Проблем з коштами у Фонді боротьби з COVID немає — Володимир Зеленський

10 Вересня 2020 9:57 Поділитися

Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Житомирської обл. 8 вересня запевнив, що проблем з коштами у Фонді боротьби з коронавірусом та його наслідками немає. Зараз лікарні готують до збільшення кількості хворих з тяжким перебігом COVID-19. Про це повідомляється на сайті Президента України.

В. Зеленський акцентував увагу на зростанні кількості інфікованих коронавірусом та швидкому заповненні лікарень хворими, які потребують госпіталізації. «Є великі проблеми з кількістю ліжок, маю на увазі швидке заповнення ліжок. Але все ж таки вірю, що це не буде в такому обсязі, як було, наприклад, у більшості країн Європи», — зазначив Президент. Він зауважив, що наслідки легковажного ставлення людей до епідемії COVID-19 «виправлятиме вся країна».

«Незважаючи на це, ми готуємо багато лікарень через збільшення кількості хворих — тих, яких уже доставляють у лікарні. Збільшуються, переобладнуються лікарні. З технічними засобами, киснем, апаратами штучної вентиляції легень там питань немає. Не хочу казати, що на всіх достатньо, але принаймні ми готові», — повідомив В. Зеленський.

За словами Глави держави, для наповнення COVID-фонду кошти перенаправлялися з багатьох інших бюджетних програм. Це робилося для того, щоб мати ресурс для боротьби з епідемією, масштаби якої на початку було складно спрогнозувати. Проте Уряд не виключав, що згодом частина цих коштів буде спрямовуватися на інші бюджетні програми. Зокрема, йдеться про важливі інфраструктурні проєкти.

«Багато грошей витрачено на дороги, які йдуть до опорних лікарень, приймальних відділень чи до шкіл, і це треба робити. У будь-якому разі це все пов’язано», — наголосив Президент.

В. Зеленський зазначив, що потреба у фінансуванні для боротьби з пандемією існує, але вона контрольована. «Найголовніше, на що ми витратили, — ми щомісячно з самого початку витрачаємо мільярди з COVID-фонду на підтримку людей: пенсіонерів, людей, які не отримують заробітну плату. Державні підприємства у період (епідемії — прим. ред.) COVID-19 також отримують заробітну плату, шахтарі отримують заробітну плату тоді, коли зараз майже все зупинене у світі», — додав він.

За матеріалами president.gov.ua,
фото із сайту Президента України

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті