Як не заразитися грипом: 5 простих правил від МОЗ

11 Грудня 2018 10:53 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України повідомляє, що найкращий спосіб вберегтися від грипу — щорічна вакцинація. Але навіть вакцинованим людям варто дбати про власне здоров’я і дотримуватися базових правил, щоб уникнути розповсюдження інфекції.

1. ВАКЦИНУЙТЕСЯ

Найкращий спосіб вберегтися від грипу — щорічна вакцинація. Вакцинуватися проти грипу не пізно упродовж усього сезону грипу. Цього року доступні дві вакцини проти грипу: вакцину Ваксігрип Тетра можна застосовувати для щеплення дітей віком від 3 років, а Джісі Флю — від 6 міс. Їх можна придбати в аптеці.

2. МИЙТЕ РУКИ І НЕ ТОРКАЙТЕСЯ ОБЛИЧЧЯ

Очі, рот та ніс для мікробів є чимось на кшталт вхідних дверей. На руках дуже багато мікробів, тож, торкаючись руками обличчя, ви підвищуєте шанси мікробів потрапити в організм.

Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

3. ДОТРИМУЙТЕСЯ ЧИСТОТИ

Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Дбайте, щоб приміщення періодично провітрювалося. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

4. РОЗВИВАЙТЕ КОРИСНІ ЗВИЧКИ

Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

5. ТРИМАЙТЕ ДИСТАНЦІЮ

Якщо захворіли ви — залишайтеся вдома, якщо хтось поруч — уникайте близького контакту. Це найпростіше правило допоможе зберегти здоров’я, адже грип швидко передається, а перебування хворого в людних місцях обумовлює поширення інфекції. Якщо все ж необхідно вийти з дому під час хвороби, одягайте хірургічну маску. Маска не може захистити вас від хвороби, а лише стримає ваші бактерії, щоб не заразити інших.

Пам’ятайте, що під час кашлю та чхання віруси розповсюджуються особливо швидко — вони можуть передаватися іншим на відстані до 2 м і більше. Прикрийте одноразовою серветкою ніс та рот — це знизить ймовірність передачі патогенів іншим. Якщо хвороба застала вас зненацька, намагайтеся чхати або кашляти правильно — у внутрішню сторону ліктя. Долоня погано стримує небезпечні патогени.

За матеріалами moz.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


Останні новини та статті