Зазвичай ми вважаємо, що небезпека застудитися існує лише в холодну пору року. І, дійсно, епідсезон захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції припадає переважно на холодну пору року. Насправді ж кількість вірусів у спекотну пору не надто зменшується, а деякі, навпаки, активізуються саме влітку. Розподіл активності різних вірусів за порами року різний. Віруси без оболонки, до яких належать реовіруси й аденовіруси, зазвичай циркулюють протягом року. Однак ураження ентеровірусами, що також не мають оболонки, в основному реєструється влітку.
Однією з основних причин захворюваності влітку є різкі перепади температури, які трапляються при купанні у водоймах, охолодженні кондиціонером, вживанні морозива та холодних напоїв, занадто теплому одязі у спекотну погоду. Також причиною застуди у літній період є слабкий імунітет.
Для захисту від захворюваності влітку варто уникати різких перепадів температури, зокрема розумно користуватися кондиціонером. Фахівці радять дотримуватися оптимальної різниці температур на вулиці і в приміщенні, яка влітку не повинна перевищувати 5 °С. Не вживати холодні напої залпом та не їсти морозиво великими шматками. Також варто уникати протягів. Для посилення імунітету варто збалансовано харчуватися, висипатися та займатися спортом.
Але якщо ви все-таки захворіли, то в нагоді стануть противірусні засоби, зокрема препарати із діючою речовиною інозин пранобекс, які застосовуються для лікування вірусних інфекцій, у тому числі у хворих з імунодефіцитними станами. Серед брендів найбільшою популярністю* серед українців користуються препарати Новірин, Гропринозин та Гропівірин.
*За обсягами аптечного продажу в упаковках за підсумками 2022 р. за даними компанії «Proxima Research».
Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим