ІБП – без ПДВ


Редакція «Щотижневика АПТЕКА» звернулася до Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення із запитом щодо обкладення імунобіологічних препаратів ПДВ та віднесення їх до Державного реєстру лікарських засобів. Лист-відповідь Державної служби пропонуємо увазі читачів.

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ І ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
№ 18.326/16-13 від 21.01.2004 р.
ПРО ПЕРЕЛІК ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, ОПЕРАЦІЇ З ПРОДАЖУ ЯКИХ ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ВІД ОБКЛАДЕННЯ ПОДАТКОМ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 р. № 1949 «Про перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість» встановлено, що переліком лікарських засобів, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, є Державний реєстр лікарських засобів.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про лікарські засоби» від 04.04.1996 р. № 123/96-ВР «лікарські засоби — речовини або їх суміші природного, синтетичного чи біотехнологічного походження, які застосовуються для запобігання вагітності, профілактики, діагностики та лікування захворювань людей або зміни стану і функцій організму».

Згідно із цим Законом до лікарських засобів належать: діючі речовини (субстанції); готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти); гомеопатичні засоби, які використовуються для виявлення збудників хвороб, а також у боротьбі зі збудниками хвороб або паразитами; лікарські косметичні засоби та лікарські домішки для харчових продуктів.

У ст. 9 вищезгаданого Закону визначено, що лікарські засоби допускаються до застосування в Україні після їх державної реєстрації.

У подальшому законодавець визначає порядок реєстрації лікарських засобів, залежно від їх фармакологічних властивостей та порядку використання, шляхом впровадження підзаконних актів, і такими є:

•?постанови Кабінету Міністрів України від 15.01.1996 р. № 73 «Про затвердження Положення про контроль за відповідністю імунобіологічних препаратів, що застосовуються в медичній практиці, вимогам державних стандартів та міжнародних стандартів»;

•?постанови Кабінету Міністрів України від 13.09. 2000 р. № 1422 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарського засобу і розмірів збору за державну реєстрацію (перереєстрацію) лікарського засобу».

Згідно з Положенням про контроль за відповідністю імунобіологічних препаратів, що застосовуються в медичній практиці, вимогам державних стандартів та міжнародних стандартів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.1996 р. № 73, імунобіологічні препарати призначені для використання в медичній практиці з метою специфічної профілактики, діагностики та лікування інфекційних і паразитарних хвороб та підлягають включенню до Державного реєстру.

Тобто всі зареєстровані в Україні відповідно до законодавства лікарські засоби, у тому числі імунобіологічні препарати, вважаються внесеними до Державного реєстру і, таким чином, підлягають звільненню від обкладення податком на додану вартість.

Перший заступник голови Державної служби

І.Б. Демченко

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті