Главная RSS Контакты
Издательство МОРИОН Компендиум OnLine Украинский Медицинский Часопис Фармэнциклопедия Геоаптека

Содержание номера

№ 13 (434) 5 апреля 2004 г.

В архив

Климонорм: 10 лет в Украине!
Климонорм: 10 лет в Украине! 26 марта 2004 г. в Киеве представительством фармацевтической компании «Шеринг АГ» (Германия) в Украине была организована научно-практическая конференция «10-летие Климонорма в Украине», собравшая почти 300 участников — специалистов в области акушерства-гинекологии и эндокринологии практически из всех регионов нашей страны. Для украинского фармрынка юбилейные чествования отдельно взятого препарата, в принципе, событие нетипичное (в основном принято отмечать «круглые» даты образования компаний или их представительств). Получился настоящий праздник: было приподнятое настроение собравшихся и подведение конкретных «итогов работы» препарата КЛИМОНОРМ на ниве укрепления здоровья и улучшения качества жизни украинских женщин. И вот главный из этих итогов: за истекшие 10 лет КЛИМОНОРМ (эстрадиола валериат + левоноргестрел) стал надежным инструментом в арсенале отечественных специалистов гинекологического и эндокринологического профиля, и верным помощником тем представительницам прекрасной половины населения нашей страны, которые, преодолев «экватор жизни», не махнули на себя рукой.
#434 (13) 05.04.2004
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 15.03.2004 р. № 1010/07-15
Заборонено реалізацію (торгівлю) та застосування незареєстрованих лікарських засобів:
КОЛДРЕКС ЛАРІ ПЛЮС ІЗ СМАКОМ ЛИМОНУ, льодяники по 2 мг № 18, виробництва «СмітКляйнБічем Консьюмер Хелскер», США;
НАСТОЯНКА ПЕРЦЮ СТРУЧКОВОГО, настоянка по 50 мл у флаконах, виробництва ВАТ «Тернопільська фармацевтична фабрика».
#434 (13) 05.04.2004
Презентація державного реєстру
Презентація державного реєстру 26 березня 2004 р. відбулося чергове засідання Ради з питань державної реєстрації виробів медичного призначення Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення. Окрім вирішення питань щодо державної реєстрації виробів медичного призначення, учасники засідання стали свідками приємної події — презентації «Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення» (далі — Державний реєстр).
#434 (13) 05.04.2004
Правила торгівлі. Обговорення триває
Опублікований проект «Правил торгівлі лікарськими засобами» («Щотижневик АПТЕКА», № 10 (431) від 15.03.2004 р.) викликав жвавий інтерес операторів фармацевтичного ринку. Публічне обговорення проекту Правил — не тільки можливість висловити свої зауваження та запропонувати зміни до нього, але й обмінятися думками з колегами, досягти компромісу.
#434 (13) 05.04.2004
Як боротися з фальсифікатами вирішували в МОЗ
Як боротися з фальсифікатами вирішували в МОЗ 26 березня 2004 р. в МОЗ України відбувся круглий стіл, присвячений проблемам фальсифікованих лікарських засобів та забезпечення державного контролю за ввезенням лікарських засобів в Україну. В його роботі взяли участь міністр охорони здоров’я Андрій Підаєв, заступник міністра — Голова Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення, Головний державний інспектор України з контролю якості лікарських засобів Михайло Пасічник, перший заступник Головного державного інспектора України з контролю якості лікарських засобів Віталій Варченко, керівники експертних установ та представники підприємств — виробників лікарських засобів, компаній-дистриб’юторів, аптечних мереж і галузевих громадських організацій.
Учасники круглого столу мали нагоду обговорити доцільність підготовки проекту постанови Кабінету Міністрів України щодо забезпечення державного контролю за ввезенням лікарських засобів в Україну безпосередньо на митному кордоні.
#434 (13) 05.04.2004
Цінуймо кожен подих. Зупинемо туберкульоз зараз!
Цінуймо кожен подих. Зупинемо туберкульоз зараз! 24 березня відзначався Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Для привернення уваги до проблеми туберкульозу та на відзначення 120 річниці відкриття Робертом Кохом мікобактерії туберкульозу згідно з Указом Президента України 24 березня визначено як Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який у нинішньому році проходив під гаслом «Цінуємо кожен подих. Зупинимо туберкульоз зараз». Туберкульоз становить серйозну загрозу для здоров’я всього людства. Цю хворобу не ліквідовано в жодній країні світу. У багатьох країнах було передчасно послаблено боротьбу з цим захворюванням, що спричинило вихід ситуації з-під контролю.
Дню боротьби з туберкульозом був присвячений Всесвітній форум партнерів з ліквідації туберкульозу, який проходив 24–25 березня 2004 р. в Делі. На ньому велику увагу приділяли питанням залучення спільноти до боротьби з туберкульозом, у тому числі уряду та політичних діячів, для інтенсифікації зусиль, спрямованих на призупинення епідемії цього захворювання. В Україні також було проведено ряд заходів, про основні з яких ми інформуємо читачів сьогодні. Але спочатку — про ситуацію щодо туберкульозу в світі та в Україні.
#434 (13) 05.04.2004
АРТРОФЛЕКС от «Terapia»: уверенность в  каждом движении
АРТРОФЛЕКС от «Terapia»: уверенность в    каждом движении АРТРОФЛЕКС (производство компании «Terapia», Румыния) является биологически активной добавкой и содержит комбинацию двух веществ, обладающих хондропротекторными свойствами, — глюкозамина гидрохлорида и хондроитина сульфата.
О компании и об АРТРОФЛЕКСЕ мы попросили рассказать главу украинского представительства «Terapia» Богдана Унгуряну, руководителя региональной службы Виктора Ильчишина, менеджера по продуктам Сергея Рябкова.
#434 (13) 05.04.2004
Чтобы помочь, нужно иметь не только желание, но и знания
Чтобы помочь, нужно иметь не только желание, но и знания 1 апреля 2004 г. в Киеве в помещении КП «Фармация» состоялся информационно-методический семинар «Коммунальное предприятие «Фармация» в реализации городской Комплексной программы «Сахарный диабет» на 2000–2005 гг.». В нем приняли участие заведующие аптеками КП «Фармация», специализирующимися на медикаментозном обеспечении пациентов с заболеваниями эндокринной системы, в частности, с сахарным диабетом. Данный обучающий семинар — первый в этом году из подобных мероприятий, которые ежеквартально проводит КП «Фармация» и Киевское фармацевтическое общество. Цель семинара — ознакомить заведующих аптеками со сложившейся в стране ситуацией в отношении эндокринных заболеваний и обеспеченности населения необходимыми лекарственными препаратами, а также более подробно проинформировать их о некоторых лекарственных средствах, применяемых в эндокринологии.
#434 (13) 05.04.2004
Міністерство охорони здоров’я Українивід 22.03.2004  р. № 13/05.03.02-17
Відповідно до вимог чинного законодавства, медична практика або медико-санітарна допомога здійснюється лише закладами охорони здоров’я, які можуть створюватися підприємствами, установами та організаціями з різними формами власності.
#434 (13) 05.04.2004
Мерчандайзинг в аптечном учреждении. Правила мерчандайзинга: эффективное расположение товара Классификация аптечных учреждений
Мерчандайзинг в аптечном учреждении. Правила мерчандайзинга: эффективное расположение товара Классификация аптечных учреждений На двух предыдущих уроках («Еженедельник АПТЕКА», № 3 (424) от 26 января 2004 г., № 5 (426) от 9 февраля 2004 г.) читатели имели возможность ознакомиться с первым разделом правил мерчандайзинга, имеющих отношение к оптимальному наличию качественного товара необходимого ассортимента. На этом и нескольких следующих уроках будет рассмотрен второй раздел правил мерчандайзинга, касающихся эффективного и оптимального расположения товара в аптечном учреждении. Понятие эффективного расположения включает в себя грамотное размещение и выкладку товара. Сразу оговоримся, что между размещением товара и его выкладкой существует значительная разница. Размещение товара — разделение его на товарные группы и распределение в торговом зале, а выкладка — демонстрация и расположение товара на торговом оборудовании.
#434 (13) 05.04.2004
Міністерство охорони здоров’я УкраїниДержавна служба лікарських засобів і виробів медичного призначеннявід 23.03.2004 р. №18.2186/14-05
Здоровпункти промислових підприємств, як правило, забезпечуються лікарськими засобами через лікувальні заклади, до яких вони належать як структурні підрозділи, у порядку, який встановлюється керівником даного лікувального закладу.
Якщо ж мова йде про створення промисловим підприємством структурного підрозділу — фельдшерського чи медичного пункту, то тут вступають у дію вимоги чинного законодавства щодо закупівлі підприємством для власних потреб безрецептурних лікарських засобів через аптеки та їх структурні підрозділи, основним завданням яких «є забезпечення населення, закладів охорони здоров’я, підприємств, установ і організацій лікарськими засобами».
#434 (13) 05.04.2004
ЛЕВИТРА (ВАРДЕНАФИЛ): украинский ЛОНЧ
ЛЕВИТРА (ВАРДЕНАФИЛ): украинский ЛОНЧ 19 марта 2004 г. в Киеве, во Дворце искусств «Украинский дом» состоялась пресс-конференция, посвященная выходу на рынок Украины нового препарата для лечения пациентов с эректильной дисфункцией ЛЕВИТРА (варденафил), и вслед за ней, в Центральном доме профсоюзов, научный симпозиум «ЛЕВИТРА — новейшее средство для лечения эректильной дисфункции», собравший около 200 специалистов в области урологии и сексопатологии, — клиницистов и ученых практически из всех регионов нашей страны.
#434 (13) 05.04.2004
Протокол №  21 ліцензійної комісії державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від  17.03.2004  р.
ПЕРЕЛІК № 1 СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ПРО ВИДАЧУ ЛІЦЕНЗІЙ ТА ВИДАЧУ КОПІЙ ЛІЦЕНЗІЙ НА ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ВИРОБНИЦТВА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, РОЗДРІБНОЇ ТА ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ (згідно з додатком 1 до протоколу Ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 17.03.2004 р. № 21, затвердженого Наказом Державної служби № 90 від 17.03.2004 р.)
ПЕРЕЛІК СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ПРО ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ ЛІЦЕНЗІЙ НА ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ВИРОБНИЦТВА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, РОЗДРІБНОЇ ТА ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ (згідно з додатком 2 до протоколу Ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 17.03.2004 р. № 21, затвердженого Наказом Державної служби № 90 від 17.03.2004 р.)
ПЕРЕЛІК СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ВНЕСЕНІ ЗМІНИ ДО ЛІЦЕНЗІЙНОГО РЕЄСТРУ (згідно з додатком 3 до протоколу Ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 17.03.2004 р. № 21, затвердженого Наказом Державної служби № 90 від 17.03.2004 р.)
ПЕРЕЛІК СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ПРО ВИДАЧУ ДУБЛІКАТА ЛІЦЕНЗІЙ НА ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ВИРОБНИЦТВА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, РОЗДРІБНОЇ ТА ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ АБО ДУБЛІКАТА КОПІЇ ЛІЦЕНЗІЇ (згідно з додатком 5 до протоколу Ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 17.03.2004 р. № 21, затвердженого Наказом Державної служби № 90 від 17.03.2004 р.)
#434 (13) 05.04.2004
Учиться GMP настоящим образом
Учиться GMP настоящим образом Комплексное обучение специалистов по GMP/GDP — одна из главных предпосылок успешного внедрения GMP/GDP в Украине. Однако следует обратить внимание, что в соответствии с положениями GMP/GDP обязательным является постоянное обучение персонала, который занимается производством и дистрибьюцией лекарственных средств и изделий медицинского назначения. Каждое предприятие решает этот вопрос по-своему: нанимает внешних специалистов или обучает персонал самостоятельно. В середине марта состоялся первый выпуск тренингового курса «Теория и практика GMP», который проводило Государственное предприятие «Государственный учебный центр по надлежащей производственной/дистрибьюторской практике». О работе предприятия корреспондент «Еженедельника АПТЕКА» беседовал с его директором Иваном Бавыкиным.
#434 (13) 05.04.2004
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 03.03.2004 р. № 804/07-21
Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Кокарбоксилази гідрохлорид, порошок для ін’єкцій по 0,5 г в ампулах № 10, серії 591203, виробництва Державного Київського підприємства по виробництву бактерійних препаратів «Біофарма».
#434 (13) 05.04.2004
Первая ласточка GLP прилетела с весной в Украину
Первая ласточка GLP прилетела с весной в Украину 31 марта 2004 г. в Институте фармакологии и токсикологии АМН Украины состоялась рабочая встреча, посвященная завершению аудита соответствия требованиям Надлежащей лабораторной практики (Good Laboratory Practice, GLP) Межведомственной лаборатории доклинического изучения лекарственных средств Министерства здравоохранения и Академии медицинских наук Украины. Аудит проводил доктор Найджел Дент, директор британской компании Country Consultancy (www.countryconsultanyltd.co.uk), специализирующейся в области предоставления консалтинговых услуг по подготовке учреждений здравоохранения к приведению в соответствие с требованиями GLP и GCP (Good Clinical Practice). На встрече присутствовали представители законодательной власти, отечественной фармпромышленности, ученые и организаторы здравоохранения.
#434 (13) 05.04.2004
Лист Держлікінспекції від 02.04.2004 р. № 1228/07-03
Повідомляє про проведення в квітні–травні 2004 р. чергового 4-го раунду Програми професійного тестування лабораторій з аналізу якості лікарських засобів (ППТ-4).
Заявки (форма додається) прошу надсилати факсом або поштою (та їх копію — е-поштою sursv@i.kiev.ua) до 21 квітня 2004 р.
#434 (13) 05.04.2004
Демографическое развитие в Европе на современном этапеОтчет комитета по европейскому населению Совета Европы, 2003 г.
Демографическое развитие в Европе на современном этапеОтчет комитета по европейскому населению Совета Европы, 2003 г. «Еженедельник АПТЕКА» с разрешения Совета Европы публикует (с сокращениями отдельных разделов) перевод на русский язык отчета «Демографическое развитие в Европе на современном этапе» (Recent demographic developments in Europe, 2003. Council of Europe Publishing. F-67075 Strasbourg Cedex. ISBN 92-871. © 2003, Council of Europe). Перевод с английского (автор — Ф. Снегирёв, научный редактор — А. Спасокукоцкий) осуществлен в издательстве «МОРИОН», которое несет ответственность за его адекватность.
#434 (13) 05.04.2004
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 09.03.2004 р. № 938/07-08
Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Бісептол, таблетки по 480 мг № 20, серії 170103, з маркуванням виробника Паб’яницький фармацевтичний завод «Польфа», Польща, який має наступні ознаки фальсифікації:
#434 (13) 05.04.2004
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 10.03.2004 р. № 940/07-08
Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Алфлутоп, розчин для ін’єкцій 1% в ампулах по 1 мл № 10, серії 0 136, з маркуванням виробника КО «Біотехнос» AT, Румунія.
#434 (13) 05.04.2004
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 10.03.2004 р. № 954/07-15
Заборонено реалізацію (торгівлю) та застосування незареєстрованих лікарських засобів:
КОЛДРЕКС ЛАРІ ПЛЮС ІЗ СМАКОМ ВИШНІ, льодяники по 2 мг № 18, виробництва «СмітКляйн Бічем Консьюмер Хелскер», США;
СИНЕСТРОЛ, розчин олійний для ін’єкцій 0,1% по 1 мл в ампулах № 10, виробництва ТОВ «ФармаДон», Російська Федерація.
#434 (13) 05.04.2004
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 12.03.2004 р. № 957/07-08
Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Троксевазин®, гель 2% по 40 г у тубах № 1, серії 1611002, з маркуванням виробника «Balkanpharma-Troyan AD», Болгарія.
#434 (13) 05.04.2004
Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 12.03.2004 р. № 959/07-08
Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Фіналгель®, гель 0,5% по 35 г у тубах № 1, серії СК 1203, з маркуванням виробника «Boehringer Ingelheim», Німеччина.
#434 (13) 05.04.2004

Подписка на новости


№ 13 (434) 5 апреля 2004 г.
PDF-версия номераСредневзвешенная розничная стоимость лекарственных средств в Украине на апрель 2017Мы в социальных сетях:

Еженедельник Аптека в Твиттере Еженедельник Аптека на Facebook Еженедельник Аптека в Google+