Зміни до спрощеної системи оподаткування

21 Жовтня 2011 4:17 Поділитися

Зміни до спрощеної системи оподаткування20 жовтня 2011 р. Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів України», яким внесено суттєві зміни до спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва. За цей документ проголосували 264 депутати.

Із метою стимулювання підприємницької діяльності в Україні прийнято такі зміни:

  • підвищено граничний обсяг доходу, за якого можливе застосування спрощеної системи оподаткування (для фізичних осіб — із 500 тис. грн. до 3 млн грн., для юридичних осіб — із 1 млн грн. до 5 млн грн.);
  • введено відсоткову ставку єдиного податку: 3% доходу для фізичних осіб з обсягом доходу до 3 млн грн. за умови сплати ПДВ, 5% доходу — без сплати ПДВ (у чинному законодавстві така норма відсутня);
  • скасовано обмеження відносити на витрати платника податку на прибуток витрати на придбання товарів (робіт, послуг) у фізичних осіб — платників єдиного податку;
  • надано фізичним особам — платникам єдиного податку право реєструватися платниками ПДВ;
  • скасовано 50% надбавку, що застосовується до фіксованих ставок єдиного податку за кожного найманого працівника (у чинному законодавстві — за кожну найману особу додатково сплачується 50% ставки податку).

Згідно з документом, підприємницькою діяльністю за спрощеною системою оподаткування можуть займатися представники малого та середнього бізнесу 4 груп.

До першої групи належать підприємці з обсягом товарообігу до 150 тис. грн. на місяць, які не мають права залучати найманих осіб та платять єдиний податок у сумі від 10 до 100 грн. на місяць — працюють на ринках й у сфері побутових послуг.

До другої групи належать представники малого та середнього бізнесу з обсягом товарообігу до 1 млн грн. на місяць, які мають право залучати до роботи до 10 найманих осіб та платять від 20 до 200 грн. єдиного податку залежно від того, яке рішення прийме місцева рада.

Третя група — це фізичні особи з обсягом товарообігу до 3 млн грн. на місяць, які мають право наймати до 20 працівників і сплачують єдиний податок у розмірі 3% з урахуванням ПДВ або 5% — без урахування ПДВ.

До четвертої групи належать юридичні особи зі щомісячним обсягом товарообігу 5 млн грн., які можуть наймати до 50 осіб і сплачують єдиний податок у розмірі 3% з урахуванням ПДВ або 5% — без урахування ПДВ.

Суть змін полягає у збільшенні допустимого обсягу обороту в 2–6 разів для всіх груп підприємців, при цьому сума податку, що сплачується, знижується в 2 рази порівняно з чинними ставками.

Окрім того, розроблено механізм спрощення адміністративних процедур, адже ускладнені процедури звітності та обліку, які існували до прийняття цього закону, не відповідають концепції спрощеної системи оподаткування. Тому прийнято рішення:

  • скасувати щорічне оформлення свідоцтва платника єдиного податку (згідно з діючим законодавством заява на застосування спрощеної системи оподаткування подається щорічно);
  • скасувати авансові внески для платників єдиного податку, які сплачують податок за відсотковими ставками. Податок сплачуватиметься за даними декларації (відповідно до чинного законодавства — щомісяця авансовими внесками);
  • встановити річний звітний період для фізичних осіб із незначним обсягом доходу (до 150 тис. грн.);
  • надати право фізичним особам, які не використовують працю найманих осіб, не сплачувати єдиний податок на час відпустки протягом календарного місяця, а також хвороби, підтвердженої лікарняним листом, якщо вона триває календарний місяць і більше;
  • зобов’язати фізичних осіб — платників єдиного податку (за винятком тих, які є платниками ПДВ) вести книги обліку доходів (без обліку витрат).
За матеріалами www.radakmu.org.ua, www.kmu.gov.ua
(©) Trexec | Dreamstime.com \ Dreamstock.ru

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті