Спільний орган ОМТ об’єднав 5 скандинавських країн

11 Червня 2024 12:45 Поділитися

Ініціатива зі спільної оцінки медичних технологій (ОМТ) між скандинавськими країнами бере початок у 2018 р. Тоді офіційний спільний проєкт розпочали органи управління ОМТ Фінляндії, Норвегії та Швеції. Співпраця поширилася на Данію в 2023 р. та Ісландію в 2024 р., маючи початкову назву FINOSE. З перших днів червня 2024 р. проєкт змінив назву на JNHB — Joint Nordic HTA-Bodies. У ці дні представники галузевих організацій, особи, які ухвалюють рішення, та інші зацікавлені сторони зустрілися, щоб спланувати майбутню співпрацю. Також було представлено новий вебсайт www.jnhtabodies.org. Вебсайт містить інформацію про процес спільної оцінки, а також інструкції для фармацевтичних компаній щодо заявок, вимог до подання досьє та виконання економічних оцінок. Документи, доступні на вебсайті, мають на меті зробити процеси та методи JNHB прозорими для фармацевтичних компаній, які бажають звернутися до JNHB для оцінки своїх ліків.

Співпраця із NPF

JNHB нещодавно розпочав співпрацю з переговорними органами Північного форуму лікарських засобів (Nordic Pharmaceutical Forum — NPF) з метою подальшого зміцнення співробітництва та з’ясування зв’язку між оцінками ОМТ та спільним доступом до ліків. NPF, який веде свою історію майже 10 років, започаткував ініціативи, спрямовані на те, щоб зробити скандинавський ринок більш привабливим для постачальників, включаючи спільні скандинавські тендерні процедури.

Нещодавно NPF був включений до Альянсу критичних лікарських засобів Європейської комісії. Альянс та його члени консультують комісію та інших політиків ЄС щодо постачання критично важливих ліків та способів його покращення.

Участь у спільних закупівлях

Одним із вжитих заходів буде вивчення того, чи можуть країни Північної Європи здійснювати спільні закупівлі протимікробних засобів. NPF вже опублікував спільну тендерну процедуру між Данією, Норвегією та Ісландією, в якій країни, зокрема, визначили конкретні критерії для запобігання розвитку стійкості до антибіотиків.

Відповідно до них перевагу надаватимуть постачальникам, які отримали більш високий бал за проходження сертифікації відповідно до Стандарту виробництва антибіотиків від Галузевого альянсу з протимікробної резистентності (AMR Industry Alliance — AMRIA) або іншим еквівалентним стандартам.

Тендерні процедури охоплюють загалом 14 ліків. 4 з них не були включені до попередніх спільних тендерів країн Північної Європи. Ці ліки були обрані з урахуванням того, наскільки вони були критично важливими для поставок, або через те, що на ринку історично мало постачальників. Нові угоди набудуть чинності 1 квітня 2025 р.

За матеріалами www.jnhtabodies.org, www.amrindustryalliance.org, www.nordicpharmaceuticalforum.com

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті