Моніторинг щодо застосування державних регульованих цін провели у 108 аптечних закладах Тернопільщини

13 Червня 2024 2:17 Поділитися

Фахівці cектору контролю за регульованими цінами Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) в Тернопільській обл. у травні провели моніторинг та роз’яснювальну роботу щодо застосування державних регульованих цін у 108 аптечних закладах області.

Зокрема, перевірено 16 468 цін на лікарські засоби, які внесені до Переліку лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затвердженого наказом МОЗ України від 20.02.2024 р. № 279, та беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки».

Усі препарати за програмою «Доступні ліки», в тому числі і для лікування цукрового діабету, можна отримати в аптеках за електронним рецептом. На час дії воєнного стану на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих росією у випадку, якщо у лікаря немає технічної можливості виписати електронний рецепт, лікар виписує пацієнту паперовий рецепт, з яким пацієнт звертається до аптечного закладу для отримання необхідних препаратів у рамках програми реімбурсації.

Споживач може придбати лікарські засоби в аптеці, яка працює за урядовою програмою «Доступні ліки», за наявності паперового або електронного рецепта, незалежно від місця проживання.

У випадку якщо споживачі мають сумніви щодо завищення цін вказаної категорії ліків, слід звертатися до територіальних підрозділів Держпродспоживслужби з обґрунтованими зверненнями.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті