Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука», який відбувся 31 травня, заявив, що сучасні загрози біологічного характеру, хронічні неінфекційні захворювання, старіння населення вимагають технологічних рішень, де медицина йде поруч з інженерією, а студенти стають конструкторами, дослідниками і винахідниками. Саме тому в новому університеті президента буде створений напрям підготовки фахівців із біобезпеки. Про це інформується на сайті МОЗ України.
«Так, наші плани амбітні, але вони реальні. Подібні науково-практичні центри успішно працюють у багатьох розвинених країнах світу, де університетські клініки стають професійною мрією для багатьох фахівців, а дослідницькі лабораторії стоять на захисті національної безпеки», — зазначив під час виступу на форумі В. Ляшко.
Щодо медичних спеціальностей, то підготовка в університеті здійснюватиметься за двома ключовими напрямками: біотехнології та науки про здоров’я.
Ресурсною базою для навчання та наукових розробок стануть:
- центр біотехнологій,
- університетська клініка,
- сучасна лабораторія.
Розробка імунобіологічних препаратів, діагностичних систем — це лише частина завдань, які будуть першочергово вирішуватися в університеті президента.
«Підготовка професіоналів у сфері біотехнологій і наук про здоров’я відбуватиметься не лише в аудиторії — ми створимо простір, у якому дійсно талановиті молоді фахівці зможуть на повну розкрити свій потенціал, і дати життя своїм ідеям — випробувавши їх у лабораторії, у клініці та в умовах польових досліджень», — підсумував міністр.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим