Главная RSS Контакты
Издательство МОРИОН Компендиум OnLine Украинский Медицинский Часопис Фармэнциклопедия Геоаптека

Содержание номера

№ 43 (414) 10 ноября 2003 г.

В архив

Препарат СОЛІЗИМ у практиці гастроентеролога
Перспективним є використання ферментних препаратів, вироблених з нетваринної сировини (мікробного, фунгального, рослинного походження).
На українському фармацевтичному ринку представлений ферментний препарат, що виготовляється з мікробіологічної сировини. Це моноферментний препарат СОЛІЗИМ вітчизняного виробництва (ВАТ "Вітаміни", м. Умань), який містить високоактивний фермент ліпазу. СОЛІЗИМ випускається у формі таблеток, які розчинюються у кишечнику.
#414 (43) 10.11.2003
Знайомтесь — компанія USV Limited
Знайомтесь — компанія USV Limited Індійська компанія USV Limited - один із провідних постачальників якісної фармацевтичної продукції і послуг у сфері охорони здоров'я в Індії. Компанія має річний оборот розміром 90 млн дол. США і входить до числа 20 найбільших фармацевтичних компаній Індії. У поточному році зареєстрований найвищий рівень фінансового зростання USV Limited серед 30 провідних фармацевтичних компаній країни. 25 бренд-генериків компанії (кардіологічних, антидіабетичних препаратів і полівітамінів без вмісту мінералів) займають провідні місця на ринку лікарських засобів Індії. Це стало можливим завдяки спеціалізації компанії в окремих сегментах фармацевтичного ринку і пропозиції товарів високої якості за оптимальними цінами.
Компанія USV Limited постачає лікарські препарати й активні фармацевтичні інгредієнти в понад 35 країн світу. Її продукція вже добре відома в таких країнах пострадянського простору, як Казахстан і Литва. Нині компанія виходить на фармацевтичний ринок України за потужної маркетингової підтримки з наміром зайняти лідируючі позиції за рахунок надання споживачам якісних лікарських препаратів.
#414 (43) 10.11.2003
«Шерінг АГ»: нові підходи в онкогематології Новаторський досвід співробітництва авторитетного світового виробника і вітчизняних вчених для лікування українських пацієнтів з лімфопроліферативними захворюваннями
«Шерінг АГ»: нові підходи в онкогематології Новаторський досвід співробітництва авторитетного світового виробника і вітчизняних вчених для лікування українських пацієнтів з лімфопроліферативними захворюваннями 25-26 жовтня у м. Ялті (Автономна Республіка Крим) під егідою представництва фармацевтичної компанії "Шерінг АГ" (Німеччина) в Україні та Наукового центру радіаційної медицини АМН України (НЦРМ АМНУ) відбулася науково-практична конференція "Нові підходи та напрямки лікування хронічних лімфопроліферативних захворювань". Конференція з актуальних питань онкогематології проводиться втретє і вже стала традиційною (учасниками цьогорічного заходу стали 107 фахівців з усіх гематологічних центрів України). Під час проведення нинішньої конференції, роботою якої керував головний гематолог МОЗ України, професор Василь Новак, велику увагу було приділено актуальним питанням діагностики хронічних лімфопроліферативних захворювань: доповіді цього спрямування були представлені провідними вченими та клініцистами в рамках окремого тематичного "діагностичного" блоку.
Голова представництва компанії "Шерінг АГ" в Україні д-р Манфред Пауль та генеральний директор НЦРМ АМНУ, член-кореспондент АМН України, професор Володимир Бебешко із задоволенням відзначають, що вже третій рік поспіль на конференції підводяться річні підсумки спільної роботи компанії "Шерінг АГ" та НЦРМ АМНУ щодо клінічного вивчення ефективності та безпеки препарату ФЛУДАРА (флударабіну фосфат), який визнаний стандартом лікування хронічного лімфолейкозу (ХЛЛ) у світі, а в останні роки увійшов до арсеналу українських фахівців.
#414 (43) 10.11.2003
СТОПТУСИН® ФІТО + СТОПТУСИН® «подвійний удар», або ефективна добова схема протикашльових заходів
СТОПТУСИН® ФІТО + СТОПТУСИН® «подвійний удар», або ефективна добова схема протикашльових заходів Кашель, по-перше, є захисним рефлексом, спрямованим на відновлення прохідності дихальних шляхів, по-друге, одним з найчастіших проявів захворювань органів дихання (здебільшого зумовлених інфекційним запаленням слизової оболонки), по-третє - це різке скорочення певних груп м'язів (інколи болісне і виснажливе). Нерідко не лише у пацієнта, але й у фахівця можуть виникнути труднощі з вибором засобів для ефективної, адекватної та збалансованої протикашльової терапії. Комплексне застосування протягом доби синтетичного препарату СТОПТУСИН і комбінованого лікарського засобу рослинного походження СТОПТУСИН ФІТО, які виробляються в Чеській Республіці та постачаються на український фармацевтичний ринок компанією "Айвекс", є прикладом ефективного, безпечного, патогенетично обгрунтованого та клінічно виправданого алгоритму протикашльових фармакотерапевтичних заходів.
#414 (43) 10.11.2003
АТ «Софарма»: до 70-річчя — новий завод
АТ «Софарма»: до 70-річчя — новий завод Добре відома в Україні фармацевтична компанія АТ "Софарма" нещодавно відзначила свій 70-річний ювілей. Сам по собі знаменний, ювілейний рік, збігся зі ще однією важливою подією в історії розвитку компанії - відкриттям нового заводу у Врабево. На урочистій церемонії відкриття були присутні Президент Республіки Болгарія Георгій Парванов, шеф Виконавчого агентства з лікарських засобів Болгарії Борислав Борисов і представники Міністерства охорони здоров'я Болгарії.
#414 (43) 10.11.2003
В Государственной службе: акциз, НДС, лицензирование
В Государственной службе: акциз, НДС, лицензирование 3-4 ноября состоялись встречи заместителя министра здравоохранения Украины - главы Государственной службы лекарственных средств и изделий медицинского назначения (далее Государственная служба) Михаила Пасечника с участниками украинского фармацевтического рынка. Обсуждались такие актуальные вопросы, как возможная отмена льгот по акцизу на спирт этиловый, используемый для медицинских целей и нужд фармацевтической промышленности, предполагаемое введение НДС на операции по реализации лекарственных препаратов и изделий медицинского назначения (ИМН), а также новый порядок выдачи лицензий на осуществление хозяйственной деятельности по производству, оптовой и розничной реализации ЛС. 5 ноября 2003 г. состоялось первое заседание Лицензионной комиссии Государственной службы.
#414 (43) 10.11.2003
Помощь от «ГлаксоСмитКляйн»
Помощь от «ГлаксоСмитКляйн» 3 ноября в МЗ Украины состоялась торжественная передача гуманитарной помощи от компании "ГлаксоСмитКляйн" (Великобритания), занимающей лидирующие позиции в области производства вакцин. Компанией были переданы Национальному фонду социальной защиты матерей и детей "Украина - детям" вакцины ЭНДЖЕРИКС™-В, ТРИТАНРИКС™ ГепВ, ПРИОРИКС™, ТВИНРИКС™ для детей, ХАВРИКС™ 720 и ХИБЕРИКС™ на сумму 257 354 дол. США.
#414 (43) 10.11.2003
«День КRКА» у Дніпропетровську
«День КRКА» у Дніпропетровську Кажуть, що стара дружба не іржавіє. Втім, навіть дружні стосунки, якщо їх час від часу не "підживлювати" щирим теплом і душевним спілкуванням, з роками можуть втрачати міцність і ставати більш буденними. Глибоке розуміння цього демонструє представництво фармацевтичної компанії КRКА (Словенія) в Україні, регулярно проводячи в обласних центрах нашої країни свої "фірмові свята" і запрошуючи на них своїх регіональних партнерів. Так, 21 жовтня 2003 р. у Дніпропетровському державному театрі російської драми імені Максима Горького відзначався "День КRКА".
#414 (43) 10.11.2003
Міністерство охорони здоров’я УкраїниНаказ від 30.10.2003 р. № 502
Про затвердження заходів щодо виконання державної програми забезпечення населення лікарськими засобами на 2004-2010 роки
#414 (43) 10.11.2003
Згідно з указом президента Українивід 30 жовтня 2003 р. № 1235/2003
ДЕРЖАВНИМИ НАГОРОДАМИ УКРАЇНИ ВІДЗНАЧЕНО ПРАЦІВНИКІВ КИЇВСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ІМЕНІ П.Л. ШУПИКА
#414 (43) 10.11.2003
Письмо Луганского областного коммунального производственного предприятия «Фармация» за подписью генерального директора ЛОКПП «Фармация» Гудзенко А.П.от 03.11.03 № 1192
ПРЕДСЕДАТЕЛЮ ГОСУДАРСТВЕННОЙ СЛУЖБЫ ЛЕКАРСТВЕННЫХ СРЕДСТВ И ИЗДЕЛИЙ МЕДИЦИНСКОГО НАЗНАЧЕНИЯ ПАСЕЧНИКУ М.Ф.
#414 (43) 10.11.2003
Уповноважена особа — на варті якісних ліків
Уповноважена особа — на варті якісних ліків 28 жовтня 2003 року в Полтаві відбувся семінар "Роль уповноваженої особи в забезпеченні населення Полтавської області якісними та безпечними ліками", організований Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів (ДІКЯ) у Полтавській області, обласним виробничим об'єднанням "Фармація" для уповноважених осіб, які працюють в аптечних закладах області.
#414 (43) 10.11.2003
Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.  Шупика — 85!
Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.    Шупика — 85! 30-31 жовтня в Київській медичній академії післядипломної освіти (КМАПО) ім. П.Л. Шупика проходили святкові заходи, присвячені 85-й річниці з дня заснування, в межах яких відбулася науково-практична конференція "Актуальні питання в медицині: досягнення і перспективи". Серед почесних гостей урочистого зібрання були голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства, член-кореспондент АМН України професор М.Є. Поліщук, міністр охорони здоров'я України А.В. Підаєв, президент АМН України академік НАН і АМН України О.Ф. Возіанов, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти та науки України, ВАК України, інших державних та громадських установ, народні депутати.
#414 (43) 10.11.2003
Нова редакція закону України «Про рекламу»: Погляд учасників фармринку
Нова редакція закону України «Про рекламу»: Погляд учасників фармринку 11 липня 2003 року Верховна Рада (ВР) України прийняла Закон України про внесення змін до Закону України "Про рекламу", який визначає засади рекламної діяльності та регулює відносини, пов'язані з виробництвом, розповсюдженням та споживанням реклами на території нашої держави. Стаття 21 розділу III цього Закону регламентує рекламу лікарських засобів (ЛЗ), медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації. Нова редакція цього Закону, яка містить принципово нові положення і суттєво змінює правила рекламної діяльності, зокрема реклами ЛЗ в Україні, викликала жваву дискусію серед усіх учасників фармацевтичного ринку. Зважаючи на необхідність обговорення цього Закону та вироблення щодо нього спільної позиції, нещодавно створена громадська організація "Ліга фармацевтичного маркетингу" виступила з ініціативою проведення засідання круглого столу на тему "Новий Закон "Про рекламу" і його значення для учасників фармацевтичного ринку" за участю представників провідних компаній, які працюють у
галузі виробництва, дистриб'юції, маркетингу та реклами ЛЗ і біологічно активних добавок (БАД), а також представників профільних комітетів ВР України та фахівців у галузі юриспруденції. Результатом круглого столу, який відбувся 3 листопада поточного року у редакції газети "Щотижневик АПТЕКА", стало розроблення та подання до Комітету ВР України з питань свободи слова та інформації пропозицій щодо внесення змін до цього Закону, а також до Комітету ВР України з охорони здоров'я, материнства та дитинства - необхідних змін до Закону України "Про лікарські засоби".
#414 (43) 10.11.2003
В.В. Страшний — заслужений діяч!
В.В. Страшний — заслужений діяч! 6 листопада 2003 р., в день святкування 60-ї річниці визволення Києва від гітлерівських загарбників, у залі урочистих подій Київської міської державної адміністрації мер столиці Олександр Омельченко вручав високі державні нагороди нашим співгромадянам, внесок яких у розвиток столиці та держави виявився найбільш вагомим. Згідно з Указом Президента України від 21.05.2003 р. № 424 голова представництва компанії "Пфайзер" (США) в Україні, доктор фармацевтичних наук Владислав Страшний удостоєний звання заслуженого діяча науки і техніки України.
#414 (43) 10.11.2003
«ОЛФА»: обгрунтування має бути науковим, а подяка — щирою
«ОЛФА»: обгрунтування має бути науковим, а подяка — щирою 29 жовтня 2003 року фармацевтична компанія "Олфа", яка представляє в Україні інтереси ряду європейських заводів - виробників лікарських засобів, зокрема АТ Олайнський хіміко-фармацевтичний завод "Олайнфарм" (Латвія), організувала проведення одразу двох заходів, що привернули неабияку увагу медиків та фармацевтів. Першою подією стала науково-практична конференція за міжнародної участі "Актуальні питання фармакології та застосування препаратів з нейропротекторними та ноотропними властивостями", яка відбулася у приміщенні Центру культури та мистецтв Національного авіаційного університету. Конференція проводилася під егідою Українського наукового медичного товариства геронтологів та геріатрів, товариства невропатологів та нейрохірургів м. Києва і викликала значний інтерес як науковців, так і лікарів різних спеціальностей. Крім того, у цей день відбулося також підведення підсумків та урочисте нагородження переможців акції "Вечеря з кінозіркою", котру компанія "Олфа" нещодавно проводила серед фармацевтів та провізорів України, які найбільш успішно реалізовували препарат НООФЕН.
#414 (43) 10.11.2003
«Бізнес центр фармація» — кращий «постачальник продукції»
«Бізнес центр фармація» — кращий «постачальник продукції» 24-25 жовтня в Києві у Центрі ділового співробітництва "Український Дім" під патронатом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України відбулася І Міжнародна науково-практична конференція "Державні закупівлі в Україні. Розвиток і проблеми", організована інформаційно-аналітичним бюлетенем "Вісник державних закупівель" та компанією "РМС-Україна". У роботі конференції взяли участь урядовці, зарубіжні фахівці, незалежні експерти, науковці, представники розпорядників державних коштів, суб'єктів господарської діяльності - нинішніх та потенційних учасників процедур закупівель.
#414 (43) 10.11.2003

Подписка на новости


№ 43 (414) 10 ноября 2003 г.
PDF-версия номераСредневзвешенная розничная стоимость лекарственных средств в Украине на апрель 2017Мы в социальных сетях:

Еженедельник Аптека в Твиттере Еженедельник Аптека на Facebook Еженедельник Аптека в Google+