Рекомендації населенню щодо заходів профілактики інфекційних захворювань під час повені

02 Квітня 2010 10:41 Поділитися

З метою попередження епідемічних ускладнень серед населення під час повеневого періоду МОЗ та Держаною санітарно-епідеміологічною службою України видано постанову від 18.02.2010 р. № 5 «Про посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду на потерпілих від паводка територіях».

Згідно з цим документом у санітарно-епідеміологічних службах регіонів створено штаби для моніторингу санітарної та епідемічної ситуацій та прийняття управлінських рішень, оперативні мобільні бригади, до складу яких увійшли досвідчені лікарі, дезінфекціоністи.

Проводиться щоденний моніторинг інфекційної захворюваності населення, якості питної води. Лабораторний контроль об’єктів зовнішнього середовища, і в першу чергу питної води, здійснюється лабораторіями районних санітарно-епідеміологічних станцій, розширені дослідження проводяться лабораторіями обласних санітарно-епідеміологічних станцій згідно зі складеними графіками.

З початку повеневого періоду (26.02.2010 р.) на підтоплених територіях (АР Крим, Херсонська, Дніпропетровська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Волинська, Полтавська та Чернігівська області) лабораторіями санітарно-епідеміологічних станцій проведено 2465 лабораторних досліджень проб питної води, з яких 165 (6,7%) не відповідало гігієнічним нормативам, у тому числі з джерел нецентралізованого водопостачання — 360 і 101 (28,1%) відповідно.

Епідемічна ситуація у підтоплених районах залишається стабільною та керованою, спалахів гострих кишкових інфекційних хвороб, зокрема пов’язаних із водним шляхом передачі збудника, і харчових отруєнь з початку 2010 р. не зареєстровано.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

Під час повені існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Дотримання простих правил гігієни сприятиме захисту від них.

ВОДА

Перш за все, звертайтеся до органів місцевої влади з проханням забезпечити вас питною водою та продуктами харчування гарантованої якості. За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць, тому що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити зі скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби — збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусного гепатиту і т.д., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового.

Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, можна користуватися тільки добре прокип’яченою водою. Для господарських цілей також слід використовувати тільки добре прокип’ячену воду.

ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

Споживати варто лише продукти гарантованої якості. Їжа повинна проходити обов’язкову термічну обробку (варіння, смаження, запікання, обробка парою). Овочі та фрукти ретельно мийте кип’яченою водою (бажано щіткою та господарським милом), потім обдавайте окропом.

З приходом весни підвищився ризик швидкого псування продуктів, а тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу.

Перед їдою ретельно мийте руки з милом, також їх можна протирати зволоженими дезінфікуючими серветками.

КОМАХИ ТА ГРИЗУНИ

Комахи та гризуни можуть бути переносниками і носіями збудників інфекційних хвороб. Звертайтеся до закладів санітарно-епідеміологічної служби з проханням про їх знищення, а також проведення дезінфекції на підтоплених територіях. При неможливості проведення таких масових заходів подбайте про себе самостійно, звернувшись за консультацією та допомогою до закладів санітарно-епідеміологічної служби, лікарень, поліклінік, стаціонарних фельдшерсько-акушерських та тимчасових пересувних медичних пунктів.

ҐРУНТ

Щодо використання землі для сільськогосподарських робіт, то радимо вам звернутися до закладів санітарно-епідеміологічної служби з проханням про проведення дослідження ґрунту за мікробіологічними показниками. Позитивні результати гарантуватимуть вам безпеку щодо виникнення інфекційних захворювань.

Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:

  • провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілок, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20–25 см;
  • індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) у разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншим дезінфекуючим засобом, призначеним для цього;
  • колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлорвмісних патронів;
  • провести дератизацію у місцях можливого скупчення гризунів;
  • трупи загиблих тварин та птиці зібрати і здати на утилізацію спецзакладам.

ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

У разі підозри розвитку симптомів інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, біль у животі, нудота, діарея, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипання на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування, тому що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінний і може бути незвичним.

Пам’ятайте, що у цей тяжкий для вас час зберегти здоров’я вам і вашим рідним допоможе дотримання дуже простих правил гігієни!

За матеріалами www.moz.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті