Олег Гетьман, радник керівника Асоціації податкових консультантів, повідомив, що закон № 4015 з 01.12.2024 р. збільшує ставку військового збору з 1,5 до 5%. Також впроваджується військовий збір для фізичних осіб — підприємців (ФОП) — платників єдиного податку І, ІІ та IV групи на рівні 10% розміру мінімальної зарплати (розмір з 01.01.2025 р. становитиме 800 грн). Для ІІІ групи ФОП та юридичних осіб на єдиному податку передбачена ставка військового збору в розмірі 1% від обігу коштів. Однак при цьому для ФОП, які ведуть діяльність на прифронтових територіях, передбачається звільнення від сплати військового збору. Також встановлюється перехід від щоквартальної звітності зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) та податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) до щомісячної.
Детально про нововведення розповіли Дмитро Михайленко, голова наглядової ради Crowe Mikhailenko, та Ірина Трет’як, керівниця внутрішньої податкової практики Crowe Mikhailenko. Вони повідомили, що після публікації закону № 4015 було оприлюднено 2 листи-роз’яснення, якими, зокрема, передбачено, що всі виплати з нарахування заробітної плати до 1 грудня оподатковуються за ставкою 1,5% військового збору, незважаючи на те що такі виплати за другу половину листопада будуть проводитися в перших числах грудня.
Однак якщо із заробітною платою все зрозуміло, то з лікарняними та відпускними ситуація може бути складнішою. Адже особа могла піти у відпустку наприкінці листопада і вийти з відпустки на початку грудня. Відповідно, виплати відпускних були здійснені в листопаді. У роз’яснювальному листі зазначено, що за дні, які припадають на листопад, виплати оподатковуються за ставкою 1,5% незалежно від того, коли зроблено виплату. Однак за дні, які припадають на грудень 2024 р., ставка військового збору становить 5% незалежно від того, коли проведено нарахування виплат. Таким чином, роботодавець має провести перерахунок перерахованих сум військового збору в порядку, визначеному п. 169.4 ст. 164 розділу 4 Податкового кодексу України.
Також планується запровадження особистого комплаєнс-менеджера для компаній, які увійдуть в перелік платників податків юридичних осіб та ФОП з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. Для того щоб потрапити в цей перелік, суб’єкти господарювання мають відповідати певним умовам. Зокрема, для юридичних осіб на загальній системі оподаткування до таких критеріїв відбору належить показник рівня сплати податку на прибуток підприємства, який має дорівнювати або перевищувати середній показник у відповідній галузі за останні 4 квартали. Формування цього переліку відбуватиметься автоматично. У разі, якщо компанія перестане відповідати встановленим умовам, вона автоматично виключатиметься з цього переліку.
Перевагами для платників податків входити в цей перелік є запровадження мораторію на документальні та фактичні перевірки, окрім деяких видів, скорочення строків перевірок з метою бюджетного відшкодування, скорочення строків для отримання індивідуальної податкової консультації та наявність особистого комплаєнс-менеджера. Комплаєнс-менеджер здійснюватиме комунікацію бізнесу та держави та покликаний мінімізувати податкові ризики. Комплаєнс-менеджер протягом робочого дня відповідатиме на запити щодо ризиків та можливих коригувань, сповіщатиме про наближення строків декларування та сплати податків, консультуватиме щодо виправлення помилок у звітності, допомагатиме у розробці персональних рішень щодо податкового планування, здійснюватиме оцінку наслідків господарських операцій.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим