Застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у сфері торгівлі регулюється Законом України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (у редакції Закону України від 01.06.2000 p. № 1776-ІІІ). Нормами чинного законодавства передбачено, що суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахунки із застосуванням РРО, зобов’язані щодня друкувати на РРО фіскальні звітні чеки (Z-звіти) та забезпечувати їх зберігання в книзі обліку розрахункових операцій (далі — КОРО).
Згідно з п. 7.7 р. 7 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 p. № 614, у разі роздрукування на РРО протягом робочого дня кількох фіскальних звітних чеків (Z-звітів) усі вони підклеюються у відповідному розділі КОРО, при цьому в розділі 2 КОРО записуються дані щодо кожного Z-звіту окремо.
Визначення терміна «зміна» щодо РРО наведено в п. 2 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою КМУ від 18.02.2002 р. № 199, — це період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту. Z-звіт — денний звіт з обнулениям інформації в оперативній пам’яті та занесенням її до фіскальної пам’яті реєстратора.
Максимальна тривалість зміни не має перевищувати 24 год. Обмежень щодо кількості роздрукування фіскальних звітних чеків (Z-звітів) не існує. Підприємець сам вирішує, скільки робити Z-звітів протягом дня, обнуляти чи ні РРО під час передачі зміни працівника аптечного закладу. У пп. 2.2.7 листа ДПАУ від 06.07.2009 р. № 14083/7/23-7017-572 головне податкове відомство роз’яснює, що коли об’єкт торгівлі працює цілодобово, то фіскальні звітні чеки мають роздруковуватися щодоби. При цьому ні нормативно-правові акти, що регулюють застосування РРО, ні роз’яснення Державної податкової служби України не містять вказівок, у який саме час треба роздруковувати Z-звіти.
Отже, в аптеці при цілодобовому режимі роботи, якщо внутрішнім документом передбачено формувати Z-звіт під час закінчення кожної зміни провізору, який працює в нічний час, слід обов’язково зробити ще один Z-звіт не пізніше ніж о 23:59. Тобто, у цьому випадку за добу має бути сформовано не менше ніж три Z-звіти (2 в кінці робочих змін провізорів та 1 обов’язковий до 24:00).
Інформування Z-звіту в кінці доби під час перевірок органами Державної податкової служби України класифікується як порушення законодавства. Розмір штрафу, визначений п. 4 ст. 17 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, становить 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.).
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим