Відкритий лист Асоціації фармацевтичних виробників України

Асоціація фармацевтичних виробників України
Україна, 01001, м. Київ, вул. Лютеранська, 3, офіс 47.
Тел./факс: +38 (044) 278-61-14, e-mail: office@afvu.org.ua

Вих. №162 від 5 вересня 2007р.

Президенту України
Ющенку В.А.

Прем’єр-міністру України
Януковичу В.Ф.

Секретарю РНБО
Плющу І.С.

Генеральному прокурору України
Медведьку О.І.

В.о. Голови Служби безпеки України
Наливайченку В.О.

Міністру внутрішніх справ України
Цушку В. П.

Міністру охорони здоров’я України
Гайдаєву Ю.О.

Голові Федерації профспілок України
Юркіну О.В.

Засобам масової інформації

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Шановні керівники держави!

Відкрите звернення Асоціації до органів державної влади, засобів масової інформації спричинено виникненням надзвичайної ситуації, що склалася у фармацевтичній галузі України, до речі, напередодні професійного свята – Дня фармацевтичного працівника, а також напередодні виборів до Верховної Ради України. Зокрема – це рейдерська атака на фармацевтичні підприємства, яка активно впроваджується у життя невідомими особами.

Асоціація фармацевтичних виробників України має основною метою діяльності інтеграцію зусиль фармацевтичних виробників на підвищення ефективності використання їх професійного, практичного та наукового потенціалу, а також матеріальних і фінансових ресурсів для вдосконалення фармацевтичного ринку України та якомога більшого задоволення потреби населення України у безпечних, якісних та ефективних лікарських засобах. Членами Асоціації є провідні, найпотужніші вітчизняні фармацевтичні підприємства: ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», ЗАТ «НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», Корпорація «Артеріум», ВАТ «Фармак», ТОВ «Фарма Старт», ВАТ «ІнтерХім».

Заводи досягли значного науково-технічного прогресу та працюють за міжнародними стандартами, встановленими в Європейському Союзі, виробництва сертифіковані на відповідність стандартам ЄС та ВООЗ. Разом зазначені підприємства виробляють близько 80 відсотків вітчизняних лікарських засобів. Чисельність працюючих на підприємствах — членах Асоціації становить понад 6 тис. осіб, річні обсяги виробництва сягають майже 1,5 млрд грн., асортимент продукції налічує понад 700 найменувань лікарських засобів. Підприємства здійснюють експорт виробленої продукції до країн СНД, Балтії, Східної Європи, Південно-Східної Азії, Африки, що підтверджує конкурентоспроможність національної продукції на світових ринках. Тобто, у разі здійснення зацікавленими особами брутального рейдерського замовлення, в руках злочинців опиниться практично вся фармацевтична галузь України, що поставить під загрозу, власне, її існування як важливого елемента національної безпеки держави, а відтак – життя і здоров’я народу України.

Нещодавно фармацевтичні виробники України – члени Асоціації, зазнали так званого рейдерського нападу і стали жертвами дій, спрямованих на недружнє поглинання підприємства, а саме – одержання особою або групою осіб, які спільно діють, корпоративного контролю над підприємством усупереч волі та в умовах протидії адміністрації власника підприємства. При цьому мета таких нападів є зрозумілою та явно протиправною — створити підприємству максимальну кількість проблем, фінансово виснажити його, а потім відібрати це підприємство або його майно у власників і директорату.

Протягом останніх тижнів в рейдерській облозі опинився найбільший виробник лікарських засобів України – ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця». Відомо, що наступні в списку рейдерів – ЗАТ «НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ВАТ «Фармак» та Корпорація «Артеріум» (ВАТ «Київмедпрепарат» і АТВТ «Галичфарм»).

Конкретними кроками, спрямованими на захоплення ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», стало незаконне вилучення у реєстратора Товариства (ЗАТ «Фармреєстр») частини найважливіших документів системи реєстру власників іменних цінних паперів товариства та подальша протиправна передача їх іншому реєстратору, здійснені посадовими особами ДКЦПФР всупереч закону. Дані документів системи реєстру містять конфіденційну інформацію, розголошення якої може призвести до непоправних негативних наслідків як для ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», так як і для його дійсних акціонерів. Окрім того, протиправне внесення змін до системи реєстру може призвести до незаконної зміни легітимних органів управління та до захоплення всього товариства.

Вказане незаконне вилучення та передача посадовими особами ДКЦПФР документів Товариства було обґрунтовано наявністю документів виконавчого провадження, відкритого наступного ж дня після вилучення на підставі рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 17.11.2005 р. Брутальність злочинців проявилася у тому, що вказаної справи на даний момент не існує, та й ніколи не існувало.

З моменту виявлення вищевказаних фактів представники ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» та ЗАТ «Фармреєстр» неодноразово зверталися до різних органів державної влади із вимогами, заявами та проханнями вжити заходів, спрямованих на унеможливлення виконання сфальсифікованого документу, захист прав та інтересів акціонерів та притягнення винних осіб до відповідальності. Однак конкретних заходів так і не було вжито.

Особливим цинізмом відзначилися дії окремих посадових осіб Генеральної прокуратури України. Так, в.о. начальника відділу захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Генеральної прокуратури України Новіковою В. 1 серпня 2007 р. було порушено кримінальну справу за фактом умисного невиконання службовими особами ЗАТ «Фармреєстр», ДКЦПФР рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 17.11.2005 р. з передачі документів системи реєстру акціонерів ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» іншому реєстратору — ТОВ «Депозит», м. Дніпропетровськ. Тобто, кримінальну справу було порушено за невиконання підробленого судового рішення!!!

Викладені вище обставини вказують на заангажованість та упередженість дій посадових осіб органів державної влади. Вважаємо, що подібні дії державних службовців, які стають інструментом у проведенні зацікавленими особами протиправних акцій з метою захоплення контролю над вітчизняними підприємствами, носять ознаки рейдерства та корупції, а також можуть призвести до суттєвої дестабілізації ринку фармацевтичних препаратів в Україні, що, у свою чергу, негативно позначиться на досягненнях промисловості, виконанні бюджетних програм щодо забезпечення громадян України якісними та доступними лікарськими засобами, а також репутації України на міжнародному ринку.

Незаконні дії щодо ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» на сьогодні вже призвели до дисбалансу операційного циклу, порушення гармонізації товарних та фінансових потоків, поставили під загрозу виконання низки вкрай важливих загальнодержавних соціальних програм, ініційованих Міністерством охорони здоров’я та Міністерством оборони, зокрема, щодо боротьби з діабетом та туберкульозом.

Для атаки проти інших провідних виробників фармацевтичної продукції рейдери використовують інші, але при цьому не менш брудні схеми захоплення. Зокрема, стосовно ВАТ «Фармак», ЗАТ «НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», протягом останнього року ведеться «цілеспрямована робота» щодо заволодіння акціями товариства так званими «інвестиційними компаніями», які не лише намагаються отримати незаконним шляхом реєстр акціонерів, але і починають тотальний збір інформації стосовно підприємства, в тому числі щодо акціонерів, менеджерів і головних контрагентів. Представники агресорів, примушуючи власників продати їм акції, у своїй діяльності використовують різноманітні методи, зокрема, шантаж та залякування (Прим. ред. — Асоціація має в своєму розпорядженні перелік компаній).

Відомі спроби органів державної контрольно-ревізійної служби незаконно одержати від ВАТ «ІнтерХім» дані реєстру цінних паперів щодо повного складу співвласників із зазначенням розміру їх часток, що є незаконним втручанням в господарську діяльність підприємства та містить ознаки використання відомостей, які становлять комерційну таємницю.

Дійсні члени Асоціації висловлюють своє глибоке занепокоєння та стурбованість ситуацією, що склалася навколо найбільших вітчизняних виробників лікарських засобів. Стан ускладнюється появою сфальсифікованих рішень судів, документів виконавчого провадження, бездіяльністю державних органів щодо протиправних дій посадових осіб та фактами наявної зацікавленості посадових осіб ДКЦПФР і Державної виконавчої служби України, Генеральної прокуратури України в отриманні, протиправному використанні конфіденційної інформації, а також прикритті злочинних діянь рейдерів. Усі перелічені дії з протиправного поглинання та захоплення вітчизняних фармацевтичних підприємств зумовили гостру необхідність у їх відсічі за допомогою державно-правових механізмів.

Асоціація фармацевтичних виробників України зверталась з офіційним листом від 1.08.2007 р. № 157 до Першого віце-прем’єр-міністра України, Міністра фінансів України, Голови Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств М.Я. Азарова з проханням особисто втрутитися та оперативно надати невідкладні розпорядження щодо вивчення ситуації і припинення порушень прав ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», а також щодо вжиття заходів для захисту прав національних фармацевтичних виробників з метою створення сприятливого клімату для розвитку вітчизняної фармацевтичної галузі і задоволення потреб системи охорони здоров’я і населення у необхідних, доступних, якісних та ефективних лікарських засобах.

Однак станом на 30 серпня 2007 р. ситуація залишається невирішеною, а заходи державою не вживаються. Судові та правоохоронні органи продовжують виконувати рейдерське замовлення – цілеспрямоване захоплення вітчизняної фармацевтичної промисловості.

Звертаючись до керівників держави, покликаних народом захищати суверенітет України, її економічну та інформаційну безпеку, права і свободи людини і громадянина, ми від імені Асоціації фармацевтичних виробників України заявляємо рішучий протест проти рейдерського свавілля в Україні і просимо оперативно вжити належних заходів, щоб усі учасники ринку цінних паперів діяли відповідно до чинного законодавства та світових правил етичного ведення бізнесу.

Фармацевти сподіваються на захист прав вітчизняного виробника, однак якщо державними органами не буде вжито жодних заходів щодо припинення рейдерського захоплення фармацевтичної галузі, ми залишаємо за собою право висловлювати свій протест у будь-який законний спосіб з метою захисту наших підприємств, акціонерів та трудових колективів, в тому числі й шляхом проведення галузевого страйку з широким висвітленням ситуації у засобах масової інформації (як національних, так і зарубіжних).

Сподіваємося, що такий крок змусить керівників державних органів України звернути увагу на існуючі спроби брутального заволодіння найбільшими підприємствами вітчизняної фармацевтичної галузі.

Фармацевтичні підприємства – члени Асоціації закликають інших фармацевтичних виробників України, оптових та роздрібних операторів фармринку, а також усіх небайдужих — підтримати протест проти рейдерського захоплення вітчизняних фармацевтичних підприємств та знищення фармацевтичної галузі України.

З повагою

Президент Асоціації фармацевтичних виробників України П.І. Багрій

Члени Асоціації:
Генеральний директор ЗАТ «НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» Л.В. Безпалько
Генеральний директор ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» В.А. Загорій
Генеральний директор ВАТ «Фармак» Ф.І. Жебровська
Головний виконавчий директор Корпорації «Артеріум» Д.В. Гарцилов
В.о.Генерального директора ТОВ «Фарма Старт» Р.М. Приходько
Голова Правління — Генеральний директор
ВАТ «Спільне українсько-бельгійське хімічне підприємство «ІнтерХім» А.С. Редер

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*