ДП «Медичні закупівлі України» (МЗУ) повідомлено про впровадження в електронному каталозі Prozorro Market (е-каталог) детальної класифікації медичних виробів за допомогою CPV-кодів (Єдиного закупівельного словника). Робота над цим ще триває. Найближчими тижнями оголосять кваліфікацію в категорії за новими кодами.
CPV-коди — це стандартний набір кодів, який використовується в публічних закупівлях для уніфікації описів предметів закупівлі, аби полегшити постачальникам і замовникам пошук і підбір товарів.
Кожен CPV-код складається з 9 цифр і додаткової контрольної цифри, де основні цифри позначають клас, категорію, групу та підгрупу товарів або послуг.
МЗУ мають намір деталізувати медичні вироби відповідно до CPV-кодів:
- групу товарів за CPV-кодом 3314 (медичні матеріали) розподілити на нові коди за призначенням, зокрема перев’язувальні матеріали, контейнери для забору матеріалів для аналізів, дренажі, термометри тощо);
- групу товарів за CPV-кодом 3319 (медичне обладнання та вироби медичного призначення різні) — на нові коди, зокрема медичний одяг, прилади для переливання крові, стерилізаційне обладнання, системи моніторингу стану пацієнта тощо).
До цього в е-каталозі досить важко було знайти вищеперераховані вузькоспеціалізовані медичні товари, адже вони містилися в медичному обладнанні та медичних виробах, тоді як після змін цей пошук стане максимально зручним та легким.
Завдяки коректній класифікації кожна група товарів буде чітко визначена за своїм призначенням, що полегшить їх пошук і замовлення для лікарень, усуваючи простір для плутанини й оптимізуючи управління даними.
Також точне розподілення товарів за CPV-кодами стимулюватиме конкуренцію серед постачальників. Завдяки деталізованій класифікації постачальники краще орієнтуватимуться на ринку та зможуть подавати точніші пропозиції, що підвищує їхні шанси на перемогу в закупівлях. Зі свого боку, для замовників це потенційно нижча ціна під час закупівель.
Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»,
за матеріалами mpu.gov.ua
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим