом в создании эффективных лекарственных средств, замедляющих развитие атеросклеротических бляшек в стенке сосудов.
#298 (27) 09.07.2001
УНИЦФ выходит на рынок консультативных услуг
УНИЦФ выходит на рынок консультативных услуг Актуальность функционирования Государственного предприятия «Украинский научно-исследовательский центр фармации» определяется тем, что в Украине отсутствует организация, которая могла бы профессионально заниматься разработкой нормативных документов, касающихся деятельности аптечных учреждений и дистрибьюторских компаний, изготовления лекарственных средств в условиях аптеки, а также структуры по оказанию профессиональной консультативной помощи операторам фармацевтического рынка. Кроме того, есть определенные объективные сложности в трактовке ряда нормативных документов, например требуют уточнения некоторые вопросы, касающиеся лицензионных условий производства и реализации лекарственных препаратов, наркотических средств и прекурсоров.
#298 (27) 09.07.2001
Ендокринологічна служба України Проблеми і перспективи розвитку
Економічна криза не обійшла стороною й ендокринологічну службу України. Проте вона витримала випробування часом і навіть довела, що йде в ногу зі світовими досягненнями. Що допомогло ендокринологічній службі пережити «роки великої депресії» і навіть піти вперед? Кореспондент «Щотижневика АПТЕКА» спробував з’ясувати це в бесіді з директором Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Коміссаренка АМН України, головним ендокринологом МОЗ України, членом-кореспондентом НАН та АМН України, професором, доктором медичних наук, заслуженим діячем науки та техніки України Миколою Троньком.
#298 (27) 09.07.2001
Препарат ЗОМЕТА компании «Новартис» предупреждает развитие метастазов в костной ткани при раке предстательной железы
На состоявшейся в июне 2001 г. 96-й ежегодной конференции Американской урологической ассоциации были представлены обнадеживающие результаты применения препарата Зомета (золедроновая кислота), являющегося производным бисфосфонатов, для снижения частоты развития осложнений со стороны костной ткани при раке предстательной железы.
#298 (27) 09.07.2001
Інформація про проведення торгів (тендерів) щодо закупівель товарів (робіт, послуг) за рахунок державних коштів
ІНФОРМАЦІЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ТОРГІВ (ТЕНДЕРІВ) ЩОДО ЗАКУПІВЕЛЬ ТОВАРІВ (РОБІТ, ПОСЛУГ) ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВНИХ КОШТІВ
#298 (27) 09.07.2001
Постанова Верховної Ради України
Про інформацію Кабінету Міністрів України про здійснення політики державного регулювання цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення
#298 (27) 09.07.2001
ДИГЕН
Клинико-морфологическая оценка применения у больных с сочетанной патологией желудка и кишечника
Одними из наиболее часто возникающих сочетанных поражений пищеварительного тракта являются эрозивно-язвенные изменения желудка или двенадцатиперстной кишки в комбинации с патологией кишечника. Терапия больных с сочетанной патологией требует назначения комплекса средств, воздействующих на все патогенетические механизмы заболевания, что зачастую затруднительно из-за высокой стоимости лечения, увеличения числа побочных эффектов, несовместимости препаратов. Использование комбинированных препаратов позволяет не только успешно лечить, но и во многих случаях предупредить развитие сопутствующей патологии. ДИГЕН производства фирмы «Кноль» (эксклюзивный дистрибьютор в Украине фирма «Триграм Фармадент Интернэшнл») является современным высокоэффективным комплексным препаратом. Его использование наиболее целесообразно у больных с сочетанной патологией желудка, двенадцатиперстной и толстой кишки. Особенно показано назначение ДИГЕНА детям из-за приятного вкуса таблеток и возможности их выбора.
#298 (27) 09.07.2001
Міністерство охорони здоров’я УкраїниНаказ від 17.05.2001 № 186
Про питання державного фармакологічного центру МОЗ України
#298 (27) 09.07.2001
Наказ МОЗ України від 14.06.2001 р. № 228
Про зміни та доповнення до граничних тарифів на проведення спеціалізованої оцінки та експертизи матеріалів щодо державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів у державному науково-експертному центрі лікарських засобів МОЗ України
#298 (27) 09.07.2001
Міністерство охорони здоров’я УкраїниНаказ від 12.01.2001 № 10
Про порядок надання одноразового дозволу на ввезення на митну територію України незареєстрованих виробів медичного призначення
#298 (27) 09.07.2001
Міністерство охорони здоров’я УкраїниНаказ від 15.06.2001 № 235
Про створення робочої групи для опрацювання та внесення змін і доповнень до Закону України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів»
#298 (27) 09.07.2001
Наказ МОЗ України від 15.06.2001 р. № 236
Про створення робочої групи для опрацювання та внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1996 року № 1538 «Про затвердження комплексної програми розвитку медичної промисловості на 1997–2003 роки»
#298 (27) 09.07.2001

Подписка на новости


№ 27 (298) 9 июля 2001 г.
PDF-версия номераСредневзвешенная розничная стоимость лекарственных средств в Украине на апрель 2017Мы в социальных сетях:

Еженедельник Аптека в Твиттере Еженедельник Аптека на Facebook Еженедельник Аптека в Google+