Законопроект «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про лікарські засоби»

17 Вересня 2012 2:40 Поділитися

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про лікарські засоби»

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

З метою вдосконалення державної реєстрації лікарських засобів, відповідно до доручення Президента України Міністерство охорони здоров’я України розробило проект Закону України « Про внесення змін до ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби» про скасування вимоги подання заявниками для державної реєстрації лікарських засобів, що базуються або мають відношення до об’єктів інтелектуальної власності, на які згідно з законами України видано патент, засвідчену відповідно копію патенту або ліцензії, якою дозволяється виробництво та продаж зареєстрованого лікарського засобу.

2. Мета і шляхи її досягнення

Реєстрація лікарського засобу до застосування в Україні за своєю суттю є підтвердженням уповноваженим органом держави якості, безпеки та ефективності такого препарату та не має жодного відношення до сфери правовідносин інтелектуальної власності, враховуючи, що чинне законодавство України надає виключне право власникам авторських прав, патентів на винаходи і корисні моделі, свідоцтв на товарні знаки «володіти, користуватись та розпоряджатися» об’єктами їхньої інтелектуальної праці та передбачає досить широкий спектр засобів захисту таких прав. З метою досягнення балансу між захистом прав інтелектуальної власності та можливістю доступу українських громадян до доступних за ціною лікарських засобів, особливо антивірусних препаратів, вносяться зміни до частини чотирнадцятої статті 9 Закону України «Про лікарські засоби» і пропонується викласти її у такій редакції:

«Для державної реєстрації лікарських засобів, що базуються або мають відношення до об’єктів інтелектуальної власності, на які відповідно до законів України видано патент, заявники подають лист, в якому вказується, що права третьої сторони, захищені патентом або передані за ліцензією, не порушуються у зв’язку з реєстрацією лікарського засобу.».

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:

  • Закон України «Про лікарські засоби»,
  • Закон України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі»,
  • Цивільний кодекс України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону України не потребує додаткового бюджетного фінансування.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України не стосується Інтересів інших центральних — органів виконавчої влади.

6 . Регіональний аспект

Законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України удосконалить порядок державної реєстрації лікарських засобів у відповідності з директивами та іншими документами ЄС, рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я;

В.о. Міністра охорони здоров’я України О.К. Толстанов

ПРОЕКТ
від 13.09.2012 р. № 11209
Вноситься Кабінетом Міністрів України

М. АЗАРОВ

Закон УкраЇни
Про внесення зміни до статті 9
Закону України «Про лікарські засоби»

Верховна Рада України постановляє:

1. У частині чотирнадцятій статті 9 Закону України «Про лікарські засоби» (Відомості Верховної Ради України, 1996 p., № 22, ст. 86; 2007 р., № 3, ст. 30; 2012 р., № 19—20, ст. 168, № 23, ст. 239, із змінами, внесеними Законом України від 4 липня 2012 року № 5038-VI) слова «засвідчену відповідно копію патенту або ліцензії, якою дозволяється виробництво та продаж зареєстрованого лікарського засобу, а також документ, що підтверджує чинність патенту в Україні. Заявники подають» виключити.

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Голова Верховної Ради України

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
до проекту Закону України «Про внесення змін до ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби»

№ п/п Чинна редакція пункту 14 стаття 9 Закону України «Про лікарські засоби» Проект Закону України «Про внесення змін до ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби»
1 Для державної реєстрації лікарських засобів, що базуються або мають відношення до об’єктів інтелектуальної власності, на які відповідно до законів України видано патент, заявник подає засвідчену відповідно копію патенту або ліцензії, якою дозволяється виробництво та продаж зареєстрованого лікарського засобу, а також документ, що підтверджує чинність патенту в Україні. Заявники подають лист, в якому вказується, що права третьої сторони, захищені патентом або передані за ліцензією, не порушуються у зв’язку з реєстрацією лікарського засобу. Для державної реєстрації лікарських засобів, що базуються або мають відношення до об’єктів інтелектуальної власності, на які відповідно до законів України видано патент, заявник подає лист, в якому вказується, що права третьої сторони, захищені патентом або передані за ліцензією, не порушуються у зв’язку з реєстрацією лікарського засобу.
Заступник Міністра охорони  
здоров’я України — керівник апарату
P.M. Богачев
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті