Антимонопольний комітет України застеріг гравців фармацевтичного ринку від штучного створення дефіциту медикаментів. Таку позицію до їх відома довів виконувач обов’язків голови комітету Олександр Мельниченко під час проведення слухань у справі, порушеній за фактом одночасного стрімкого підвищення цін на лікарські засоби.
Слухання відбулися 20 листопада за участю власників та керівників 15 найбільших оптових компаній та стали черговим етапом у розслідуванні антимонопольних органів на ринку медикаментів. Наразі фахівці комітету проводять ретельний економічний аналіз зібраної від учасників ринку інформації.
За даними оптовиків, оприлюдненими під час заходу, кількість замовлень медикаментів роздрібними реалізаторами зменшилася. Відтак комітет, реагуючи на ці факти, проведе цього тижня слухання і з представниками аптечних мереж з метою недопущення порушення конкуренційного законодавства з їх боку.
«Антимонопольний комітет не допустить будь-яких спроб фармацевтів зіграти на сьогоднішній політико-економічній ситуації, ніхто не має права перекласти проблеми власного бізнесу на плечі громадян. Кожен з вас, підприємців, повинен бути соціально відповідальним перед людьми, для кого та за рахунок кого ви і функціонуєте. Ми зробимо фотографію того, що відбулося на ринку, буквально по днях і в разі встановлення безпідставних дій вже не вибачимо такої неправомірної поведінки. Тому прошу фармацевтів отямитися і бути надзвичайно акуратними, адже комітет прийшов на цей ринок назавжди», — наголосив О. Мельниченко.
Разом з тим О. Мельниченко висловив готовність зібрати пропозиції компаній щодо покращання ситуації на фармацевтичному ринку в цілому та посилення конкуренції між операторами зокрема. Узагальнені пропозиції будуть внесені урядові. Цю ідею підтримали і представники Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоров’я, які також взяли участь у слуханнях.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим