Роз’яснення Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 14.08.2009 р. № 9788

15 Березня 2010 1:44 Поділитися

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва від 14.08.2009 р. № 9788 Про надання роз’яснення Представництву Держкомпідприємництва у Дніпропетровській області

Представництву Держкомпідприємництва у Дніпропетровській області

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва (далі — Держкомпідприємництва) розглянув звернення представництва Держкомпідприємництва у Дніпропетровській області від 03.07.2009 р. № 507/1-22 щодо необхідності та правомірності надання інформації (звіту) стосовно цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, які включено до Національного переліку основних лікарських засобів.

У зв’язку з тим, що аналогічні питання неодноразово порушувалися у зверненнях суб’єктів господарювання та громадських організацій, Держкомпідприємництва було здійснено аналіз наказу Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів (далі — Держлікінспекція) від 03.07.2009 р. № 176 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення». Згідно з його результатами окремі положення Порядку мають ознаки регуляторного акта, виходячи з його вимог щодо встановлення зобов’язань перед суб’єктами господарювання стосовно заповнення форм звітності з моніторингу роздрібних (закупівельних) цін, тобто є таким, що відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» встановлює норми права, застосовується неодноразово і щодо невизначеного кола осіб та окремі положення якого спрямовані на правове регулювання адміністративних відносин між органами державної влади і суб’єктами господарювання.

На цій підставі розроблення Порядку повинно було здійснюватися із урахуванням чинного законодавства у сфері регуляторної політики. Зокрема, ст. 25 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» встановлено, що «регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом виконавчої влади або його посадовою особою, якщо наявна хоча б одна з таких обставин: відсутній аналіз регуляторного впливу, проект регуляторного акта не був оприлюднений або проект регуляторного акта не був поданий на погодження із спеціально уповноваженим органом». Нині ні одна з цих вимог законодавчого акта Держлікінспекцією не виконана.

У зв’язку з цим Держлікінспекції листом Держкомпідприємництва від 12.08.2009 р. № 9663 вказано на необхідність скасування Порядку або вилучення з нього положень, що встановлюють вимоги надання даних за затвердженою формою звітності, обов’язкові для виконання суб’єктами господарювання.

А.О. Гота,
перший заступник голови Держкомпідприємництва

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті