Чи можна застудитися влітку? 

14 Липня 2023 3:17 Поділитися

Зазвичай ми вважаємо, що небезпека застудитися існує лише в холодну пору року. І, дійсно, епідсезон захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції припадає переважно на холодну пору року. Насправді ж кількість вірусів у спекотну пору не надто зменшується, а деякі, навпаки, активізуються саме влітку. Розподіл активності різних вірусів за порами року різний. Віруси без оболонки, до яких належать реовіруси й аденовіруси, зазвичай циркулюють протягом року. Однак ураження ентеровірусами, що також не мають оболонки, в основному реєструється влітку. 

Однією з основних причин захворюваності влітку є різкі перепади температури, які трапляються при купанні у водоймах, охолодженні кондиціонером, вживанні морозива та холодних напоїв, занадто теплому одязі у спекотну погоду. Також причиною застуди у літній період є слабкий імунітет. 

Для захисту від захворюваності влітку варто уникати різких перепадів температури, зокрема розумно користуватися кондиціонером. Фахівці радять дотримуватися оптимальної різниці температур на вулиці і в приміщенні, яка влітку не повинна перевищувати 5 °С. Не вживати холодні напої залпом та не їсти морозиво великими шматками. Також варто уникати протягів. Для посилення імунітету варто збалансовано харчуватися, висипатися та займатися спортом.  

Але якщо ви все-таки захворіли, то в нагоді стануть противірусні засоби, зокрема препарати із діючою речовиною інозин пранобекс, які застосовуються для лікування вірусних інфекцій, у тому числі у хворих з імунодефіцитними станами. Серед брендів найбільшою популярністю* серед українців користуються препарати Новірин, Гропринозин та Гропівірин.  

*За обсягами аптечного продажу в упаковках за підсумками 2022 р. за даними компанії «Proxima Research». 

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА» 

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті