Як оформити лікарняний під час війни?

07 Квітня 2022 3:25 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я зазначає, що повномасштабне вторгнення росії в Україну вплинуло на всі сфери життя українців. З багатьма викликами довелося стикнутися вперше, зокрема, і в медичній сфері. Одне з найпоширеніших запитань, які надходять до відомства від українців, стосується порядку оформлення листків непрацездатності під час війни.

Як оформити лікарняний під час війни?

Як зазначає МОЗ, порядок формування листків непрацездатності не змінився. У першу чергу потрібно звернутися за медичною допомогою, і в разі наявності в особи симптомів тимчасової непрацездатності лікуючий лікар формує про такий факт відповідний медичний висновок в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Варто зауважити, що обов’язок формувати такі медичні висновки покладається безпосередньо на лікуючого лікаря.

Таким чином, не обов’язково окремо звертатися до лікаря первинної медичної допомоги для цього у разі, якщо медичну допомогу надавав лікар-спеціаліст. Так само, як і не обов’язково подавати для цього декларацію про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу.

Після формування лікуючим лікарем відповідного медичного висновку він буде направлений до Електронного реєстру листків непрацездатності (ЕРЛН). У разі якщо особа є застрахованою та включеною до Реєстру застрахованих осіб (тобто особою або її роботодавцем сплачуються відповідні внески), — в ЕРЛН сформується листок непрацездатності.

Сформований листок непрацездатності буде доступний як відповідній особі, так і її роботодавцю. Для незастрахованих осіб листки непрацездатності не формуються, а документом, який підтверджує факт тимчасової непрацездатності, є сформований лікарем медичний висновок.

Якщо лікуючий лікар не має технічної можливості сформувати медичний висновок в ЕСОЗ, він може відкрити вам лікарняний у паперовій формі.

Як отримати виплату за листком непрацездатності?

Щодо отримання виплат за листками непрацездатності або допомоги з вагітності та пологів, то вони також можуть бути опрацьовані та здійснені роботодавцем у встановленому порядку.

Разом з тим такі виплати можна отримати навіть якщо роботодавець не може опрацювати ваші документи та подати заяву-розрахунок за місцем розташування через бойові дії.

Необхідно звернути увагу, якщо відповідне підприємство розташоване на території, де бойові дії не ведуться, а отже відсутні перепони для формування заяви-розрахунку, роботодавець має призначити вам допомогу у визначені терміни попри воєнний стан. Для отримання виплат безпосередньо від Фонду соціального страхування України необхідно звернутися до будь-якого зручного відділення Фонду. Із собою потрібно мати такі документи:

  • паперовий листок непрацездатності або номер е-лікарняного;
  • копії 1–4, 11–16 сторінок паспорта або сторінки з відповідною інформацією іншого документа, що посвідчує особу;
  • довідку про присвоєння реєстраційного номера картки платника податків (РНОКПП).

За наявності також подаються інші документи, що підтверджують право на пільги, розмір заробітної плати тощо. Довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи в цьому випадку не вимагається, однак може бути надана за наявності.

Кошти перераховують на спеціально відкритий поточний рахунок або особисту банківську картку. Слідкувати за станом фінансування можливо онлайн у телеграм-каналі Фонду.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*