Як корисні бактерії в кишечнику впливають на наш сон?

10 Квітня 2023 11:48 Поділитися

Обструктивне апное уві сні — захворювання, що характеризується наявністю хропіння, періодичним спаданням верхніх дихальних шляхів на рівні глотки і припиненням легеневої вентиляції, зниженням рівня кисню в крові, фрагментацією сну і надмірною денною сонливістю. Цей хронічний стан відмічають у понад 1 млрд людей у всьому світі.

Девід Гозал (David Gozal), доктор медичних наук з Медичної школи Університету Міссурі (University of Missouri School of Medicine), разом з командою вчених в експерименті на тваринах дослідив вплив мікробіому кишечнику на можливі виникнення проблем зі сном.

У дослідженні мишей розділили на групи: одних тримали у звичайних умовах, в інших імітували обструктивне апное сну. Через 6 тиж дослідники пересадили фекальний матеріал гризунів з перших двох груп тваринам з третьої групи. Далі дослідники 3 дні поспіль записували дані про сон цих мишей.

Результати показали, що миші, які отримали трансплантати з групи імітування обструктивного апное сну, спали довше та частіше під час періоду нормального неспання, що свідчить про підвищену сонливість.

Дослідники дійшли висновку, що мікробіом кишечнику може впливати на розвиток апное і спричиняти виникнення супутніх захворювань, включно з цукровим діабетом, артеріальною гіпертензією та когнітивними порушеннями.

«Шляхом впливу на мікробіом кишечнику або на побічні продукти мікробіоти кишечнику ми зможемо запобігти або принаймні полегшити деякі наслідки апное уві сні. Наприклад, якщо ми поєднаємо безперервний позитивний тиск у дихальних шляхах зі спеціальними пробіотиками, які змінюють мікробіом кишечнику пацієнта, ми зможемо полегшити втому та зменшити ймовірність розвитку супутніх захворювань, пов’язаних із обструктивним апное уві сні, які впливають на когнітивні функції, пам’ять, розвиток серцево-судинних захворювань або метаболічної дисфункції», — зазначив Д. Гозал.

Наступним кроком є вивчення механізму взаємозв’язку між мозком і кишечником, щоб визначити, як саме зміни в мікробіомі кишечнику можуть впливати на структуру сну і як обструктивне апное уві сні може спричинити виникнення супутніх захворювань.

За матеріалами missouri.edu

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті