МОЗ залучає міжнародних експертів до розробки Концепції розвитку електронної системи охорони здоров’я — Ярослав Кучер

05 Серпня 2020 4:59 Поділитися

Заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер під час брифінгу, який відбувся 5 серпня, повідомив, що Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) працює над спрощенням порядку прийому іноземних громадян на навчання до закладів вищої та післядипломної медичної освіти. Йдеться про створення умов для дистанційного зарахування іноземних громадян на навчання. МОЗ також планує звернутися до Міністерства освіти і науки України з пропозицією внести відповідні зміни до Умов прийому до закладів вищої освіти у 2020 р.

Також для вивчення та втілення досвіду щодо розвитку електронної системи охорони здоров’я МОЗ активно співпрацює з Японським агентством міжнародного співробітництва. Я. Кучер зауважив, що заплановано зустрічі з представниками сфери охорони здоров’я Японії для вивчення їхніх найкращих практик у питаннях, що стосуються оцифрування лікарень та покращення управління ними, обміну даними, телемедицини, системи координації між лікарнями, збору та використання медичної статистики.

Міністерство охорони здоров’я веде активну роботу щодо розробки Концепції розвитку електронної системи охорони здоров’я, наразі планується створення робочої групи з підготовки документа. Окрім українських експертів, до підготовки Концепції також залучатимуться міжнародні фахівці. Заступник міністра підкреслив, що на даний момент відбувається налагодження експертних зв’язків із США, Канадою, Швейцарією, Ізраїлем, Естонією та Японією.

«Для МОЗ також максимально важливою є співпраця з медичними інформаційними системами, які є партнерами Міністерства у впровадженні цифрових технологій у медичній галузі. Наразі Міністерство та медичні інформаційні системи домовилися про підписання меморандуму про співпрацю, у якому буде задекларовано спільні цінності та бачення розвитку ринку ІТ-послуг у медицині. Міністерство зробило відповідні необхідні кроки для забезпечення стабілізації та ефективної роботи eHealth, зокрема в частині виділення додаткових бюджетних коштів на підтримку системи», — підсумував Я. Кучер.

За матеріалами facebook.com/moz.ukr,
фото зі сторінки МОЗ у Facebook

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті