Главная RSS Контакты
Издательство МОРИОН Компендиум OnLine Украинский Медицинский Часопис Фармэнциклопедия Геоаптека

Содержание номера

№ 41 (412) 27 октября 2003 г.

В архив

«Санофі-Синтелабо»: чому саме цей конгрес?
«Санофі-Синтелабо»: чому саме цей конгрес? У попередньому номері "Щотижневика АПТЕКА" уже повідомлялося про те, що 16-19 лютого 2004 р. у Києві планується провести Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес, захід, який за задумом, тематикою і структурою прагне походити на російський форум "Людина і ліки", що вже протягом 10 років збирає в Москві величезну аудиторію учасників не тільки з Росії, але й з країн ближнього та далекого зарубіжжя. Чи займе Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес настільки значне місце в науковому житті нашої країни - покаже час. Про грунтовну підготовку до цього форуму свідчить уже той факт, що всесвітньо відома компанія "Санофі-Синтелабо" виявила бажання не тільки взяти у ньому активну участь, а й стати його генеральним спонсором.
#412 (41) 27.10.2003
Найкращий вибір року
Найкращий вибір року 17 жовтня 2003 року у приміщенні Палацу "Україна" відбулося урочисте нагородження переможців Міжнародного фестивалю-конкурсу "Вибір року", організованого компанією "Festivals Inte ational" за підтримки Європейського фонду соціальних досліджень спільно з Європейським центром маркетингових та соціальних досліджень. Офіційним аудитором фестивалю виступила Міжнародна компанія "Deloitte and Touche".
#412 (41) 27.10.2003
Новини ліцензування та реєстрації
Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення, створена на виконання Указу Президента України від 07.11.2003 р. № 91. Першими кроками Державної служби став перегляд нормативно-правової бази, приведення її у відповідність з постановою Кабінету Міністрів України № 789 від 02.06.2003 р. (зі змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 02.10.2003 р. № 1543).
#412 (41) 27.10.2003
До питання реформування галузі
Чернігівська асоціація фармацевтичних працівників підтримує пропозиції Київської обласної асоціації аптечних працівників щодо поліпшення роботи аптечних установ ("Щотижневик АПТЕКА", № 34 (405) від 8 вересня 2003 р.) і вважає, що ці проблеми потребують першочергового вирішення.
#412 (41) 27.10.2003
«Вьорваг Фарма» — Німецька якість, сімейні традиції
«Вьорваг Фарма» — Німецька якість, сімейні традиції 17 жовтня поточного року відбулося урочисте відкриття представництва німецької компанії "Вьорваг Фарма" в Україні. Цій події було присвячено симпозіум, на якому українські медичні працівники мали змогу ознайомитися з діяльністю компанії та її продукцією. У рамках симпозіуму проведено науково-практичну конференцію, на якій розглядалися актуальні питання діабетології та неврології.
Симпозіум зібрав близько 100 ендокринологів і неврологів України.
#412 (41) 27.10.2003
Формула здорового сну
Порушення сну та ішемічна хвороба серця, імунний дисбаланс та депресія, синдром вегетосудинної дистонії та атеросклероз. Що об'єднує ці патологічні стани? Яким чином вони пов'язані зі сном?
Останнім часом увагу науковців привернув гормон шишкоподібної залози (епіфіза) мелатонін. Фізіологічні властивості мелатоніну досліджують учені різних галузей медицини. Отримано переконливі дані про те, що мелатонін бере участь практично в усіх процесах життєдіяльності, контролює численні функції організму: сон, діяльність серцево-судинної та імунної систем.
#412 (41) 27.10.2003
Списки А і Б в Україні
Як повідомив редакції "Щотижневика АПТЕКА" заступник директора ДП "Державний фармакологічний центр" МОЗ України (ДФЦ МОЗ) Віктор Чумак, до ДФЦ МОЗ надходять запити щодо Переліків лікарських засобів списків А і Б, які мають підлягати кількісному обліку в аптечних закладах МОЗ України. Активність таких запитів підвищилася після виходу наказу МОЗ України № 211 від 14.05.03 р. "Про внесення змін і доповнень до наказів МОЗ України", зареєстрованого у Мін'юсті за № 439/7760 від 04.06.03 р. ("Щотижневик АПТЕКА", № 23 (394) від 16 червня 2003 р. містить текст наказу МОЗ, а також коментар В. Чумака в матеріалі "Менше переліків - більше прозорості").
#412 (41) 27.10.2003
Натуропатичні препарати в кардіології
Натуропатичні препарати в кардіології За ініціативою німецької компанії "Хомвіора" було організоване засідання круглого столу "Натуропатичні ліки в кардіології: реальність і перспективи", яке відбулося 20 жовтня 2003 року в Інституті кардіології ім. М.Д. Стражеска АМН України.
Актуальність використання ЛЗ рослинного походження у лікуванні захворювань серцево-судинної системи зумовлена насамперед дуже низькою ймовірністю розвитку непередбачених побічних ефектів, а також наявністю у їх складі активних компонентів з уже доведеною ефективністю, наприклад алкалоїдів та глікозидів. Було оголошено результати досліджень щодо клінічної ефективності натуропатичних препаратів виробництва компанії "Хомвіора" - ХОМВІОТЕНЗИНУ та ХОМВІОКОРИНУ, які використовують для лікування хворих з артеріальною гіпертензією (АГ) та серцевою недостатністю.
#412 (41) 27.10.2003
Вшанування вчителя — збереження традицій
Вшанування вчителя — збереження традицій 17-18 жовтня у м. Києві відбулася науково-практична конференція "Сучасні проблеми внутрішньої патології", присвячена 90-річчю заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії, премій ім. М.Д. Стражеска та ім. Ф.Г. Яновського НАН України, професора, доктора медичних наук Анатолія Петровича Пелещука.
#412 (41) 27.10.2003
«Протек-Фарма» за здорову конкуренцію
«Протек-Фарма» за здорову конкуренцію ТОВ "Протек-Фарма було зареєстровано в Україні в серпні минулого року.
"Протек" у Росії знають як компанію, що відстоює інтереси легального бізнесу і бореться з такими негативними явищами, як поширення фальсифікованої, контрафактної продукції, функціонування тіньового ринку. На українському ринку "Протек-Фарма" дотримуватиметься тих самих принципів.
На даний час прайс-лист ТОВ "Протек-Фарма" містить понад 2500 і стрімко наближається до 3000 товарних позицій. Укладено близько 100 прямих контрактів з виробниками, з них близько 60 - з відомими зарубіжними фармацевтичними компаніями, 3 - з російськими, а інші - з українськими виробниками.
#412 (41) 27.10.2003
Препарати МІЛІСТАН — диференційоване лікування застуди
Препарати МІЛІСТАН — диференційоване лікування застуди Напередодні сезонного підвищення захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) проблема вибору оптимального лікарського засобу (ЛЗ) для зменшення вираженості основних симптомів цих захворювань - лихоманки, загальної слабості, головного болю, болю у горлі, кашлю та нежитю - стає актуальною як для лікарів та фармацевтів, так і для більшості пересічних громадян нашої держави. Серед широкого спектра високоякісних та доступних за ціною ЛЗ виробництва фармацевтичної компанії "Мілі Хелскере Лтд." (Великобританія), представництво якої в Україні офіційно відкрилося у березні 2003 року, чільне місце посідає серія протизастудних препаратів МІЛІСТАН.
#412 (41) 27.10.2003
Застосування рецептур індонезійської традиційної медицини при уролітіазі та холелітіазі
Застосування рецептур індонезійської традиційної медицини при уролітіазі та холелітіазі У древніх трактатах східної медицини чи не основна увага приділяється лікувальній дії різних речовин рослинного і мінерального походження. У цій публікації розглядаються такі поширені захворювання, спричинені порушенням метаболізму, як уролітіаз і холелітіаз, та застосування рослинних засобів індонезійської традиційної медицини, зокрема ПРОЛІТУ.
#412 (41) 27.10.2003
Подвійний контроль артеріального тиску
Подвійний контроль артеріального тиску На сьогоднішній день артеріальна гіпертензія - одне з найпоширеніших захворювань. Її можна виявити в кожного четвертого жителя України (Смірнова І.П., Свіщенко О.П., Горбась І.М., 1997). За сучасними уявленнями, оптимальним шляхом підвищення ефективності антигіпертензивної терапії є використання комбінацій гіпотензивних препаратів першого ряду (Jo al of Hypertension (1999) vol. 17, p. 151-189). Такий підхід дає змогу підвищити частоту досягнення цільового рівня артеріального тиску (АТ) (Hansson L. et al., 1998) та знизити ризик розвитку побічних ефектів.
Реалізуючи цей підхід на практиці, АТ "Фармацевтична фірма "Дарниця" з 1999 р. здійснює виробництво комбінованого препарату Каптопрес-Дарниця.
#412 (41) 27.10.2003
АРБІДОЛ-ЛЕНС ефективність для профілактики і лікування грипу та інших ГРВІ у дітей
АРБІДОЛ-ЛЕНС ефективність для профілактики і лікування грипу та інших ГРВІ у дітей Захворювання органів дихання - найбільш поширена група дитячих хвороб. В середньому частота ГРВІ у дітeй, що часто хворіють, складає 4-9 випадків на рік. В Україні щороку реєструють 4,5-5 млн випадків ГРВІ і як наслідок - мільйони днів захворювання, пропусків шкільних занять.
АРБІДОЛ-ЛЕНС чинить пряму противірусну дію на збудників ГРВІ шляхом пригнічення проникнення вірусів у клітини та ранньої стадії реплікації, а також опосередковану - через індукцію синтезу ендогенного інтерферону, імуномодулювального ефекту та антиоксидантної активності.
#412 (41) 27.10.2003
Міністерство охорони здоров’я УкраїниНаказ від 09.07.2003 р. № 313
Про затвердження форми відомостей суб'єкта господарської діяльності, що подаються для одержання ліцензії
#412 (41) 27.10.2003
АВЕЛОКС для інфузій: нові можливості протимікробної терапії
АВЕЛОКС для інфузій: нові можливості протимікробної терапії Моксифлоксацин - антибактеріальний препарат фторхінолонового ряду широкого спектра дії, розроблений всесвітньо відомою фармацевтичною компанією "Байєр АГ", що випускається під торговою назвою АВЕЛОКС. У 2001 р. препарат було зареєстровано в Україні у формі таблеток, а кілька місяців тому - у формі розчину для внутрішньовенних інфузій. Поява на фармацевтичному ринку України цієї лікарської форми препарату відкриває нові можливості у лікуванні хворих з інфекційною патологією тяжкого перебігу, і саме цій проблемі було присвячено конференцію "Сучасні підходи до антимікробної терапії: значення інфузійного моксифлоксацину", що відбулася 17 жовтня 2003 р. в Палаці мистецтв "Український Дім" у Києві. Організатором конференції виступило представництво компанії "Фармонікс" в Україні, яка вже понад 3 роки представляє інтереси компанії "Байєр АГ" і деяких інших західних фармацевтичних виробників у країнах СНД.
#412 (41) 27.10.2003
Наказ МОЗ України від 17.10.2003 р. № 484
Про внесення змін до наказу МОЗ України від 06.12.2001 р. № 486
"Про затвердження нормативно-правових актів з питань контролю за якістю медичних імунобіологічних препаратів"
#412 (41) 27.10.2003
СИНУПРЕТ компанії «Біонорика АГ»Клінічне дослідження star у центрі уваги 2-го міжнародного симпозіуму з проблем синуситу
СИНУПРЕТ компанії «Біонорика АГ»Клінічне дослідження star у центрі уваги 2-го міжнародного симпозіуму з проблем синуситу 12 вересня 2003 р. у м. Ноймаркт, що поблизу Нюрнберга (земля Баварія, Німеччина) під егідою німецької фітонірингової компанії "Біонорика АГ" відбувся 2-й Міжнародний симпозіум з проблем синуситу. У рамках наукових доповідей та дискусій європейські вчені та клініцисти - отоларингологи, експерти в галузях клінічної фармакології та натуропатії обмінювались думками та накопиченим досвідом, аналізували результати останніх досліджень, визначали актуальність проблеми синуситу, або запалення приносових пазух (ПНП), для системи охорони здоров'я, обговорювали сучасні уявлення щодо етіології, патогенезу та клінічного перебігу цієї, на перший погляд, "тривіальної", але поширеної і небезпечної хвороби.
Головна увага учасників симпозіуму була прикута до питань, пов'язаних із втіленням у клінічну практику ефективних та безпечних з точки зору доказової медицини методів лікування та профілактики ускладнень синуситу, зокрема - фармакотерапії цього захворювання за допомогою комбінованого препарату рослинного походження виробництва компанії "Біонорика АГ" СИНУПРЕТ.
#412 (41) 27.10.2003
Міністерство охорони здоров’я УкраїниНаказ від 15.10.2003 р. № 485
Про внесення змін до наказу МОЗ України від 12.01.2001 р. № 10
#412 (41) 27.10.2003
Міністерство охорони здоров’я УкраїниНаказ від 15.10.2003 р. № 486
Про внесення змін до наказу МОЗ України від 26.09.2000 р. № 229
#412 (41) 27.10.2003
«Фармацевтична компанія «Здоров’я»: більше актуальних препаратів
«Фармацевтична компанія «Здоров’я»: більше актуальних препаратів "Фармацевтична компанія "Здоров'я" належить до найбільших вітчизняних виробників лікарських засобів і є провідним фармацевтичним підприємством східного регіону України. За результатами рейтингу "Панацея-2003", що проводили Міністерство охорони здоров'я України і Фармацевтична асоціація України, підприємству було присуджено приз за впровадження у виробництво нових препаратів. Нещодавно кореспондент "Щотижневика АПТЕКА" побував у Харкові і зустрівся з генеральним директором компанії Олександром Доровським.
#412 (41) 27.10.2003
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 19.08.2003 р. № 2919/07-20
Відповідно до листа Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України № 3759/07-15 від 21.10.03 редакція публікує виправлений текст припису № 2919/07-20 від 19.08.03, вперше надрукований у «Щотижневику АПТЕКА»,
№ 34 (405) від 08.09.2003 р.
Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Хлоргексидину біглюконат, розчин 0,05% по 100 мл у флаконах, серії 411001 з маркуванням виробника ДП "Біостимулятор", м. Одеса, з ознаками фальсифікації.
#412 (41) 27.10.2003
ІНТЕРХІМ — прорив на вітчизняному ринку лікарських препаратів
ІНТЕРХІМ — прорив на вітчизняному ринку лікарських препаратів ВАТ "ІнтерХім" засновано в 1992 році в складі науково-технічного комплексу "Фізико-хімічний інститут ім. А.В. Богатського" НАН України. Компанія виробляє 6 фармацевтичних субстанцій: феназепам, гідазепам, тилорон (Аміксин), мебікар (Транквілар), клонідин (Клофелін) і неостигмін бромід (Прозерин), споживачами яких є найбільші фармацевтичні підприємства України, Росії і Латвії.
Донедавна компанія займалася розробленням технології виготовлення тільки активних речовин, впровадженням їх у виробництво, продажем субстанцій іншим виробникам, а потім реалізацією "чужої" продукції. Власного виробництва готових лікарських засобів компанія не мала. З введенням у дію виробничої ділянки з виготовлення лікарських препаратів у формі таблеток цей недолік буде ліквідовано.
#412 (41) 27.10.2003
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 02.10.2003 р. № 3420/07-14
Заборонено реалізацію (торгівлю) та застосування лікарських засобів ВАЗЕЛІН МЕДИЧНИЙ, у банках по 25 г, виробництва Фармацевтичної фабрики ВО "Фармація" Чернігівського облвиконкому, РУМАЛОН, розчин для ін'єкцій по 1 мл в ампулах № 10, виробництва ЗАТ "Бринцалов", Російська Федерація, ІМУНОФАН, розчин для ін'єкцій 0,005% у ампулах по 1 мл № 5, виробництва НВП "Біонокс", Російська Федерація.
#412 (41) 27.10.2003
Словакофарма від А до Я або компетентний погляд з позицій 11-річного досвіду роботи на українському фармринку
Словакофарма від <i>А</i> до <i>Я</i> або компетентний погляд з позицій 11-річного досвіду роботи на українському фармринку Кореспондент "Щотижневика АПТЕКА" взяв інтерв'ю у голови представництва компанії "Словакофарма" в Україні Сергія Полянського з метою отримати відповідь на запитання: "Як працювати з генеричними препаратами на такому великому за територією, але відносно невеликому за обсягами продажу та рівнем цін фармацевтичному ринку, як український?"
#412 (41) 27.10.2003
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобівМіністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 03.10.2003 р. № 3431/07-20
Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Декаріс, таблетки по 150 мг № 1 серій T26321D та Т14172В, виробництва А.Т. Хімічний завод "Гедеон Ріхтер", Угорщина.
#412 (41) 27.10.2003
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобівМіністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 06.10.2003 р. № 3441/07-20
Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Хлорпромазин гідрохлорид, субстанція серії 20030516, виробництва фірми "Chang Zhou Kang Da Pharmacy Co., LTD", Китай.
#412 (41) 27.10.2003
Профілактика краща за лікування. Серія «ДОКТОР БІОКОН»
Працівники медичного науково-виробничого об'єднання "Біокон", які вивчають вплив біологічно активних речовин медичної п'явки на організм людини, розробили технологію, завдяки якій із п'явки можна виділити найцінніші речовини і застосовувати їх для лікування та профілактики.
#412 (41) 27.10.2003

Подписка на новости


№ 41 (412) 27 октября 2003 г.
PDF-версия номераСредневзвешенная розничная стоимость лекарственных средств в Украине на апрель 2017Мы в социальных сетях:

Еженедельник Аптека в Твиттере Еженедельник Аптека на Facebook Еженедельник Аптека в Google+