Главная RSS Контакты
Издательство МОРИОН Компендиум OnLine Украинский Медицинский Часопис Фармэнциклопедия Геоаптека

Содержание номера

№ 42 (413) 3 ноября 2003 г.

В архив

«Сікор Юроп СА»: пропозиції та зобов’язання
«Сікор Юроп СА»: пропозиції та зобов’язання Продукція, що постачається в Україну компанією "Сікор Юроп СА" (Швейцарія), доволі добре відома українським фахівцям, особливо тим, хто працює в галузі онкології та інфектології. Зокрема, протягом останніх років пацієнти в нашій країні можуть застосовувати антинеопластики під торговою маркою "Лемері" і препарати, створені на основі біотехнологій, під торговою маркою "Сікор Біотех". Відкриття в серпні цього року офіційного представництва компанії "Сікор Юроп СА" в Україні визначило широкі перспективи для просування на ринок низки важливих і потрібних продуктів. Про перші кроки компанії та її подальші плани розповідає голова представництва Людмила Мулько.
#413 (42) 03.11.2003
Внедрение нормативной базы и правил GMP ЕС в Украине
Внедрение нормативной базы и правил GMP ЕС в Украине Вопросы стандартизации и сертификации являются краеугольным камнем системы обеспечения качества. Какой должна быть эта система, насколько ее внедрение необходимо отечественным предприятиям? Актуальность темы, изложенной в предлагаемой Вашему вниманию статье, не вызывает сомнения, тем более что полемика на эту тему на страницах нашего издания ведется достаточно давно. В качестве последнего примера можно привести интервью с директором ГП "Государственный фармакологический центр" МЗ Украины Александром Стефановым (№ 36 (407) от 22 сентября 2003 г.) и статью В.В. Береговых и соавт. "Международное регулирование в сфере обращения ЛС" ("Еженедельник АПТЕКА" № 38 (409) от 6 октября 2003 г.). При непосредственном участии автора сегодняшней статьи - заведующего лабораторией ГНЦЛС, доктора фармацевтичних наук, профессора Николая Ляпунова - в нашей стране были переведены на русский язык и изданы основополагающие документы ЕС по регулированию фармотрасли. Некоторые из них утверждены приказами Министерства здравоохранения в виде стандартов (Руководства: 42-01-2001 "Лекарственные средства. Надлежащая производственная прктика"; 42-01-2002 "Лекарственные средства. Надлежащая практика дистрибуции"; 42-02-2002 "Лекарственные средства. Надлежащая производственная практика активных фармацевтических ингредиентов"; 42-01-2003 "Лекарственные средства. Технологический процесс. Документация"). Под руководством Н. Ляпунова был переведен на русский язык и издан документ, который охватывает все аспекты производственной практики и является основой внедрения системы обеспечения качества в Европе, - Директива 91/356/ЕЕС.
#413 (42) 03.11.2003
Сучасні можливості лікування безпліддя
Сучасні можливості лікування безпліддя Народження дитини - невід'ємна складова щасливого подружнього життя і найважливіша мета в житті більшості людей, з якою за своїм значенням ніщо не може зрівнятися. Неможливість мати дитину (іноді через нез'ясовані причини) стає сильною психоемоційною травмою для подружжя. Але, на щастя, за останні 30 років розроблено і впроваджено в клінічну практику методи допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), за допомогою яких подружні пари, в яких виявляють безпліддя, мають можливість пізнати радість материнства та батьківства.
В Україні однією з провідних клінік високих медичних технологій, в якій проводять лікування безпліддя з використанням методів ДРТ, є Інститут репродуктивної медицини. Керує клінікою відомий український вчений, заслужений діяч науки і техніки України, професор Федір Дахно. На прохання кореспондента "Щотижневика АПТЕКА" він люб'язно погодився розповісти читачам про діяльність цього лікувального закладу, сучасні ДРТ та гормональні лікарські засоби, що застосовуються в лікуванні безпліддя.
#413 (42) 03.11.2003
Почала роботу ліцензійна комісія державної служби
Згідно з наказом Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 24 жовтня 2003 р. № 10 створено Ліцензійну комісію Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення, затверджено Положення про неї, персональний склад та функціональні обов'язки членів Ліцензійної комісії. Державна служба нагадує, що суб'єкт господарювання, який має намір одержати ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами особисто або через уповноважений ним орган чи особу звертається до Державної служби з заявою встановленого зразка.
#413 (42) 03.11.2003
Черговий розіграш призів від «Рейнбо»
Черговий розіграш призів від «Рейнбо» 25 жовтня, напередодні 10-річного ювілею дистриб'юторської компанії "Рейнбо", відбувся другий розіграш призів, якими компанія вирішила заохотити працівників аптек. Цей захід проводиться щомісяця в приміщенні КП "Аптека-музей" на Подолі в Києві, про що можна докладніше дізнатися не тільки в спеціалізованій пресі, але й на телебаченні - УТ-1 (ТРК "Ера") у програмі "Доброго ранку, Україно!" в перший понеділок після чергового розіграшу.
#413 (42) 03.11.2003
Разработка вакцины против атипичной пневмонии
26 сентября компания "Aventis" и Национальный институт аллергии и инфекционных заболеваний (National Institute of Allergy and Infectious Diseases, NIAID) подписали соглашение о совместной разработке инактивированной вирусной вакцины против тяжелого острого респираторного синдрома (SARS).
#413 (42) 03.11.2003
10 лет с компанией «Рейнбо-Лтд»
10 лет с компанией «Рейнбо-Лтд» В 2003 г. исполнилось 10 лет со дня основания прогрессивно развивающейся на украинском фармацевтическом рынке дистрибьюторской компании "Рейнбо-ЛТД". По этому случаю 29 октября в торжественном зале президент-отеля "Киевский" собрались деловые партнеры и друзья компании для того, чтобы поздравить юбиляров. День рождения "Рейнбо" стал настоящим праздником для всех присутствующих, среди которых были главы представительств украинских, индийских и других зарубежных компаний-производителей, друзья и партнеры.
#413 (42) 03.11.2003
Расширение предприятий компании «Boehringer Ingelheim» В  США
Компания "Boehringer Ingelheim" планирует инвестировать около 500 млн дол. США в крупнейший филиал , расположенный в Риджфилде и Дэнбери (штат Коннектикут, США), на котором в ближайшие 6 лет планируется создать до 700 новых рабочих мест.
#413 (42) 03.11.2003
Ялтинское заседание цюрихского дискуссионного клуба
Ялтинское заседание цюрихского дискуссионного клуба 11 октября 2003 г. члены Цюрихского дискуссионного клуба независимых экспертов в области эндокринной гинекологии впервые за историю его существования собрались для очередного заседания в Украине (г. Ялта, Автономная Республика Крым). После подведения итогов заседания участники Цюрихского клуба провели пресс-конференцию.
#413 (42) 03.11.2003
Фармрынок Индии в ожидании перемен
Фармрынок Индии в ожидании перемен 1 января 2005 г. во многих развивающихся странах, вступивших во Всемирную торговую организацию (ВТО), заканчивается переходный период и вступает в силу Соглашение по торговым аспектам прав на интеллектуальную собственность (Trade-Related Aspects of Intellectual Property Rights - TRIPS). С этого момента государству - члену ВТО необходимо предоставлять патентную защиту на лекарственные препараты и технологические процессы. К числу таких стран относится и Индия, являющаяся членом ВТО с 1 января 1995 г. В журнале "Scrip Magazine" (октябрь, 2003) обсуждаются вопросы относительно вероятного влияния предстоящего события на деятельность индийских фармацевтических компаний и готовы ли они к переменам. Украина имеет статус наблюдателя в ВТО, но ее вступление в организацию в ближайшей перспективе. Судя по всему, подобные проблемы в скором будущем предстоит решать и украинским фармацевтическим компаниям.
#413 (42) 03.11.2003
Якщо ти здатен допомогти, це — твій обов’язок
Якщо ти здатен допомогти, це — твій обов’язок 30 жовтня цього року в приміщенні Бюро торгового радника посольства Угорської Республіки в Україні відбувся урочистий прийом, організатором якого виступила компанія АТ "Береш" спільно з посольством Угорської Республіки в Україні. Прийом відбувся з нагоди передачі гуманітарної допомоги КРАПЕЛЬ БЕРЕШ ПЛЮС® Всеукраїнському благодійному фонду ветеранів МВС України та зміцнення дружніх стосунків між Угорщиною та Україною.
#413 (42) 03.11.2003
Призрак бродит по Европе. Призрак НДСа
15 ноября 2003 г. должна была вступить в действие подготовленная министерством здравоохранения Словакии новая редакция перечня лекарственных средств, расходы на которые подлежат возмещению. Однако принятие обновленного перечня, возможно, будет отложено до следующего года - чтобы учесть стоимость, подлежащую возмещению, в связи с повышением цен на медикаменты после введения с 1 января 2003 г. НДС на лекарственные средства в размере 19%.
#413 (42) 03.11.2003
Міністерство охорони здоров’я УкраїниНаказ від 03.10.2003 р. № 467
Про затвердження складу постійного тендерного комітету МОЗ України та положення про постійний тендерний комітет МОЗ України
#413 (42) 03.11.2003
Литовская аптечная сеть на рынках соседних стран
В первой половине текущего года объемы продаж лекарственных средств крупнейшей литовской аптечной сети Eurofarmacijos Vaistines в Латвии увеличились в четыре раза по сравнению с аналогичным периодом прошлого года и достигли 8,3 млн дол. США.
#413 (42) 03.11.2003
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобівМіністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 09.10.2003 р. № 3533/07-18
Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Бісептол, таблетки по 480 мг, № 20, серії 231201, з маркуванням виробника Паб'яницький фармацевтичний завод "Польфа".
#413 (42) 03.11.2003
Медицинское страхование в странах Восточной Европы
Медицинское страхование в странах Восточной Европы В предыдущей публикации ("Еженедельник АПТЕКА", № 39 (410) от 13 октября 2003 г.) мы рассказали о странах, которые за сравнительно короткий период смогли достичь высокого уровня медицинского обслуживания. Израиль, Япония и Куба отличаются географическим расположением, политическим и социальным укладом. Общее для них - высокие темпы развития медицинского сервиса. Тема сегодняшней публикации возвращает нас в европейские пенаты - представляем читателю страны Восточной Европы.
#413 (42) 03.11.2003
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобівМіністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 16.10.2003 р. № 3671/07-20
Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Тіамін хлорид, розчин для ін'єкцій 5% по 1 мл в ампулах, № 10, серії 431201, виробництва ВАТ "Дніпрофарм", м. Дніпропетровськ.
#413 (42) 03.11.2003
Міністерство охорони здоров’я України Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення. Наказ від 24.10.2003 р. № 10
Про ліцензійну комісію державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення
#413 (42) 03.11.2003
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобівМіністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 16.10.2003 р. № 3672/07-20
Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Кокарбоксилази гідрохлорид, ліофілізована пориста маса по 0,05 г в ампулах, № 10 (в комплекті з розчинником-водою для ін'єкцій по 2 мл в ампулах, № 10), серії 2861002 (1191202), з маркуванням виробника ВАТ "Дніпрофарм".
#413 (42) 03.11.2003
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України. Припис від 08.10.2003 р. № 3515/07-14
Заборонено реалізацію (торгівлю) та застосування лікарських засобів НАСТОЯНКА ПОЛИНУ, настоянка по 25 мл у фл., фл.-крап., виробництва ОДКП "Київська фармацевтична фабрика", РОЗЧИН ГЛЮКОЗИ, 40% розчин для ін'єкцій по 10 мл в ампулах № 10, виробництва ВАТ "Новосібхімфарм", Російська Федерація, КАНАМІЦИН, порошок для ін'єкцій у фл. по 1 г № 1, виробництва "Антибіотик-Ко", Болгарія.
#413 (42) 03.11.2003
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобівМіністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 16.10.2003 р. № 3673/07-20
Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Стрептоциду лінімент, лінімент 5% по 20 г у банках, серії 71202, виробництва ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни Полтавської області.
#413 (42) 03.11.2003
«Охорона здоров’я 2003″
«Охорона здоров’я 2003″ З 27 по 30 жовтня 2003 р. в Київському Палаці спорту проходила XII Міжнародна спеціалізована виставка "Охорона здоров'я-2003", організована Українською виставковою компанією "ЗовнішЕкспоБізнес" разом з компанією "GIMA" (Німеччина). Виставка проводилася за сприяння Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України та за підтримки Академії медичних наук України, Міністерства оборони України і Київської міської державної адміністрації.
#413 (42) 03.11.2003
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобівМіністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 16.10.2003 р. № 3677/07-14
Заборонено реалізацію (торгівлю) та застосування лікарських засобів МАЗЬ СТРЕПТОЦИДОВА, мазь 10% у банках по 25 г, виробництва ЗАТ Фармацевтична фабрика "Віола", МАСЛО ВАЗЕЛІНОВЕ, масло у флаконах по 25 мл, виробництва ВАТ "Львівська фармацевтична фабрика", ХОЛЕНЗИМ, таблетки вкриті оболонкою, № 50, виробництва ВАТ "Біосинтез", Російська Федерація.
#413 (42) 03.11.2003
На шляху до GLP
На шляху до GLP Українські фармацевтичні підприємства - лідери галузі - вкладають великі кошти у виробництво лікарських засобів згідно з вимогами GMP. Проте для того щоб зареєструвати українські ліки в європейських країнах, слід забезпечити дотримання ще двох умов: у реєстраційному досьє має бути інформація про те, що доклінічне вивчення лікарського засобу здійснювалось за правилами Належної лабораторної практики (GLP), а клінічні випробування - за правилами Належної клінічної практики (GCP).
Ці питання обговорювались на зустрічі керівництва українських фармацевтичних заводів з директором Інституту фармакології і токсикології АМН України (ІФТ), директором ДП "Державний фармакологічний центр МОЗ України", академіком АМН України Олександром Стефановим, яка відбулась 24 жовтня 2003 р. в ІФТ. Під час зустрічі гості мали нагоду ознайомитись з роботою Міжвідомчої лабораторії доклінічного вивчення лікарських засобів АМН і МОЗ України.
#413 (42) 03.11.2003
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобівМіністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 27.10.2003 р. № 3809/07-14
Заборонено реалізацію (торгівлю) та застосування лікарських засобів АМБРОСОЛ, сироп 600 мг/100 мл у фл. по 120 мл, виробництва "Pliva Krakow S.A.", Польща, АМБРОСОЛ, сироп 300 мг/100 мл у фл. по 120 мл, виробництва "Pliva Krakow S.A.", Польща.
#413 (42) 03.11.2003
Чехия: статистика продаж
В Чешской Республике за первые 6 мес 2003 г. объемы продаж лекарственных средств оптовыми компаниями увеличились в денежном эквиваленте на 9,7% и достигли 26,3 млрд чешских крон (873 млн дол. США), а в количественном выражении - на 5,2% и достигли 178,9 млн упаковок.
#413 (42) 03.11.2003
Державне підприємство «Український науково-дослідний центр фармації» проводить 25 листопада 2003 р. інформаційно-консультативний семінар
за адресою: 02660, МСП-660, м. Київ-02, вул. М. Раскової, 17, к. 203.
Tел./факс для довідок та заявок: (044) 516-43-66, 516-72-63
#413 (42) 03.11.2003
Проблеми грипу в Україні. Коментарі фахівців
Проблеми грипу в Україні. Коментарі фахівців 27 жовтня під час роботи виставки "Охорона здоров'я-2003" у Київському Палаці спорту відбулася науково-практична конференція "Актуальні проблеми грипу в Україні", організована журналом "Free Time. Здоровье". Основні завдання конференції - обговорення проблеми очікуваної епідемії грипу та визначення ефективних методів її запобігання.
#413 (42) 03.11.2003
Фармрынок-2003: первые попытки осмысления
Фармрынок-2003: первые попытки осмысления Время подтверждает, что в 2003 г. мировая фармацевтическая индустрия переживает не лучшие времена, количество инновационных разработок значительно уменьшилось по сравнению с годом прошедшим. Однако, по мнению вице-президента IMS Health по корпоративному стратегическому планированию Аны-Марии Заугг (Ana-Maria Zaugg), выступившей на 16-й ежегодной конференции компании "Bear Stea s"* по здравоохранению (Нью-Йорк, 8-9 сентября 2003 г.), "будущее представляется оптимистичным, хотя и потребует напряжения": в 2002-2007 гг. фармацевтический рынок будет расти, но в пределах 8-11% в год.
#413 (42) 03.11.2003

Подписка на новости


№ 42 (413) 3 ноября 2003 г.
PDF-версия номераСредневзвешенная розничная стоимость лекарственных средств в Украине на апрель 2017Мы в социальных сетях:

Еженедельник Аптека в Твиттере Еженедельник Аптека на Facebook Еженедельник Аптека в Google+