За інформацією прес-служби Державної служби України з лікарських засобів (далі — Держлікслужба), зовнішньоекономічний вектор України в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні чітко вказує на Республіку Індія, яка є одним із найважливіших та найбільших торговельних партнерів нашої країни в Південно-Східній Азії.
Нові тенденції українсько-індійського партнерства вбачаються у розвитку структури двосторонньої торгівлі та вдалому використанні конкурентних переваг економік обох держав. Достатню активність проявляють сучасна Індія та Україна у реалізації проектів виробничої кооперації у фармацевтичній галузі.
Зокрема, під час державного візиту до Індії у грудні 2012 р., Президент України Віктор Янукович наголосив, що за 20-річний період дипломатичних відносин країнам вдалося не лише зберегти попередні напрацювання, а й розвинути змістовну співпрацю у фармацевтичній галузі. Сторони погодилися, що співпраця на фармацевтичній ниві в подальшому відіграватиме одну з ключових ролей у їх взаємовідносинах. Разом з цим, на українсько-індійському саміті було відзначено відчутне збільшення за останні роки обсягів міждержавної торгівлі товарами та послугами, що впевнено наближаються до позначки 3 млрд дол. США, де в структурі індійського експорту до України 1-е місце посідає продукція фармацевтичної галузі — 28,36% (за даними індійської статистики).
Сучасна українська фармацевтична галузь — це сектор економіки, що відрізняється стрімкими темпами розвитку. Налагоджено на високому рівні співробітництво з ВООЗ та завершується процес гармонізації українського законодавства з європейським. Так, вітчизняне законодавство зазнало позитивних змін у сфері контролю за якістю препаратів, реєстрації та ліцензування. Також суттєво спрощено процедури залучення прямих зарубіжних інвестицій у фармацевтичний сектор та переглянуто національну політику оподаткування виробників лікарських засобів. У найближчому майбутньому планується запровадити нульову ставку митного оформлення імпортованого обладнання для потреб новоствореного або діючого фармацевтичного підприємства. Стрімко розвивається інфраструктура України, що сприяє суттєвому розширенню шляхів доступу українських ліків на ринки країн ЄС, тим самим приваблюючи крупних зарубіжних інвесторів.
Дружні українсько-індійські відносини у фармацевтичній сфері також підтверджує той факт, що впродовж останніх 5 років частка індійських компаній на українському фармацевтичному ринку становить 6–7%, демонструючи стабільну тенденцію до зростання. За результатами 9 міс 2012 р. на українському ринку реалізовано 60 млн упаковок індійських лікарських засобів (6,5% ринку) на 150 млн дол. (6% ринку). Враховуючи, що загальна частка препаратів зарубіжного виробництва становить 30% вітчизняного ринку (решта 70% — українські ліки), цей показник є вагомим.
З метою створення сприятливих умов для співпраці, розширення індійської присутності на українському ринку на фінальній стадії підготовки до підписання знаходяться відповідні українсько-індійські меморандуми про взаєморозуміння в галузі фармацевтики. Найближчим часом планується проведення першого засідання українсько-індійської спільної робочої групи з питань фармації, мета якого — дати поштовх двосторонній співпраці у цій сфері.
За словами Олексія Соловйова, голови Держлікслужби, фармацевтична галузь Республіки Індія продемонструвала всьому світу, що в стислі терміни при відповідному державному сприянні можна створити сучасну і конкурентну в глобальному масштабі фармацевтичну промисловість. Виходячи з цілей і завдань системи охорони здоров’я нашої країни, українська сторона готова докласти максимум зусиль для розвитку українсько-індійського співробітництва у сфері фармації.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим