«Оптіма-Фарм, ЛТД» підтвердило кредитний рейтинг облігацій — IBI-Rating

11 Січня 2019 11:03 Поділитися

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу іменних відсоткових незабезпечених облігацій СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» серії А на рівні uaВВВ, прогноз «стабільний».

Діяльність з оптової реалізації лікарських засобів та їх імпорту, яку здійснює СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», підлягає ліцензуванню. Розвинена мережа власних аптечних складів, а також співпраця як з українськими, так і з закордонними виробниками, зумовлює стійку ринкову позицію емітента — протягом останніх років СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» займає 2-ге місце за обсягами поставок лікарських засобів в аптечні мережі. При цьому значний обсяг операцій з імпорту ліків та наявність валютних боргових зобов’язань зумовлюють чутливість емітента до валютного ризику.

СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» продовжує збільшувати обсяги реалізації лікарських засобів як у натуральному, так і в грошовому вираженні. Чистий дохід за 9 міс 2018 р. становить 19 207,7 млн грн., що на 31,2% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Чистий прибуток збільшився на 42% і становить 186,8 млн грн. Нерозподілений прибуток зріс до 1569,7 млн грн. станом на 30.09.2018 р. Питома вага власного капіталу у структурі джерел фінансування емітента становила 21%. Незважаючи на зростання обсягу боргу, рівень боргового навантаження знизився і оцінюється як помірний, що відбулося за рахунок покращення фінансових результатів.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», у тому числі: фінансова звітність за 2015–2017 рр. та 9 міс 2018 р., довідкова інформація про діяльність СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», дані про випуск облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також дані з відкритих джерел, які Рейтингове агентство вважає достовірними.

За матеріалами,
наданими IBI-Rating

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті