Збільшення розмірів штрафів за відпуск Rx-препаратів без рецепта та підвищення мінімальної заробітної плати в 2021 р. — засідання Уряду

29 Липня 2020 4:33 Поділитися

29 липня під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулося чергове засідання Уряду, під час якого обговорювали економічні прогнози та вплив коронавірусу на економіку України. Серед прийнятих рішень є й такі, що стосуються сфери охорони здоров’я.

Так, було прийнято розпорядження КМУ «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2021–2023 роки». Коментуючи це розпорядження, Д. Шмигаль повідомив, що починаючи з 2021 р. Уряд закладає середньорічне зростання валового внутрішнього продукту на рівні 4 і 6% у наступні роки. Середня мінімальна заробітна плата в наступному році, за прогнозами, становитиме 6250 грн. На початку року — 6000 грн і до кінця 2021 р. вона підвищиться до 6500 грн. У 2022 р. прогнозується її збільшення до 6700 грн та в 2023 р. — до 7200 грн. Прем’єр-міністр уточнив, що це прогнозні показники, розроблені Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Серед критеріїв, які спонукатимуть до зростання економіки Д. Шмигаль назвав розвиток промисловості, підтримка національного виробника, зокрема у сфері машинобудування, оборонного замовлення. Серед сприятливих факторів він назвав:

  • очікування, що з IV кв. 2020 р. почнеться відновлення економіки в різних країнах світу і це сприятиме підвищенню попиту на українську металургію;
  • збільшення кількості операцій з переробки в аграрному секторі з метою підвищення експортного потенціалу аграрної продукції;
  • підтримка малого та середнього бізнесу, зокрема шляхом продовження розвитку й підтримки програм дешевого кредитування;
  • створення сприятливих умов для внутрішніх інвесторів, а не зовнішніх;
  • покращення бізнес-клімату;
  • «велику» приватизацію, від якої Уряд очікує отримати близько 1 млрд дол. США.

Під час засідання підтримано проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення». Цим документом  пропонується підвищити адміністративну відповідальність за продаж лікарських засобів без рецепта. Якщо зараз за таке порушення встановлено штраф у розмірі від 6 до 25 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (нмдг), що становить близько 100–425 грн, то проєктом пропонується передбачити штраф від 100 до 500 нмдг, що відповідає приблизно 1700–8500 грн.

За повторне вчинення такого порушення протягом року, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, пропонується встановити штраф у розмірі від 500 до 700 нмдг, що становить приблизно 8500–11 900 грн. Наразі за таке порушення передбачено штраф у розмірі від 25 до 70 нмдг, що відповідає приблизно 425–1190 грн.

Окрім цього, законопроєктом пропонується підвищити штрафи й за введення в обіг або реалізацію продукції, яка не відповідає вимогам стандартів, норм, правил і зразків (еталонів) щодо безпеки, якості, комплектності та упаковки від 300 до 800 нмдг (5100–13 600 грн).

Також за невиконання законних вимог посадових осіб Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками щодо усунення порушень законодавства щодо лікарських засобів або створення перешкод для їх діяльності пропонується встановити штраф у розмірі від 200 до 500 нмдг (3400–8500 грн.) Наразі за таке порушення накладається штраф у розмірі від 10 до 20 нмдг (170–340 грн).

Під час засідання прийнято постанову КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка стосується закупівель ДП «Медичні закупівлі України» наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Так, передбачено, що в разі закупівлі таких препаратів підприємству не потрібно отримувати дозвіл на ввезення їх в Україну. Також вказано, що у разі відсутності в підприємства ліцензії на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів забезпечення дотримання вимог Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» здійснюється шляхом залучення підприємством суб’єктів господарювання, які мають таку ліцензію.

Крім того, на діяльність з обігу таких лікарських засобів не поширюватимуться положення Порядку провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом, затвердженого постановою КМУ від 03.06.2009 р. № 589. Не поширюватимуться на діяльність ДП «Медичні закупівлі України» й вимоги Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці І переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, затверджених постановою КМУ від 06.04.2016 р. № 282.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті