БПР професіоналів у сфері охорони здоров’я: затверджено цикли спеціалізації та удосконалення

Міністерством охорони здоров’я України наказом від 23.01.2024 р. № 112 затверджено Номенклатуру спеціальностей професіоналів у галузі охорони здоров’я та Перелік циклів спеціалізації та тематичного удосконалення за спеціальностями професіоналів у галузі охорони здоров’я та професіоналів з вищою немедичною освітою.

Наказ № 112 наразі ще не набув чинності.

Підставою ухвалення цього наказу стала вимога постанови КМУ від 14.07.2021 р. № 725 (зі змінами) щодо безперервного професійного розвитку (БПР) не лише для лікарів, фармацевтів та медичних сестер, а також інших професіоналів системи охорони здоров’я. Крім того, проходження спеціалізації за певною післядипломною спеціальністю є обов’язковою кваліфікаційною вимогою для працевлаштування в медичному закладі.

Для яких груп професіоналів запроваджують такі цикли?

  1. Професіонали у галузі охорони здоров’я у медичних закладах, а саме:
  • професіонали з реабілітації: ерготерапевти, фізичні терапевти, протезисти-ортезисти, терапевти мови і мовлення тощо;
  • професіонали з трансплант-координації: трансплант-координатори, трансплант-координатори патолого-анатомічного бюро (бюро судово-медичної експертизи) тощо;
  • професіонали медико-фармацевтичного профілю: експерти з оцінки медичних технологій, професіонали з клінічних досліджень, з фармаконагляду тощо.
  1. Професіонали з вищою немедичною освітою, які працюють у системі охорони здоров’я (перелік посад затверджено наказом МОЗ від 24.02.2021 р. № 346) а саме:
  • професіонали лабораторного та медико-профілактичного профілю: бактеріологи, вірусологи, генетики, ентомологи, біохіміки, імунологи, мікробіологи, паразитологи, цитоморфологи, фахівці з громадського здоров’я, фахівці з довкілля та здоров’я, фахівці з дослідження факторів навколишнього середовища;
  • професіонали судово-медичного профілю: судові експерти-імунологи, експерти-токсикологи, експерти-цитологи;
  • професіонали з психологічної допомоги та духовної опіки: клінічні психологи, психотерапевти, капелани в охороні здоров’я.

«Завдання та обов’язки вищезгаданих професіоналів у сфері охорони здоров’я передбачають великий обсяг роботи та широку сферу професійної відповідальності, безпосередньо пов’язаної з наданням медичної, фармацевтичної, реабілітаційної та психологічної допомоги пацієнтам. Це визначають затверджені професійні стандарти та кваліфікаційні характеристики. Тож представники таких спеціальностей мають також долучатися до БПР, щоб українські пацієнти отримували сучасну медичну допомогу», — наголошують у МОЗ.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті