1185 медичних закладів стали партнерами Національної служби здоров’я України (далі — НСЗУ) за результатами подання заяв на підписання договорів на 2019 р. Серед них — 104 приватні клініки та 100 фізичних осіб — підприємців (ФОП). Про це 5 лютого повідомила НСЗУ на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
У січні НСЗУ вже виплатила медичним закладам за договором 1 349 268 801 грн. З них 6 491 183 грн. — приватним медичним закладам та ФОП.
Лідером за сумою виплат став Центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) № 2 Мелітопольської міської ради, який отримав 5,07 млн грн. На рахунок ЦПМСД № 1 м. Кропивницький НСЗУ за договором виплатила 4,795 млн грн.
«Загалом під час третьої хвилі подання заяв НСЗУ отримала заяви від 1207 медичних закладів, які надають первинну медичну допомогу. З них 10 було відхилено через невідповідність. У 10 закладів — відсутня ліцензія, 3 заклади ще не підписали договір зі свого боку, у заявах 3 закладів виявлено помилки, 4 приватні медичні заклади вирішили відкласти співпрацю», — повідомляють у службі.
За результатами трьох хвиль подання заяв до реформи долучилися 97% комунальних медичних закладів «первинки» країни. Усі вони у 2019 р. перейшли на нову, більш вигідну модель фінансування.
«Трансформація підходу до фінансування первинної ланки завершена. Зміни, які відбулися, — нові правила оплати, підвищення статусу лікаря первинки, покращання сервісу для пацієнта — вже стали незворотними. Трансформація системи охорони здоров’я триває. З 1 квітня в адміністрування НСЗУ переходить урядова програма реімбурсації «Доступні ліки», 1 липня стартує програма «Безкоштовна діагностика». Це відкриє нові можливості і для медичних закладів, і для лікарів, і для пацієнтів. Це наступні кроки, які наближають систему охорони здоров’я до потреб кожної людини», — прокоментував голова НСЗУ Олег Петренко.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим