Ерадикація Helicobacter pylori знижує ризик прийому ацетилсаліцилової кислоти

24 Листопада 2022 5:32 Поділитися

Короткий курс антибіотикотерапії може знизити ризик шлунково-кишкової кровотечі, викликаної тривалим прийомом ацетилсаліцилової кислоти. Про це свідчать результати дослідження HEALTH PIONEER (Helicobacter pylori Eradication Aspirin), опублікованого в «The Lancet». Проведене під керівництвом експертів з Ноттінгемського університету (University of Nottingham), воно може бути корисним для підвищення безпеки приймання ацетилсаліцилової кислоти для запобігання інфарктам, інсультам і, можливо, деяким видам раку.

Команда STAR (Simple Trials for Academic Research) з Ноттінгемського університету досліджувала, чи знизить ризик кровотечі у тих, хто застосовує ацетилсаліцилову кислоту, короткий курс антибіотиків для ерадикації Helicobacter pylori.

Команда вчених запросила до участі в дослідженні 188 875 пацієнтів віком від 60 років, які приймали ацетилсаліцилову кислоту (по 325 мг на добу чи менше), у випробування включено було 30 166 із них. Тих, у кого тест на H. pylori був позитивним, рандомізували для прийому ліків з метою її ерадикації протягом 7 днів (кларитроміцин 500 мг, метронідазол 400 мг і лансопразол 30 мг перорально) або плацебо, за ними спостерігали протягом 7 років.

Протягом перших двох з половиною років у тих, хто отримував лікування антибіотиками, відмічали нижчу ймовірність госпіталізації у зв’язку з виразковою кровотечею, ніж у тих, хто приймав плацебо (6 проти 17) (коефіцієнт ризику 0,35; p=0,028). Захист реалізовувався в короткий термін: у тих, хто отримував плацебо, перша госпіталізація через виразкову кровотечу відбулася через 6 днів порівняно з 525 днями після лікування антибіотиками. Звіти про побічні явища складати постійно; порушення смаку було найчастішою подією (787 пацієнтів).

Здавалося, що з часом захист ослаб. Однак загальний рівень госпіталізації у зв’язку з виразковою кровотечею був нижчим, і це узгоджується з іншими доказами того, що виразкова хвороба знаходиться в стадії ремісії. Ерадикація H. pylori захищає від виразкової кровотечі, пов’язаної з прийомом ацетилсаліцилової кислоти, зазначили автори, хоча цей ефект може не підтримуватися в довгостроковій перспективі.

За матеріалами www.thelancet.com

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті