24.11.2009 р. на урядовому сайті опубліковано чергове звернення Прем’єр-міністра України стосовно епідемічної ситуації в державі.
Ю. Тимошенко підкреслила, що світова пандемія грипу А (H1N1) — це не політична вигадка, а жорстока реальність, яка за даними ВООЗ вже опанувала майже всі країни. Найбільша кількість випадків цього захворювання зареєстрована в США, Бразилії, Мексиці, Аргентині.
Глава уряду навела оптимістичний прогноз ВООЗ щодо перебігу пандемії в Україні — 12 млн випадків захворювання та 36 тис. смертей (це у 10 разів більше, ніж від звичайного грипу в попередні роки), песимістичний прогноз — 240 тис. летальних випадків. Було ще раз наголошено, що всі вжиті владою заходи були вчасними та ефективними. Завдяки цьому ситуація стабілізувалася, загрози пандемії грипу А (H1N1) в Україні немає. Минулого тижня зафіксовано найнижчий рівень захворюваності з початку епідемії.
Ю. Тимошенко нагадала позицію ВООЗ, висловлену Натою Менабде, керівником місії даної організації в Україні, яка теж погоджується щодо ефективності дій КМУ у ситуації епідемії, але наголошує на необхідності вчасної підготовки до другої та третьої хвиль пандемії. Н. Менабде підкреслює, що на сьогодні альтернативи вакцинації немає.
Виходячи з даних, переданих з країн, які вже почали вакцинальну кампанію проти грипу А (H1N1), можна зробити висновок, що профіль безпеки нової вакцини вищий, ніж у відомої вакцини проти сезонного грипу. Тому немає серйозних застережень, які б утримували ВООЗ від рекомендації щодо використання цієї вакцини. З іншого боку, певний відсоток небажаних ускладнень існує завжди. Але непроведення вакцинації наражає країну на значно вищий ризик в кількості смертей і важких випадків, ніж ретельна обережна вакцинація згідно з установленими правилами.
На завершення свого звернення Ю. Тимошенко також повідомила про кроки, які планує зробити уряд у боротьбі з епідемією:
- до середини весни не припиняти застосовування загальних профілактичних заходів проти грипу та вірусних інфекцій;
- оголосити в країні початок добровільної протипандемічної вакцинації, яка має проводитися одночасно з публічним роз’ясненням фахівцями всіх її переваг та можливих побічних дій. Так, за даними ВООЗ, сьогодні найбільша кількість щеплень зроблена в Китаї — більше 11 млн доз. За весь цей період вакцинальної кампанії виявлено лише 15 випадків тяжких ускладнень та 2 випадки смерті, які було ретельно досліджено і встановлено, що вони сталися не внаслідок вакцинації. Вже у наступному місяці ВООЗ має надати Україні 5 млн доз вакцини безкоштовно, іншу частину уряд планує закупити найближчим часом;
- забезпечити кожну районну та міську лікарню мінімальним необхідним набором реанімаційного обладнання, цифровими рентген-апаратами, генераторами кисню та системами його подачі хворим, автомобілями швидкої допомоги, обладнаними апаратами штучного дихання. Крім того, необхідне повне переоснащення санітарно-епідеміологічних станцій сучасним лабораторним обладнанням;
- забезпечити кожну лікарню постійним незнижуваним запасом необхідних препаратів та марлевих медичних пов’язок.
Для того щоб забезпечити фінансування цих заходів уряд ініціює скликання позачергової сесії Верховної Ради України 26.11.2009 р. з метою подолання вето Президента на закон про фінансування заходів по боротьбі з епідемією грипу.
Ю. Тимошенко наголосила, що уряд починає реформувати систему роботи всіх аптечних закладів країни, працює над створенням мережі державних аптек та системи контролю за цінами і якістю лікарських засобів.
Глава уряду підкреслила, що ця епідемія вказала на значно більшу і глобальнішу проблему, ніж власне сама хвороба. Це проблема загального стану системи охорони здоров’я в Україні.
25.11.2009 р. уряд планує затвердити спеціальний склад робочої групи з високопрофесійних представників галузі охорони здоров’я країни та наступного дня почати її роботу над згаданим питанням. Всі необхідні реформи потрібно проводити невідкладно.
За матеріалами
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим