Витяг із Закону України від 8 липня 2010 р. № 2467

10 Листопада 2011 10:06 Поділитися

Закон України

від 8 липня 2010 р. № 2467

«Про засади функціонування ринку природного газу»

Витяг

Розділ VI ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, за винятком окремих положень, щодо яких цим розділом передбачені інші строки набрання чинності.

З метою забезпечення поступового та послідовного переходу до повномасштабного ринку природного газу, передбаченого цим Законом, встановлюється перехідний період, який включає такі етапи:

перший етап, під час якого здійснюються відокремлення функцій з розподілу та постачання природного газу, визначення споживачів, які набувають статусу кваліфікованих, та визначення Кабінетом Міністрів України гарантованих  постачальників, починає діяти з 1 січня 2012 року;

другий етап, під час якого всі категорії споживачів набувають статусу кваліфікованих споживачів, починає діяти з 1 січня 2015 року.

До визначення у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку гарантованого постачальника функції такого постачальника здійснюють суб’єкти господарювання, що мають ліцензію на постачання природного газу за регульованим тарифом.

2. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

3. Встановити, що ліцензії на провадження діяльності, визначені статтею 6 цього Закону, видані до набрання чинності цим Законом, діють до кінця строку, на який вони були видані.

4. Внести зміни до таких законів України:

1) в абзаці третьому статті 1 Закону України «Про трубопровідний транспорт» слово «газопровідні» замінити словом «газорозподільні»;

2) у Законі України «Про природні монополії»:

частину першу статті 5 після абзацу третього доповнити  новим абзацом такого змісту:

«зберігання природного газу в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється умовами та правилами здійснення підприємницької діяльності із зберігання природного газу (ліцензійними умовами)».

У зв’язку з цим абзаци четвертий – одинадцятий вважати відповідно абзацами п’ятим – дванадцятим;

у статті 6:

абзац третій виключити;

доповнити абзацом дев’ятим такого змісту:

«продаж природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу та газу (метану) вугільних родовищ) власного видобутку в обсягах, що перевищують рівень, установлений ліцензійними умовами»;

3) у Законі України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»:

частину другу статті 2 після слів «ліцензування у сфері електроенергетики та використання ядерної енергії» доповнити словами «ліцензування діяльності на ринку природного газу»;

у статті 9:

пункт 18 викласти в такій редакції:

«18) транспортування нафти, нафтопродуктів магістральними трубопроводами та їх розподіл»;

пункти 19 і 20 виключити;

4) у Законі України «Про нафту і газ»:

абзац одинадцятий статті 1 виключити;

у статті 35:

частину першу доповнити словами «інвестиційний проект (програма), підготовлений і затверджений у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України»;

частину третю доповнити словами «з дотриманням показників інвестиційного проекту (програми)»;

в абзаці п’ятому частини другої статті 36 слова «а також комплексний проект його облаштування, виконаний згідно з чинним законодавством» замінити словами «комплексний проект його облаштування, виконаний згідно із законодавством, та інвестиційний проект (програму)»;

статтю 37 після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:

«дотримуватися показників інвестиційного проекту (програми)».

У зв’язку з цим абзаци п’ятий – одинадцятий вважати відповідно абзацами шостим – дванадцятим;

5) у Законі України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу»:

у статті 1:

в абзаці першому пункту 1.1 слово «газовидобувні» замінити словом «газодобувні»;

пункт 1.12 виключити;

у підпункті 7.1.3 пункту 7.1 статті 7 слово «газовидобувними» замінити словом «газодобувними»;

6) частину другу статті 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» доповнити словами «державного нагляду (контролю) за дотриманням ліцензійних умов транспортування природного і нафтового газу трубопроводами та його розподілу, постачання природного газу, зберігання природного газу в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється ліцензійними умовами провадження господарської діяльності із зберігання природного газу».

 

Президент України В. Янукович
 

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті