МОЗ просить збільшити видатки на охорону здоров’я в 2021 р.

30 Вересня 2020 3:19 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що в бюджетному запиті на 2021 р. просить виділити на потреби первинної медичної допомоги 23,5 млрд грн, а на потреби вторинної і третинної медичної допомоги — близько 160 млрд грн. Окрім того, у запиті вказано потребу в 15,08 млрд грн на вакцини проти COVID-19, а не 2,6 млрд грн, як це наразі передбачено проєктом бюджету на 2021 р., та передбачено збільшити видатки на розвиток трансплантації в Україні з 112 млн грн до 595,5 млн грн, оскільки початково в бюджеті на 2021 р. запланована сума на операції з пересадки органів, як і на 2020 р. — 112 млн грн, однак цих коштів не вистачить.

«Залишилося 8 млн грн, які ми передали в резерв. На них розраховуємо здійснити першу в історії України пересадку легень, також запланована трансплантація кісткового мозку. Уже зараз бачимо дефіцит коштів, тому заклали більшу суму видатків на наступний рік», — зазначив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

За словами міністра, для цього необхідно активно залучати інші недержавні джерела фінансування: стимулювання розвитку добровільного медичного страхування, кошти місцевого бюджету для надання окремих видів медичної допомоги та розширення бази платних послуг.

За матеріалами moz.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті