Закон України від 11 липня 2003 року № 1130-IV

01 Листопада 2011 10:10 Поділитися

ЗАКОН УКРАЇНИ

від 11 липня 2003 року № 1130-IV

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України» Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Абзац другий пункту 21 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Кримінального кодексу України викласти  в такій редакції:

«Ухвалу (постанову) суду з цих питань може бути оскаржено засудженим чи його захисником або внесено на неї відповідне подання прокурора в порядку, передбаченому Кримінально-процесуальним кодексом України».

2. Статтю 36 Закону України «Про прокуратуру» доповнити частиною третьою такого змісту:

«Під час судового розгляду до закінчення судового слідства прокурор вправі змінити пред’явлене особі обвинувачення».

3. У пункті 7 частини першої статті 8, частинах п’ятій та чотирнадцятій статті 9 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» слова «тяжкого злочину» в усіх відмінках замінити словами «тяжкого або особливо тяжкого злочину» у відповідному відмінку.

4. У Законі України «Про адвокатуру»:

1) абзац шостий статті 6 доповнити  словами «опитувати громадян»;

2) частину другу статті 7 викласти в такій редакції:

«Адвокат не має права прийняти доручення про подання юридичної допомоги у випадках, коли він у даній справі подає або раніше подавав юридичну допомогу особам, інтереси яких суперечать інтересам особи, що звернулася з проханням про ведення справи, або брав участь як слідчий, особа, що провадила дізнання, прокурор, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, представник потерпілого, цивільний позивач, цивільний відповідач, свідок, перекладач, понятий, у випадках, коли він є родичем особи, яка провадить дізнання, слідчого, прокурора, будь-кого із складу суду, потерпілого, цивільного позивача, а також в інших випадках, передбачених статтею 61 Кримінально-процесуального кодексу України».

5. У статті 20 Закону України «Про попереднє ув’язнення»:

1) абзац четвертий частини першої викласти в такій редакції:

«закінчення передбаченого законом строку тримання під вартою як запобіжного заходу, якщо цей строк не продовжено в установленому законом порядку. Начальник установи попереднього ув’язнення зобов’язаний негайно звільнити з-під варти обвинуваченого, щодо якого постанова судді про продовження строку тримання під вартою на день закінчення строку тримання під вартою, передбаченого статтею 156 Кримінально-процесуального кодексу України, не надійшла. При цьому він надсилає повідомлення особі чи органу, у провадженні яких перебуває справа, та відповідному прокурору, який здійснює нагляд за розслідуванням»;

2) частину другу викласти в такій редакції:

«Звільнення осіб з-під варти у разі скасування або зміни цього запобіжного заходу провадить начальник установи попереднього ув’язнення на підставі постанови судді, вироку чи ухвали суду”;

3) частину третю виключити.

6. У Законі України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду»:

1) у назві та тексті слова «попереднього слідства» замінити словами «досудового слідства»;

2) у статті 12:

у частині першій слова «в касаційному порядку або в порядку нагляду» замінити словами «в апеляційному або касаційному порядку»;

у частині другій слово «касаційному» замінити словом «апеляційному».

7. У Законі України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними»:

1) у частині шостій статті 17 слова «касаційну скаргу чи внесено касаційне подання прокурора в загальному порядку» замінити словами «апеляцію до апеляційного суду»;

2) у статті 19:

у частині другій слово «адвоката» замінити словом «захисника»;

у частині третій слова «касаційну скаргу чи внесено касаційне подання прокурором в загальному порядку» замінити словами «апеляцію до апеляційного суду».

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Л. Кучма
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті