Традиційно восени зростає рівень захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), які можуть супроводжуватися серед іншого болем у горлі. Тож розвиток гострого тонзиліту (ангіни) часто-густо є результатом вірусної інфекції. Гострий тонзиліт (ангіна) представляє собою гостре інфекційне запалення переважно піднебінних мигдаликів, яке часто супроводжується підвищенням температури тіла й регіонарним лімфаденітом (запалені і збільшені лімфатичні вузли) (Могилинец Е.И., 2015). У свою чергу, часті епізоди болю в горлі можуть призвести до хронізації захворювання. Так, коли на рік відзначається 2 і більше випадків гострого тонзиліту (ангіни), мова вже йде про хронічний тонзиліт. За останні 50 років захворюваність на хронічний тонзиліт зросла в 1,5–2,5 раза, однією з ключових причин чого науковці називають високу захворюваність на ГРВІ.
Розвиток хронічного тонзиліту — це багатофакторний імунопатологічний процес, що займає одне з перших місць серед осередків хронічної інфекції за частотою і різноманітністю ускладнень, впливаючи на різні органи та системи нашого організму (Чистякова В.Р., 2012).
Як вилікувати ангіну так, щоб не боятися її повернення?
Мигдалики є важливою складовою нашого імунного захисту, адже саме вони одними з перших стикаються з інфекційними агентами та протидіють їм. Тому в ході лікування пацієнта з болем в горлі дуже важливо не лише усунути біль та знищити інфекцію, а й відновити захисну функцію мигдаликів, щоб попередити рецидив захворювання.
Антибіотики все ще, як правило, призначаються при гострих та хронічних інфекціях горла. Однак, з огляду на те, що основними збудниками тонзиліту є віруси, це нераціонально, адже антибіотики не впливають на них (Дарманян А.С., Бакрадзе М.Д., 2009). Натомість необґрунтоване застосування антибіотиків може призвести до розвитку антибіотикорезистентності. У лікуванні хронічного тонзиліту також широко застосовується хірургічне видалення мигдаликів (тонзилектомія). Однак її ефективність і досі є предметом обговорення професійної спільноти. Крім того, проведення цієї процедури супроводжується ризиком розвитку ранніх або пізніх післяопераційних кровотеч та інших ускладнень (Тюкин Ю.В., Флджян Л.Ю., 2020). Тож, операція — це вже останній варіант, якого багатьом дуже хочеться уникнути. Які ж варіанти консервативного, тобто безопераційного, лікування може запропонувати сучасна Фарма?
У лікуванні тонзиліту застосовуються препарати, що впливають на різні ланки патогенезу захворювання. Враховуючи складність процесу розвитку хронічного тонзиліту, доцільно застосовувати саме комплексні препарати, наприклад на основі природних компонентів для дбайливого й ефективного усунення інфекції та болю, а також відновлення захисних функцій мигдаликів. У цьому контексті обґрунтованим є використання комплексного препарату ТОНЗИЛОТРЕН, який успішно застосовується для лікування гострого та хронічного тонзиліту вже 85 років (з 1935 р. в Німеччині). Комбінація з 5 компонентів природного походження у складі препарату ТОНЗИЛОТРЕН усуває запалення та стимулює власні захисні механізми організму при вірусних і бактеріальних інфекціях глотки на різних стадіях запалення. Діючи синергійно, компоненти препарату ТОНЗИЛОТРЕН забезпечують ефективне системне лікування і комплексну профілактику повторних епізодів гострого тонзиліту (ангіни). Результатом дії препарату ТОНЗИЛОТРЕН є усунення запалення та відновлення мигдаликів і, як наслідок цього — посилення їх захисних функцій. У ході клінічних досліджень було доведено, що застосування ТОНЗИЛОТРЕНУ в складі комплексної терапії при хронічних тонзилітах зменшує кількість та ризик виникнення повторних епізодів болю в горлі (більш ніж у 2 рази) та достовірно знижує потребу в застосуванні антибіотиків при повторних гострих тонзилітах (Palma J., Kishchuk V.V. et al., 2017).
В Україні ТОНЗИЛОТРЕН вже давно став відомим брендом, що користується повагою лікарів та довірою пацієнтів. Це підтверджує обсяг продажу препарату ТОНЗИЛОТРЕН у грошовому та натуральному вираженні (рис. 1). Крім того, маркетуюча компанія надає потужну промоційну підтримку бренду ТОНЗИЛОТРЕН, а лікарі активно призначають препарат (рис. 2). Слід підкреслити, що затребуваність препарату значно зростає в період з листопада до грудня.
Ще одним підтвердженням успішного досвіду застосування препарату ТОНЗИЛОТРЕН є його популярність серед лікарів різних спеціальностей. Так, ТОНЗИЛОТРЕН входить до топ-10 препаратів за кількістю призначень при гострому тонзиліті отоларингологами за підсумками 6 міс 2020 р., а при хронічному тонзиліті ТОНЗИЛОТРЕН впевнено утримує 1-ше місце за кількістю призначень лікарями всіх спеціальностей.
До уваги фармацевта
ТОНЗИЛОТРЕН можна порадити, якщо відвідувача аптеки цікавить «щось від горла», пацієнт хоче придбати льодяники чи спрей від болю в горлі. Також слід пам’ятати, що завдяки сприятливому профілю безпеки ТОНЗИЛОТРЕН показаний навіть дітям з 2-річного віку.
Як ми вже зазначали вище, попит на ТОНЗИЛОТРЕН значно зростає вже з листопада. Тож, важливо підготуватися до цього, щоб не втратити можливий прибуток та прихильність відвідувачів аптеки через відсутність потрібного препарату. Саме з цією метою на основі ретроспективної інформації (обсяг продажу за листопад 2019 р.*) нами підготовано рекомендації для аптек з урахуванням їх фінансових характеристик щодо величини місячного товарного запасу препарату ТОНЗИЛОТРЕН в умовах попиту, що зростає (таблиця).
Обсяг місячної виручки аптеки, тис. грн | Рекомендується підтримувати наступний товарний запас препарату ТОНЗИЛОТРЕН, упаковки |
До 400 | 2–3 |
400–600 | 3–4 |
600–850 | 3–4 |
850–1200 | 4–5 |
1200–2000 | 5–7 |
Більше 2000 | 8–10 |
Таким чином, ТОНЗИЛОТРЕН — це комплексний препарат з доведеною ефективністю та сприятливим профілем безпеки, який з успіхом використовується для лікування гострого та хронічного тонзиліту вже протягом 85 років.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим