ЄС зміцнює свою готовність до криз та забезпечення безпеки у сфері охорони здоров’я: презентовано дві стратегії

22 Липня 2025 4:56 Поділитися

Європейська комісія оголосила про запуск двох ініціатив у межах програми «Союз готовності» (Preparedness Union), яку ухвалено в березні 2025 р. Йдеться про Стратегію ЄС щодо накопичення запасів та Стратегію медичних контрзаходів. Обидві покликані поліпшити доступ європейських громадян, підприємств та економік до товарів першої необхідності, забезпечуючи безперебійність постачання таких товарів та життєво важливих медичних засобів у будь-який час, зокрема під час криз, таких як масштабні відключення електроенергії, стихійні лиха, конфлікти або пандемії.

Забезпечення необхідними ресурсами на випадок кризових ситуацій

Стратегія ЄС щодо створення запасів спрямована на забезпечення запасів таких товарів, наприклад, як продуктів харчування, води, а також лікарських засобів на випадок кризових ситуацій.

Заходи в рамках цієї ініціативи включають:

  • створення мережі ЄС з накопичення запасів спільно з державами-членами для координації запасів, обміну досвідом та розробки спільних рекомендацій.
  • Виявлення прогалин та дублювання ресурсів шляхом обміну інформацією та зміцнення співпраці між державами-членами та з ЄС.
  • Розширення запасів на рівні ЄС для усунення дефіциту товарів першої необхідності за підтримки таких ініціатив, як rescEU.
  • Поліпшення логістики для швидкого реагування на кризи.
  • Сприяння цивільно-військовому, державно-приватному та міжнародному партнерству для максимально ефективного та своєчасного використання ресурсів.

Зміцнення готовності до криз

З огляду на зростання загрози спалахів захворювань та стійкості до антимікробних препаратів, Стратегія медичних контрзаходів спрямована на прискорення розробки, виробництва, впровадження та доступності життєво важливих лікарських засобів.

Основні заходи цієї стратегії включають:

  • розробку вакцин проти грипу наступного покоління, нових антибіотиків для боротьби з антимікробною резистентністю, противірусних препаратів для боротьби з трансмісивними захворюваннями та поліпшення доступу до заходів протидії хімічним, біологічним, радіологічним та ядерним загрозам.
  • Посилення збору даних та спостереження шляхом розробки переліку пріоритетних медичних контрзаходів, дорожніх карт готовності та систем спостереження за стічними водами ЄС та у світі.
  • Прискорення розробки інновацій за допомогою Medical Countermeasures Accelerator (інструмент фінансування для підтримки інноваторів у розробці стратегічно важливих медичних технологій), центрів досліджень та розробок, а також розширення програми Європейського агентства з питань готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та реагування (Health Emergency Preparedness and Response Authority — HERA) Invest (механізм фінансування для сприяння передовим дослідженням з метою підготовки до транскордонних загроз громадському здоров’ю).
  • Забезпечення масштабованого виробництва, зокрема завдяки завжди доступним потужностям мережі EU FAB, що резервує необхідні виробничі потужності.
  • Поліпшення доступу до лікарських засобів та їхнього розподілу шляхом спільних закупівель та підтримки готових до використання лабораторій.
  • Зміцнення глобальної співпраці та міжсекторальної взаємодії, включно з готовністю цивільних та військових, зусиллями державного та приватного секторів, готовністю громадян та інвестицій у робочу силу.

За матеріалами ec.europa.eu

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*