Наказ МОЗ України від 07.03.2022 р. № 421

07 Березня 2022 4:57 Поділитися

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 07.03.2022 р. № 421

Деякі питання надання медичної допомоги хворим з діабетом в умовах воєнного стану

Відповідно до Закону України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», Закону України «Про правовий режим воєнного стану», пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90) та з метою покращення якості надання медичної допомоги хворим з діабетом,

НАКАЗУЮ:

1.Закладам охорони здоров’я та фізичним особам-підприємцям, що провадять господарську діяльність з медичної практики, забезпечити розробку лікарями, за спеціальностями «Ендокринологія», «Дитяча ендокринологія», які надають медичну допомогу пацієнтам, що потребують інсулінотерапії, альтернативної схеми лікування пацієнтів з цукровим діабетом, враховуючи наявність та доступність лікарських засобів (препаратів інсуліну) та потреб таких пацієнтів.

  1. Враховуючу розроблену альтернативну схему лікування, з метою забезпечення доступності отримання інсулінів населенням:

1) в рецептах, виписаних в паперовій формі, замість торгової назви препаратів інсуліну, лікарям дозволяється вказувати дані, виходячи з наступної класифікації:

1.1) інсулін людський генно-інженерний:

– короткої дії;

– середньої дії;

1.2) аналог інсуліну ультракороткої дії;

1.3) аналог інсуліну тривалої дії;

1.4) комбіновані інсуліни (людський генно-інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70 );

2) у випадку виписування рецепту відповідно до підпункту 1 пункту 2 цього наказу та відпуску препаратів інсуліну, лікарі та працівники аптек та їх структурних підрозділів надають пацієнтам консультативну медичну та фармацевтичну допомогу (зокрема, інформацію щодо торгових назв препаратів інсуліну, які пацієнту можуть відпустити в аптечному закладі (у разі наявності), згідно виписаного рецепту).

  1. Виписувати рецепти на інсуліни із розрахунку не менше, ніж на місячний строк лікування.
  2. На період дії воєнного стану, інші накази Міністерства охорони здоров’я України діють в частині, що не суперечить цьому наказу.
  3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра О. Комаріду.
  4. Цей наказ діє на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.

Міністр  Віктор Ляшко

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті