Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що наразі триває процес укладання договорів з приватними лабораторіями щодо проведення тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). У такий спосіб Міністерство планує досягти суттєвого збільшення кількості проведених тестів, які роблять для виявлення коронавірусу.
«Ми запустили процес укладання договорів та запровадили залучення приватних лабораторій. Працювати це буде таким чином: усі забори мазків робитимуться працівниками державних лабораторій, а потім передаватимуться приватним для того, щоб вони вже забезпечили сам процес опрацювання тестів на своєму обладнанні. У такий спосіб прискоримо процес. У нас є чітка стратегія щодо проведення тестів. Перше — це збільшення кількості тестів методом ПЛР, а друге — впровадження тестувань на антиген. Вони тільки з’явилися на ринку, і на них ми будемо виділяти кошти», — зазначив Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України.
Крім цього, М. Степанов зауважив, що сімейні лікарі не можуть відмовляти пацієнтам з підозрою на COVID-19 у проведенні тесту.
«Є чіткий алгоритм: сімейний лікар викликає мобільну бригаду, вона приїжджає та бере мазок. З 35 тис. тестів, які ми робимо зараз на добу, близько 80% проводиться державними або комунальними лабораторіями. Тобто весь цей обсяг тестувань робиться безкоштовно для громадян, держава сплачує за це кошти», — зазначив очільник МОЗ.
Міністр також закликав громадян звертатися на гарячу лінію МОЗ або Національної служби здоров’я України та повідомляти про випадки відмов лікарів призначати тест на COVID-19 у разі підозри на наявність хвороби.
За матеріалами moz.gov.ua
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим