Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) у Миколаївській та Сумській обл. повідомляють про результати заходів державного ринкового нагляду, проведених у І півріччі 2025 р. Планові перевірки здійснювалися відповідно до затвердженого Секторального плану державного ринкового нагляду на 2025 рік.
Так, за вказаний період у Миколаївській обл. планово перевірено 19 суб’єктів господарювання за 16 місцями розповсюдження продукції, складено 19 актів перевірок характеристик продукції, у тому числі 5 актів — без порушень.
Позапланово здійснено 4 перевірки у 3 розповсюджувачів за ланцюгом постачання (1 з них — особа, що ввела в обіг продукцію, яка не відповідала вимогам Технічного регламенту щодо медичних виробів). Крім того, 1 позапланову перевірку не проведено в уповноваженого представника виробника в Україні (зафіксовано факт недопуску до перевірки), складено акт зі встановленим фактом створення перешкод у проведенні перевірки характеристик продукції шляхом недопущення до проведення позапланової перевірки та винесено постанову про накладання штрафних санкцій на суму 170 тис. грн, яка наразі оскаржується суб’єктом господарювання в судовому порядку. До особи, що ввела в обіг продукцію, яка не відповідає вимогам технічних регламентів, застосовано адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафів: винесено 4 постанови на загальну суму 136 тис. грн, яка своєчасно сплачена до Державного бюджету України.
Загалом у І півріччі 2025 р. в Миколаївській обл. застосовано 50 обмежувальних (коригувальних) заходів, з них:
- 14 рішень про приведення продукції у відповідність (з них 2 — розповсюджувачу за результатами позапланової перевірки);
- 5 рішень про усунення формальної невідповідності;
- 5 рішень про заборону надання продукції на ринку (4 з них надано розповсюджувачам за результатами позапланових перевірок);
- 2 рішення про вилучення продукції з обігу (надано розповсюджувачу за результатами позапланової перевірки);
- 24 рішення про знищення продукції або приведення її в інший спосіб до стану, що виключає її використання (продукція не відповідала експлуатаційним характеристикам, передбаченим виробником, а саме: у продукції закінчився строк безпечного використання).
У рамках здійснених планових та позапланових заходів державного ринкового нагляду у звітний період спеціалістами Держлікслужби у Миколаївській обл. перевірено 5594 медичних виробів, 283 медичних вироби для діагностики in vitro та 51 косметичний виріб.
За результатами планових перевірок виявлено невідповідності медичних виробів вимогам технічних регламентів. З порушеннями вимог технічних регламентів виявлено 10 видів медичної продукції 12 партій 10 виробників, а саме:
- окуляри, оправи для окулярів — 1 партія 1 виробника;
- філери, імплантати ін’єкційні на основі гіалуронової кислоти — 1 партія 1 виробника;
- катетери урологічні — 1 партія 1 виробника;
- пелюшки абсорбувальні (що поглинають) — 1 партія 1 виробника;
- трубки ендотрахеальні та трахеостомічні — 2 партії 1 виробника;
- лінзи окулярні — 1 партія 1 виробника;
- крісла-коляски (коляски) інвалідні — 2 партії 1 виробника;
- ходунки — 1 партія 1 виробника;
- аплікатори (іплікатори) — 1 партія 1 виробника;
- палиця, палиця на 4 опори — 1 партія 1 виробника.
Своєю чергою, в Сумській обл. у І півріччі 2025 р. проведено 16 планових перевірок характеристик продукції. Позапланові перевірки не проводилися.
Порушення виявлені у 6 суб’єктів господарювання щодо 9 видів продукції, ухвалено 11 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, а саме — обмеження надання продукції на ринку шляхом:
- приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами — 8 випадків;
- усунення формальної невідповідності — 2 випадки;
- тимчасова заборона надання продукції на ринку — 1 випадок.
Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»,
за матеріалами www.dls.gov.ua
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим