13 травня Парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким продовжено дію податкових пільг та спрощених адміністративних процедур до закінчення карантину. Зокрема, продовжено:
- строк незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства з 1 березня до останнього календарного дня місяця, в якому Уряд оголосить про закінчення дії карантину;
- строк ненарахування пені;
- мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок;
- строк дії Закону України «Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків».
Також ним до 31 травня 2020 р. звільнено від сплати Єдиного соціального внеску підприємців.
Законом звільнено від оподаткування доплати, що нараховуються з 1 до 31 травня та з 1 до 30 червня 2020 р. медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, які безпосередньо зайняті в лікуванні пацієнтів і ліквідації епідемії та здійсненні заходів з протидії COVID-19.
Окрім цього, на період з 2 квітня 2020 р. до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включатимуться доходи у вигляді допомоги з часткового безробіття на період карантину, які виплачуються (надаються) роботодавцем.
Також на період до останнього календарного дня місяця (включно), в якому завершується дія карантину, зупиняється перебіг строків, встановлених:
- ст. 56 Податкового кодексу України (ПКУ) (в частині процедури адміністративного оскарження) щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від’ємного значення з податку на додану вартість), що надійшли (надійдуть) до останнього календарного дня місяця (включно), в якому завершується дія карантину та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 р. Таке зупинення не породжує будь-яких наслідків, передбачених ст. 56 ПКУ;
- ст. 52–53 ПКУ щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій у письмовій формі;
- ст. 73 та 78 ПКУ щодо надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів (крім запитів контролюючих органів щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від’ємного значення з податку на додану вартість), що надійшли (надійдуть) платникам податків по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим