Для ВПО спрощено доступ до отримання медичної допомоги

09 Червня 2022 4:37 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України зауважує, що військова агресія рф змушує багатьох українців залишати власні домівки. «Понад 8 млн наших співвітчизників уже стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Забезпечення всіх громадян, які покинули місця постійного проживання і тимчасово змушені мешкати в інших регіонах країни, якісним і повноцінним медичним обслуговуванням — одне з щоденних завдань системи охорони здоров’я», — йдеться в повідомленні.

Відтак наразі спрощений доступ українців до первинної медичної допомоги: ВПО можуть бути прийняті в будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування, наявність декларації для цього не обов’язкова.

У лікаря, який надає первинну медичну допомогу, можна отримати:

  • динамічне спостереження за станом здоров’я;
  • діагностику та лікування захворювань;
  • базові тести та аналізи;
  • направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;
  • паліативну допомогу;
  • рецепти за програмою «Доступні ліки»‎ та інсулін (якщо це повторний рецепт);
  • щеплення відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

МОЗ також наголошує, що медичні заклади, які працюють за Програмою медичних гарантій (ПМГ), повинні надавати необхідну медичну допомогу, у тому числі ВПО, безоплатно. Адже ПМГ–2022 продовжує діяти, зокрема 38 пакетів, серед яких — лікування інсульту та інфаркту, дослідження для раннього виявлення онкопатології, медична допомога породіллям, медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках та ін.

Програма «Доступні ліки» теж продовжує діяти. Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування з приводу серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 1-го/2-го типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою.

Окрім того, для забезпечення доступу пацієнтів до цих ліків на час війни були спрощені процедури їх отримання, зокрема пацієнти можуть отримувати такі ліки за електронним або за паперовим рецептом. Усі 47 препаратів інсуліну, які входять до програми реімбурсації, можна отримувати без доплати.

Якщо ВПО (дитина чи дорослий) пропустила планову вакцинацію за Календарем профілактичних щеплень, її можна надолужити. Для цього достатньо звернутися до свого сімейного лікаря/педіатра або до сімейного лікаря/педіатра найближчого закладу охорони здоров’я.

Також на період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності. Наразі для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно.

МОЗ звертає увагу, що укладання декларації між пацієнтом — ВПО та лікарем, який оформляє направлення на медико-соціальну експертну комісію, теж не потрібно, законодавчі підстави вимагати її відсутні. «Лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд. Усі виплати та відповідні пільги зберігаються за особою до закінчення строку проходження повторного огляду», — наголошують у Міністерстві  та додають, що українці, які живуть із ВІЛ, теж можуть отримати антиретровірусну терапію за місцем фактичного перебування.

Крім того, якщо через певні причини людина не має можливості відвідати медичний заклад, у період воєнного стану національний контакт-центр Міністерства охорони здоров’я надає безоплатні медичні консультації. Щоб отримати онлайн-допомогу від фахівців різних спеціальностей, необхідно звернутися за номером 0 800 60-20-19.

Додатково МОЗ зауважує, що у разі, коли українці потребують високоспеціалізованої медичної та реабілітаційної допомоги, доступ до якої обмежений через збройну агресію росії проти України, Міністерство охорони здоров’я розробило алгоритм медичної евакуації. Усі евакуаційні рейси, організовані МОЗ у співпраці з Єврокомісією, до більш безпечних регіонів України чи за кордон здійснюються безоплатно для пацієнтів.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті