Відбулися перші успішні аукціони ДП «Медичні закупівлі України»

15 Березня 2019 12:21 Поділитися

13 березня відбулися перші аукціони із закупівель, оголошених Державним підприємством «Медичні закупівлі України» за кошти Глобального фонду. Більшість аукціонів були успішними: ціни закупівель виявилися значно нижчими за аналогічні в системі ProZorro за 2018 р.

Наприклад, за результатами аукціону на закупівлю Ганцикловіру ціна знизилася до 500 грн. за флакон 500 мг, що на 34% дешевше за мінімальну в ProZorro за 2018 р. – 757,56 грн. У ході аукціону на Валацикловір отримано ціну, нижчу на 23% (6,2 грн. проти 8,07 грн. за 500 мг). А ціни на Флуконазол виявилися вдвічі нижчими за минулорічні в ProZorro — 1,3 грн. проти 2,6 грн. за 100 мг. Такі низьки ціни стали можливими в тому числі й завдяки агрегації потреби. У майбутньому завдяки діяльності Централізованої закупівельної організації та формуванню рамкових угод заклади охорони здоров’я зможуть отримувати аналогічні ціни.

Як підкреслив в.о. генерального директора ДП «Медичні закупівлі України» Віктор Нестуля, підвищення ефективності закупівель – це завдання № 1 для МОЗ України.

«Проведення відкритих тендерів — один з перших кроків у цьому напрямку. Надалі нас чекають ще питання логістики, формування е-каталогів, перші рамкові угоди, підвищення професійного рівня закупівель — як на центральному рівні, так і на національному. Але перший камінь в основу вже закладено. Слід зазначити, що завдяки відкритості та проактивній роботі з ринком на закупівлі підприємства вийшли безпосередньо виробники лікарських засобів, у тому числі міжнародні, які активно торгувалися та знижували ціни», — повідомив В. Нестуля.

Заступник генерального директора із закупівель Державного підприємства «Медичні закупівлі України» Надія Бігун додала, що в 2018 р. середній рівень успішності тендерів в електронній системі закупівель ProZorro становить близько 56,5% (від загальної суми очікуваної вартості).

«Ми на перших своїх закупівлях отримали 80,7% успішних тендерів (від загальної суми). Це дуже гарний початок, – каже вона. – Ми закликаємо всіх профільних постачальників: сміливо подавайтеся і беріть участь у торгах. У нас все прозоро та відкрито», – наголосила Н. Бігун.

Довідково: Державне підприємство «Медичні закупівлі України» засноване на засадах державної власності та належить до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України. Підприємство утворене з метою організації й проведення процедур закупівель лікарських засобів, медичних виробів, допоміжних засобів, інших товарів медичного призначення (медичних товарів), послуг та закупівель за рамковими угодами медичних товарів і послуг в інтересах замовників відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

Створення Державного підприємства «Медичні закупівлі України» є черговим кроком із впровадження оновленої концепції з реформування системи закупівель лікарських засобів та медичних виробів. Відповідно до концепції, забезпечення пацієнтів лікарськими засобами має здійснюватися трьома ключовими способами: через програму реімбурсації, включення вартості ліків та медичних виробів у вартість медичної послуги та шляхом закупівель Централізованою закупівельною організацією. Саме за останній напрямок і відповідає новостворене держпідприємство.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті