Як тебе не любити, Києве мій!

18 грудня 2003 р. у Київській галереї мистецтв «Ірена» (вул. Артема, 35) відбулася презентація художнього календаря на  2004 р. «Київ — місто моєї любові», створеного та виданого за сприяння представництва фармацевтичної компанії «Берінгер Інгельхайм» в  Україні. З огляду на те, що «календарі від Берінгер» вважаються взірцем бездоганного художнього смаку — не лише на українському та європейському, а й на світовому фармацевтичному ринку, — цю подію навряд чи можна назвати екстраординарною. Втім, стосовно календаря компанії «Берінгер Інгельхайм» на 2004 р. слово «вперше» можна застосувати як мінімум двічі: вперше підготований і надрукований в Україні, вперше повністю складається з живописних робіт одного автора — київського художника Олександра Ольхова

Костянтин Євтушенко, співробітник представництва компанії «Берінгер Інгельхайм» в Україні:

Лейтмотивом презентації у Київській галереї мистецтв «Ірена» стала щира взаємна вдячність митця (Олександр Ольхов, у центрі) та представників компанії «Берінгер Інгельхайм», які безпосередньо опікувались здійсненням проекту: Оксани Якобчук (ліворуч) та Костянтина Євтушенка

— Сьогодні ми раді представити українській медичній, фармацевтичній та творчій спільноті календар компанії «Берінгер Інгельхайм» на 2004 р. «Київ — місто моєї любові», в якому використані чудові пейзажі роботи Олександра Ольхова.

До цього компанія щороку здійснювала свої ексклюзивні художньо-поліграфічні проекти в різних країнах світу, найчастіше в Австрії. Ми вирішили продовжити традицію в Україні, оскільки вже понад 11 років у Києві працює представництво «Берінгер Інгельхайм». Майже вдвічі довше відтворює образи Києва О. Ольхов — чудовий майстер, цінувальник краси цього міста, людина, яка прагне поділитися своїм баченням прекрасного з оточуючими. Ми стали партнерами, започаткували видання календаря в Україні й залишилися дуже задоволені нашою плідною співпрацею.

Нагадаю, «Берінгер Інгельхайм» не вперше приділяє увагу творчості українських художників: у календарі компанії за 1998 р. було представлено роботи Ольги Марино, Олексія Шевчука та Леоніда Берната; за 2002 р. (присвяченому боротьбі зі СНІДом) — Андрія Блудова.

Створення календарів компанією «Берінгер Інгельхайм» є суто благодійницьким проектом. В попередні роки, коли календар виходив у країнах Західної та Центральної Європи (Австрія, Німеччина, Швеція тощо), кошти, одержані від його продажу, компанія вкладала у доброчинні проекти. Так, у 2002 р. досить помітною подією стала передача нашою компанією 65 тис. євро, отриманих від реалізації календарів, одному з Будинків дитини у Донецькій області.

Чому перший в Україні «календарний» проект «Берінгер Інгельхайм» присвячений Києву, мабуть, пояснень не потребує. Він — лише перша ластівка. В подальші плани представництва входить видання календарів, які б представляли архітектуру інших українських міст, у яких активно працюють представники команди «Берінгер Інгельхайм», — Харкова й Одеси, Львова та Донецька, Запоріжжя і Луганська, Сімферополя та Дніпропетровська…

Пори року, відтворені О. Ольховим. Полотно, олія…

Олександр Ольхов, автор живописних робіт до календаря компанії «Берінгер Інгельхайм» на 2004 р.:

— Для кожного художника надзвичайно важливо окремо видати свої твори. Та далеко не кожному таланить зустріти небайдужих людей, які б не просто звернули увагу на його творчість, а й доклали зусиль, щоб роботи стали відомими широкому колу цінувальників і при цьому певною мірою асоціювалися з тим, що втамовує біль і допомагає здолати хворобу — тобто лікарськими засобами. Це поєднання — живопис та ліки — здається мені символічним…

До календаря увійшли роботи, створені у різний час, але виконані в одній техніці — полотно, олія. Звісно, картини підібрані з урахуванням пори року. Про роботу над цим проектом у мене залишаться лише найтепліші спогади. Я надзвичайно вдячний компанії «Берінгер Інгельхайм» і дозволю собі з радістю матеріалізувати цю вдячність — подарувати українському представництву полотно, репродукцію якого вміщено на «червневій» сторінці календаря — «На озері. Осокорки».

Андрій Яланський, заслужений художник України:

О. Якобчук, приймаючи з рук автора одне з оригінальних полотен: «Цей чудовий літній пейзаж стане справжньою окрасою нашого офісу…»

— Нам, колегам і друзям Олександра Васильовича, дуже приємно, що поважна німецька фармацевтична компанія звернула увагу на його творчість. Насправді писати Київ доволі складно. Тут працювало і працює чимало художників, але небагато з них серцем відчули дух нашого унікального міста, стали справжніми «киянами в живописі» і зберегли вірність цьому напрямкові…

Одна з найбільш грунтовних книжок про трагічну історію Києва — «Скорбное бесчувствие» журналіста і києвознавця Олександра Анісімова — має підзаголовок: «На добрую память о Киеве, или Грустные прогулки по городу, которого нет»… Сьогодні, переглядаючи календар з роботами О. Ольхова, які — кожна зі свого ракурсу — створюють єдину панораму Києва, можемо впевнено стверджувати: «Київ — це місто, яке Є!». Незважаючи на руйнування, які історія (людськими руками) вчинила в одному з найчарівніших міст планети, краса Києва відроджується.

Давид Шостак, заслужений художник України:

— Сьогодні — велике свято у прекрасного митця. Адже художник пише не для того, щоб робота залишалась десь у майстерні, а для того, щоб її бачили люди. Велику справу зробила німецька компанія «Берінгер Інгельхайм» — вона «дала життя» творам чудового художника, в які він вклав всю свою душу і майстерність.

О. Ольхов — блискучий професіонал, яскравий представник і продовжувач традицій київської школи живопису, яка завжди славилася своїми визначними пейзажистами. У його робіт позитивна енергетика, тому що їх автор — щира, відкрита, добра і чесна людина. Сподіваюся, їхнє світло відчуватиме кожен, хто протягом усього наступного року переглядатиме цей календар — на кухні чи в офісі, в кабінеті лікаря чи в аптеці, — коли шукатиме на його сторінках потрібну дату або просто замилується на «змієво» Андріївського узвозу, пухнасте мереживо зимових схилів Володимирської гірки, сповнені внутрішньої урочистості краєвиди осінньої Феофанії або «істерію» каштанів травневого Хрещатика…

Пилип Снєгірьов
Фото Євгена Чорного

На правах реклами

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті