В Україні найчастіше такі інфекційні хвороби реєструють у дітей та підлітків, частка яких становить понад 75% усіх хворих (Пересадін М.О. та співавт., 2009). Сьогодні в їх лікуванні здебільшого використовують засоби для регідратації організму та дієтотерапію. Однак, на жаль, у значної частини дітей з гострими кишковими інфекціями відмічають тривалий перебіг діарейного синдрому та залишкові явища інфекційного токсикозу у вигляді дещо підвищеної температури тіла, загальної слабкості, нездужання, втрати маси тіла, тощо. Це зумовлює необхідність подальшого удосконалення лікування. У даному контексті увагу привертають засоби, які чинять комплексну дію, спрямовану на нормалізацію роботи шлунково-кишкового тракту, та мають сприятливий профіль безпеки. З цієї точки зору увагу привертає препарат Ентобан на основі рослинних компонентів.
Завдяки спеціально розробленому збалансованому багатокомпонентному складу Ентобан захищає слизову оболонку травного тракту, знижує підвищену кислотність шлунка та регулює перистальтику кишечнику. Крім того, він виявляє заспокійливу та бактерицидну дію, завдяки чому спричиняє антидіарейний, протимікробний та антипротозойний ефект при діареї різної етіології. До складу препарату входять екстракти кори холархени пухнастої, плодів мирту звичайного, барбарису остистого, айви бенгальської та дуба красильного, стебел бутеї прекрасної.
Холархена здавна застосовується як в’яжучий, антигельмінтний, жарознижувальний засіб. У індийський медицині засоби з холархени традиційно застосовують при диспепсії та гострих кишкових інфекціях. Мирт, у свою чергу, відомий бактерицидними, протизапальними, антибактеріальними, антидіарейними властивостями. Барбарис нормалізує функцію печінки, а бутея чинить в’яжучу дію при діареї мікробного походження. Айва та дуб також мають бактерицидну дію.
Ефективність Ентобану в складі комплексної терапії захворювань, що супроводжуються діареєю, вивчали в ході багатьох досліджень (Круглова О.В. и соавт., 2009; Пересадін М.О. та співавт., 2009; Фролов В.М. та співавт., 2009). Так, було встановлено, що використання Ентобану у хворих з гострими кишковими інфекціями різного генезу сприяє скороченню тривалості синдромів інфекційного токсикозу та діареї, покращує загальний стан хворих. Частота виявлення залишкових явищ перенесеної інфекції у хворих, які одержували Ентобан, скорочувалася в середньому в 2,7 раза. Це свідчить про позитивний вплив Ентобану та прискорення одужання хворих (Пересадін М.О. та співавт., 2009). Таким чином, використання комбінованого фітозасобу Ентобану в складі комплексної терапії при гострих кишкових інфекціях є клінічно перспективним.
ЕНТОБАН – не дайте наслідкам перенесеної гострої кишкової інфекції затьмарити літні дні!
ЕНТОБАН (ENTOBAN). Склад лікарського засобу: діючі речовини: 5 мл сиропу містять екстрактів густих із: холархени пухнастої кори (4~5):1 (Holarrhena antidysenterica) 25 мг; мирту звичайного плодів (4~5):1 (Myrtus communis) 100 мг; барбарису остистого плодів (4~5):1 (Berberis aristata) 15 мг; айви бенгальської плодів (4~5):1 (Aegle marmelos) 50 мг; дубу красильного плодів (4~5):1 (Quercus infectoria) 25 мг; бутеї прекрасної стеблей (4~5):1 (Butea frondosa) 10 мг. Лікарська форма. Сироп. Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кишкових інфекціях. Код АТС. А07А Х50. Показання до застосування. У складі комплексної терапії гострих кишкових інфекцій, що супроводжуються діареєю. Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату, період вагітності і годування груддю, дитячий вік до 4 років. Побічні ефекти. У поодиноких випадках можуть виникнути алергічні реакції на компоненти препарату (кропив’янка, свербіж), нудота, блювання. Категорія відпуску. Без рецепта. Назва і місцезнаходження виробника. Хербіон Пакистан Прайвет Лімітед, Пакистан. 30/28, Промислова зона Корангі, Карачі, Пакистан.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим