Прикордонники викрили схему контрабанди та поставки в мережі аптек фальсифікованих ліків

03 Серпня 2021 3:16 Поділитися

Державна прикордонна служба України (ДПСУ) інформує про викриття масштабного каналу контрабанди через державний кордон України лікарських препаратів з ознаками фальсифікату, виявленого в рамках кримінального провадження, розпочатого за повідомленням Департаменту оперативної діяльності ДПСУ.

Як наголошується в повідомленні, зловмисники налагодили поставки ліків сумнівного походження від транспортування через кордон до надходження в роздрібні мережі аптек.

ДПСУ зазначає, що на кордоні із Російською Федерацією в пункті пропуску «Бачівськ» було затримано автомобіль «MAN». У ньому виявили лікарські засоби з ознаками фальсифікату, коробки для ліків та інструкції для застосування до них.

Одночасно в Києві проведено обшуки в осіб, роль яких полягала в отриманні контрабандних поставок та подальшому розподіленні отриманої продукції до мережі аптек з метою реалізації. Також відбулися обшуки в аптеках, що залучалися до роздрібної торгівлі лікарськими засобами з ознаками фальсифікату.

Загалом вилучено більше 10 тис. одиниць медичних препаратів понад 1000 найменувань, вартість яких може оцінюватися в мільйони гривень. Усе направлено на проведення відповідних експертних досліджень. Відтак було відкрито кримінальне провадження:

  • за ч. 2 ст. 305 (Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів),
  • ч. 2 ст. 321-1 (Фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів),
  • ч. 3 ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) Кримінального кодексу України.

Наразі тривають подальші слідчі дії.

За матеріалами dpsu.gov.ua,

фото із сайту ДПСУ

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті