Чому важливо раціонально споживати антибіотики?

07 Червня 2024 11:57 Поділитися

У період пандемії COVID-19 в Україні фіксувалося значне зростання споживання антибіотиків, яке чітко корелювало із хвилями захворюваності на коронавірус. Це викликало велике занепокоєння, адже неконтрольоване споживання антибіотиків зумовлює швидкий розвиток антибіотикорезистентності. Втім з початку повномасштабного вторгнення споживання антибіотиків суттєво скоротилося, і запроваджений у серпні 2022 р. відпуск антибіотиків за електронним рецептом вже майже не вплинув на їх споживання.

Антибіотикорезистентність є одним із найбільш серйозних викликів для систем охорони здоров’я в усьому світі. Нераціональне застосування антибіотиків може призвести до того, що інфекційні хвороби, які наразі швидко лікуються антибактеріальними препаратами, можуть стати смертельно небезпечними.

Багато людей дуже обережно ставляться до прийому антибіотиків та після призначення лікаря, або придбаваючи препарат в аптеці, часто запитують, наприклад: «Бісептол — це антибіотик чи ні?». Аналогічні запити зустрічаються і в інтернеті. Деякі люди бояться вживати антибіотики через те, що такі ліки вбивають корисні бактерії кишечнику та призводять до дисбактеріозу і зниження опору організму до нових інфекцій.

Як вже повідомлялося, споживання антибіотиків скоротилося з початку повномасштабного вторгнення, але поступово зростає. За підсумками І кв. 2024 р. обсяги їх аптечного продажу становили 9,5 млн упаковок*, що на 13% більше, ніж за аналогічний період 2023 р. Однак якщо порівнювати із довоєнним періодом (І кв. 2022 р.), то обсяги аптечного продажу скоротилися на 40%.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

*За даними аналітичної системи дослідження ринку «PharmXplorer» компанії «Proxima Research».

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті