Податкова бажає зниження ціни на пелюшки, презервативи та інші вироби медичного призначення

Як уже повідомляло наше видання, 11 серпня 2011 р. в прес-центрі Державної податкової адміністрації (ДПА) України відбувся спільний брифінг Олександра Клименка, заступника голови Державної податкової служби (ДПС) України, та представників компаній, які займаються виробництвом, імпортом виробів медичного призначення, а також представників аптечного бізнесу. У заході взяли участь Костянтин Голдовський, представник ТОВ «МЕДПАК»; Олег П’явка, фінансовий директор ТОВ «Маркет Сервіс»; Сергій Ходос, директор ТОВ «Фра-М»; Пилип Шаповалов, директор ТОВ «Зовнішньоторговельна фірма «Арніка»; Михайло Яремчук, директор ДКП «Обласний аптечний склад» (Львів).

Олександр Клименко визнав, що постанова КМУ від 09.06.2011 р. № 785 «Про перелік виробів медичного призначення, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість», яка набула чинності 1 серпня, викликала де­стабілізацію та значне зростання цін у сегменті соціально значущих товарів (підгузки, пелюшки, контрацептиви). Він також повідомив, що сьогодні в Україні зареєстровано понад 3 тис. суб’єктів господарювання та 23 тис. аптечних торговельних об’єктів, які працюють в аптечному бізнесі. За 7 міс 2011 р. від цих підприємств  надійшло 138,1 млн грн. податків до зведеного бюджету.

Органами ДПС уже третій день проводиться щоденний моніторинг цін на підгузки, пелюшки, контрацептиви. За цей період виявлено окремі випадки завищення їх вартості — більше ніж на 30%. Триватиме такий аналіз щонайменше до 1 жовтня 2011 р. Як повідомив доповідач, моніторинг відбувається як дистанційно, за допомогою електронних інформаційних баз даних, так і під час перевірок підприємств.

Крім того, фахівці ДПС уважно вивчають схеми поставок суб’єктів господарювання, що реалізують ці товари, адже нерідко у цих схемах використовуються фіктивні підприємства, через що й відбувається значне підвищення вартості виробів медичного призначення. Тому ліквідація таких схем (яку податкова обіцяє провести вже найближчим часом), на думку доповідача, також допоможе знизити ціни на соціально значущі товари.

Заступник голови ДПС України зазначив, що вже незабаром цінова ситуація буде остаточно стабілізована. 8 серпня 2011 р. Урядом було ухвалено рішення відмінити цю сумнозвісну постанову (оформлене протоколом від 08.08.2011 р. № 56). Олександр Клименко  запевнив присутніх, що Постанову  КМУ № 785 від 09.06.2011 р. скасовано. (Прим. ред. –  На cайті МОЗ України 8 серпня оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про скасування постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. № 785» , розроблений з метою недопущення підвищення цін на вироби медичного призначення та усунення соціальної напруги серед населення країни. Проте, досі в жодному з офіційних джерел відповідної постанови КМУ не оприлюднено).

Він також зазначив, що здешевлення товарів відбудеться не лише в аптечних закладах, але й у великих торговельних мережах, і вже сьогодні споживачі на всій території України зможуть придбати соціально значущі товари за зниженими цінами.

«Запевняю, якщо відбуватиметься спекулятивне зростання цін, податкова служба реагуватиме жорстко, у рамках діючого законодавства», – наголосив О. Клименко.

Представники фармацевтичного ринку, які взяли участь у брифінгу, підтримали відміну постанови КМУ від 09.06.2011 р. № 785 та висловили готовність до подальшого конструктивного діалогу з владою. Було зауважено, що здешевлення підгузків, пелюшок, контрацептивів для кінцевого споживача сьогодні можливе за умови спільних зусиль виробників виробів медичного призначення, імпортерів та роздрібної ланки.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

А шо 11.08.2011 7:20
Налоговикам вообще нужно ДАРОМ выдавать презики, что бы таких как они меньше рождалось, а впрочем всей нынешней власти тоже!
Ольга 12.08.2011 3:27
«Запевняю, якщо відбуватиметься спекулятивне зростання цін, податкова служба реагуватиме жорстко, у рамках діючого законодавства», – наголосив О. Клименко. Хочеться просто очень жостко выругаться в адрес нашей доблестной налоговой службы. А как же было бы правильно вводить НДС на имеющийся ранее закупленный товар? себе в корман? или игнорировать с 1.08.11 постанову которая еще на сегодняшний день в силе? а отменена всего лишь "проектом"!!! как ни крути, но если нажиться на проверках, то налоговики организовали себе отличное поле для действий "защищая интерес народа"

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті