Поради для подорожуючих: гарячка Ебола

14 Січня 2019 11:39 Поділитися

Інформація для подорожуючих до Африканського континенту. У Демократичній Республіці Конго триває спалах гарячки Ебола.

Із початку спалаху 11 травня 2018 р. станом на 2 січня 2019 р. зареєстровано 608 випадків захворювання на гарячку Ебола (560 підтверджених, 48 ймовірних), у тому числі 368 випадків смерті (320 підтверджених та 48 можливих).

Якщо ви вирушаєте до регіону, де раніше було зафіксовано спалахи цієї недуги, обов’язково дотримуйтеся правил гігієни, уникайте контактів з кров’ю та будь-якими людськими виділеннями, а також виділеннями приматів.

Хвороба, спричинена вірусом Ебола, — гостре інфекційне захворювання з вираженим геморагічним синдромом у тяжкій формі, що часто має летальні наслідки.

Зараження відбувається парентеральним і контактно-побутовим шляхами при тісному і тривалому контакті з хворими (наприклад при догляді) через потрапляння рідин з організму хворого на ушкоджену шкіру чи слизові оболонки.

Вірус передається людям від диких тварин (мавпи, кажани, антилопи тощо) і поширюється серед людей — від людини до людини.

Поширення гарячки Ебола від людини до людини відбувається через пошкоджені шкірні покриви або слизову оболонку з кров’ю, виділеннями чи іншими рідинами організму інфікованих людей, а також через контакт із поверхнями і матеріалами (наприклад постільною білизною, одягом), що забруднені такими рідинами.

Частіше за інших ризикують інфікуватися медичні працівники, члени сім’ї та оточення хворого, люди, які безпосередньо контактують із тілами під час поховальних ритуалів.

Країни, у яких було зафіксовано спалахи гарячки Ебола: Гана, Гвінея, Демократична Республіка Конго, Ліберія, Малі, Нігерія, Сенегал, Сьєрра-Леоне.

На базі вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України можна визначити збудників Еболи, геморагічної гарячки Крим-Конго, а також хантавірусної інфекції, гарячки денге, гарячки Чікунгунья, гарячки Західного Нілу, кліщового енцефаліту.

За матеріалами phc.org.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті